Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Poważne utrudnienie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy

    Poważne utrudnienie

    Witam Panowie po raz kolejny potrzebuje waszej rady. Wczoraj odpaliłem samochód i obroty bardzo falowały, kiedy jechałem wszystko było w porządku jedynie podczas hamowania i postoju obroty spadały na tyle nisko ze samochód gasł, kiedy występują te objawy z wydechu słychać takie bulgotanie i lekkie wystrzały. Kolejną sprawą jest wskaźnik temperatury. Kiedy rano odpalam rano i jadę temperatura rośnie jak zawsze w pewnym momencie wskaźnik idzie na maxa w prawo i tak się utrzymuje przez parę km czasami zrobi się tak tylko raz a czasami 2 3 razy, wiem że samochód się nie przegrzewa bo zazwyczaj tak sie robi jak temperatura jest na 1/4 skali. Bardzo proszę o jakieś rady co może byc nie tak dodam że z komputerem może byc kłopot dlatego pytam was

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Być może masz uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodniczego dla tego wskaźnik szaleje a i od tego może też wariować na obrotach. W tedy silnik możesz mieć rozgrzany a czujnik będzie informował komputer że ma ujemną temperaturę albo zbyt niską i włącza ssanie wtedy silnik będzie zalewał się benzyną. Najlepiej jak byś podłączył kompa i sprawdził jaką ma temperaturę na rozgrzanym powinien mieć około 108 C

  3. #3
    W tym silniku temperatura powinna być 87st. Test chyba 7 albo 8.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    uzi dawiddo ma 740d wiec nie moze go zalewac benzyna :) w tym aucie nie ma gaźnika jak w duzym fiacie :D
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Panowie tu się pojawia mój błąd ja mam 735i grudzień 97r po prostu podczas rejestracji przegapiłem wybór modelu ale poprawię to. Sorki za błąd

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Cytat Zamieszczone przez szczurek
    uzi dawiddo ma 740d wiec nie moze go zalewac benzyna :) w tym aucie nie ma gaźnika jak w duzym fiacie :D
    szczurek tam jest pełen wytrysk hehe :) jak u wujasa w żuku :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    No i panowie dalej nie wiem co jest grane diagnostyki komputerowej nie chcą mi zrobić bo jest gaz w samochodzie i twierdzą że wyjdą same błędy. a dzisiaj zauważyłem ze jak silnik jest wolny dam mu gazu to najpierw czuć drgania i dopiero po chwili reaguje i przyśpiesza, odłączyłęm dzisiaj te wtyki od przepustnicy nic to nie dało. W ogóle są dziwne objawy bo gdy sie odpali samochód idzie chwilę na ssaniu normalnie później też dopiero po ruszeniu albo przegazowaniu przestaje równo pracować czsami wraca to do normy na chwilę i znowu i tak w koło już sam nie wiem co może byc

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    no i Panowie wszystko jasne. Pojechałem na komputer i wyszło mi że jest uszkodzony czujnik temperatury dlatego wskaźnik tak szaleje, a co do drgań to uszkodzony był a może jest czujnik wałka rozrządu. Mówię był, a może jest bo dzisiaj go zdemontowałem i przeczyściłem tak z ciekawosci czy cos to da i okazuje sie że to nie te auto chodzi jak w zegarku.

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    No mi ostatnio też dwa razy czujnik temp. poszedł na maxa i za chwilę spadł (tuż po odpaleniu auta). Fakt drgań nie miałem, jedynie kilka razy strzelił z rur. Rzecz się działa jak mrozem walnęło do -20, ale mimo wszystko podjechałem do BMW i sprawdziłem błędy i tu moje zdziwienie, bo nic nie wykazały. Natomiast powiedzieli mi, że taki mróz mógł zrobić swoje i stąd taka dziwna sytuacja. Gdy tylko mrozy spadły do bardziej znośnych sytuacja nie miała więcej miejsca.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Kolego, powiedz mi który czujnik temperatury masz uszkodzony? jak nie numer, to chociaż lokalizacje. Mam ten sam problem, nagrzeje sie do 40' i nagle jest -128 i auto nie ma mocy, prycha itp, potem pow 70' jest okej i wskazania na blacie sa w miare wiarygodne. Wymieniłem czujnik po drugiej stronie przy termostacie, ale efekt żaden. Poki co stawiam na przebicia na samej wiązce kabli, ale każda sugestia jest dobra. pozdro!
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •