Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jak zdjąć czarne listewki drzwiowe wokół szyb?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    jak zdjąć czarne listewki drzwiowe wokół szyb?

    Witam.
    Szukałem tego na forum i nie znalazłem odpowiedzi. Jako, że mam w zapasie okazyjnie kupione cztery drzwi do siódemki i są w nich lakierowane na wysoki połysk listewki wokół szyb, chciałbym je w wolnym czasie przełożyć do swojego samochodu. Muszę zdjąć ze swojego auta matowe i z tamtych drzwi błyszczące, i je zamienić. Niestety nie mam pojęcia jak to 'ugryźć', żeby nic nie połamać.
    Mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć jak się zabrać za wymianę?
    Dla ułatwienia załączam zdjęcie tego, co chcę zdjąć:

    Wszelkie wskazówki mile widziane ;)

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Listwy na drzwiach - te w poziomie po prostu ciągniesz do góry - to wiem bo je ściągałem.

    Obwódek nie podpowiem ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W dużym skrócie: te poziome są na takich śmiesznych blaszkach, musisz wyjąć uszczelkę która idzie bezpośrednio nad nimi (jest na wcisk) i zobaczysz blaszki które trzeba pozginać do środka żeby zsunąć tą listwę. Natomiast te pionowe są przykręcone od środka, jutro jak znajdę chwilę czasu to poszukam jakichś zdjęć i postaram się to opisać wieczorem dokładniej teraz już nie mam siły :P

    Neuf, Ty chyba o czymś zupełnie innym mówisz (podejrzewam, że o chrom/shadow line) a koledze chodzi o te elementy które zazwyczaj są matowe a w 750 są na połysk (razem z elementem trzymającym lusterko) ;)

    tak na szybko tutaj masz tą krótką: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/156676/

    do tej długiej musisz wyjąć ten plastik (część nr 9)który idzie dookoła szyby od środka i przy otwartej szybie też zobaczysz 3 śrubki ( standardowa gwiazdka + )

    A te dookoła trzymane są przez blaszki nr 12. Jak wyjmiesz uszczelkę (wygląda jak część nr 20) to zobaczysz je od góry i musisz te wystające blaszki zgiąć do siebie wtedy listewka wyjdzie do góry, nie jestem pewien czy trzeba do tego odkręcać lusterko ale chyba nie, musisz spróbować ;) jak trzeba lusterko to od środka trzymają je 3 torxy bodajże rozmiar T30 ;)
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...34&hg=51&fg=20

    Wybacz, że tak chaotycznie ;) jutro postaram się to jakoś bardziej logicznie wytłumaczyć :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zgadza się Wiktor :)

    Machnełem się :) Ale teraz całość już może rwać:P

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W ogóle to łatwiej będzie drzwi przełożyć całe na dwóch śrubkach małych + kostka od elektryki niż się z tymi uszczelkami mordować ;D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzięki za obszerne instrukcje :) Co do drzwi, dawno bym tak zrobił, tylko, że są srebrne i do granatowego by średnio pasowało :what:

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Lukasz też poluję od dłuższego czasu na takie listewki. Jeśli znajdziesz czas, opisz proszę jak wygląda ich wymiana :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Wybaczcie za poślizg czasowy ale dopiero teraz mam chwilkę ;)

    Zacznijmy od tych listew górnych. Tak jak pisałem najpierw trzeba wyjąć tą uszczelkę która jest bezpośrednio nad tą listwą (w sumie to chyba ona jest nawet w tą listwę wciśnięta). Trzeba zacząć od tego miejsca na zdjęciu, na dole jest taki gumowy kołek trzeba go wyjąć i potem uszczelke wyjmujemy dalej.





    Wtedy zobaczymy, że ta listwa od góry ma otwory w kształcie prostokątów przez które wystają delikatnie rozchylone blaszki.




    Te blaszki trzeba schylić do siebie i wtedy ta listwa wysuwa się do góry. W przypadku przednich drzwi może okazać się, że trzeba zdjąć lusterko, wtedy po zdjęciu plastiku (na fotorelacji w linku poniżej jest to punkt 8. -co prawda tylne drzwi ale w przednich jest tak samo) od środka będą widoczne 3 torxy, trzeba je odkręcić i lusterko odpada od drzwi.

    Jeśli chodzi o te listwy pionowe to demontaż tej najkrótszej jest w tym linku, który podałem:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/156676/

    Natomiast do tych dłuższych trzeba wyjąć uszczelkę szyby (przy otwartej szybie, fotorelacja punkt 9.) i powinny ukazać się od wewnątrz 3 gwiazdki.

    Gdybym o czymś zapomniał pytajcie, jak zrobi się cieplej postaram się pstryknąć jakieś poglądowe zdjęcia co jak gdzie.

    P.S. Jeśli nie możecie upolować takich listew zawsze możecie zdemontować swoje stare i oddać lakiernikowi żeby prysnął na czarny połysk. Żeby wszystko wyglądało jak ori pasuje wymienić lub pomalować też ten trójkąt trzymający lusterko.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja będe swoje malował na wiosne, zrobie małą fotorelację :)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •