Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

W±tek: temp. silnika m60 b40 + wisko

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo

    temp. silnika m60 b40 + wisko

    znalaz³em tu pare tematow na temat wiska , ale duzo osob sie kloci ze dobrze dzia³a gdy na zimnym silniku sie zatrzymac je da, a reszta twierdzi ze na zimnym sie nie da jej zatrzymac.U mnie na zimnym nie zatrzymam wiatraka reka,a na ciep³ym dam rade.Wiec jak to jest panowie???A i jaka jest prawid³owa temp. silnika M60 b40, bo znalaz³em tylko temp silnika m62.
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #2
    Na zimnym powinno siê daæ za trzymaæ rêk± a na gor±cym nie. Wisko nabiera "mocy" wraz ze wzrostem temperatury silnika. To tak pokrótce, a dok³adna zasada dzia³ania wraz ze szczegó³ami by³a na forum :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    Dziekowka za info :) aha, czyli wisko u mnie jest walniete.A jaka jest jego cena i czy sa jakies dobre firmy , ktore je produkuja??No i jeszcze tylko chcia³bym sie dowiedziec jaka jest prawid³owa temp. mojego silnika.
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Sk±d
    Gdañsk
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    Dziekowka za info :) aha, czyli wisko u mnie jest walniete.A jaka jest jego cena i czy sa jakies dobre firmy , ktore je produkuja??No i jeszcze tylko chcia³bym sie dowiedziec jaka jest prawid³owa temp. mojego silnika.

    polecam behr-a cena to w zale¿no¶ci od dostawcy ale ok 300-350z³

    Nie kupuj podróbek ;)
    Jestem jaki jestem

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. ma³¿onki
    Sk±d
    Bia³ystok
    Najpro¶ciej sprawdziæ wisko to obserwowaæ wentylator przy wy³±czaniu silnika. Na zimnym po wy³±czeniu wisko bêdzie siê jeszcze krêci³o a na rozgrzanym po zgaszeniu silnika powinno siê zatrzymaæ razem z silnikiem.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    no to dzieki ch³opaki :) .A ja juz tyle czasu jezdzilem z rozwalonym wiskiem, :) .Pomysla³em sobie ze skoro sie kreci zawsze to jest dobrze, temp tez nie ³apal, a jednak jest nie sprawne.Jeszcze raz dzieki. :)
    ...ther's no better way to flyy...

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar MCGUMA
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Sk±d
    Mielno/Koszalin
    tutaj cytujê zasadê dzia³ania visca:

    ...,,Przede wszystkim, jego budowa.
    Jest ona bardzo prosta - dwie p³aszczyzny ¶lizgowe, pomiêdzy którymi czynnikiem zasprzêglaj±cym jest specyficzny olej o bardzo du¿ej lepko¶ci i sta³ej p³ynno¶ci, niezale¿nie od temperatury oraz przes³ona umo¿liwiaj±ca przedostawanie siê tego oleju na powierzchnie ¶lizgow±, uruchamiana w wyniku pracy blaszki bimetalowej. Zmiana temperatury na tej blaszce powoduje jej odkszta³cenie i za pomoc± ma³ego t³oczka zmienia po³o¿enie przes³ony doprowadzaj±c w ten sposób na powierzchniê ¶lizgow± wiêksz± ilo¶æ oleju, co w efekcie daje nam zasprzêglenie.

    Prawd± jest to, ¿e visco na zimnym silniku, zaraz po odpaleniu pracuje zasprzêglone, a to tylko z tego powodu, ¿e olej ten po d³u¿szym czasie ¶ciega w doln± czê¶æ bie¿ni ¶lizgowej i gromadz±c siê w jednym miejscu, równie¿ powoduje zasprzêglenie. Jednak po kilku obrotach zostaje on rozrzucony si³± od¶rodkowo i visco przechodzi w tryb normalnej pracy kontrolowanej przez bimetal.
    Zadaniem visca jest odprowadzanie nadmiaru ciep³a z ch³odnicy w sytuacji, kiedy nie ma innego czynnika sch³adzaj±cego - mam tu na my¶li przep³yw powietrza przez ch³odnicê w trakcie jazdy lub jego niewydolno¶æ w sch³adzaniu.
    I tu jest odpowied¼.
    1. Visco napewno powinno zwiêkszyæ swe obroty w chwili zej¶cia obrotów silnika do obrotów biegu ja³owego (czyli przewa¿nie postoju lub zatrzymywania siê auta, kiedy to przep³yw powietrza przez ch³odnicê maleje lub go nie ma)
    2. Powinno tak¿e siê zasprzêgliæ w trakcie jazdy, kiedy przep³ywaj±ce powietrze przez ch³odnicê jest zbyt ma³e i nie pozwala na wystarczaj±ce sch³adzanie ch³odnicy (np. gor±ce powietrze)
    3. Gdy ju¿ zasprzêgli na wolnych obrotach pozostaje zasprzêglone do momentu, a¿ przep³ywaj±ce powietrze przez ch³odnicê nie zacznie spe³niaæ swojej roli.

    Tak powinno prawid³owo pracowaæ visco, lecz przewa¿nie tak nie jest.
    Jest wiele rodzaji visc, pomimo tego, ¿e jednakowo wygl±daj±. Ró¿nice te wynikaj± z pojemno¶ci silnika i typu zastosowanego wiatraka, blisko¶ci do ch³odnicy, oraz temperatury pracy silnika o której decyduje termostat.
    W samochodach BMW temperatura silnika by³a, jest i ma byæ zawsze w po³owie. Jakiekolwiek wychy³ki wskazówki poza po³owê przy sprawnym i szczelnym uk³adzie ch³odzenia, s± ju¿ sygna³em o niewydolno¶ci sprzêg³a wiskozowego."
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    no w³asnie mam takie cos ze wskazowka od temperatury nie by³a idealnie w pionie nigdy, zawsze delikatnie by³a poza po³owa, raz bardziej, a raz mniej, ale idealnie w pionie nie by³a..Dzieki.Zamowie i wymienie ;)
    ...ther's no better way to flyy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •