Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: -19 C i problemy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    -19 C i problemy

    Dziś przy pięknym poranku wyjechałem moją Bunią w daleką trasę .
    Godzina 6.00rano. -19 stopni "zimna" -w pewnym momencie wycieraczki które pracowaly elegancko na 3cim biegu nagle stanęły dęba na 3cim "biegu" . Byłem zmuszony niestety ręcznie "dać" je na dół aby jechać w miare ok -miałem 220km do pokonania .
    Wycieraczki do teraz nie reagują :( umarły
    Kolejna "niespodziewanka" spotkała mnie na BP -zatankowałem 98 oczywiście chce zamknąć auto z "pilota" -zero reakcji(bateria wymieniana jakis 1 mc temu ) -"ręczna " metoda otwierania kluczykiem dziala ok -wszystko -domykanie szyb itd itp .
    wczesniej nie bylo z tym problemu żadnego :(

    poza tym jak to BMW :) jechało sie elegancko 480km pokonane - silnik 2.800cm3 spalanie pokazalo mi 8.7l :) trasa -oświecim-kęty-kozy-żywiec-nowy sącz-żywiec-kozy-kęty-oświecim
    nie jechałem oszczędnie ,zależało mi na czasie więc nie robilem testu min . spalania .
    w autku 2 osoby byly . jestem zadowolony gdyby nie te "usterki"

    proszę o ewentualną pomoc-dziękuję za pomoc

    pozdrawiam

    Cyga

  2. #2
    Co do wycieraczek, to przyczyn może być kilka: silnik, ramię, przekaźnik zalany wodą...

    Poszukaj na forum, bo kilka razy było to omawiane. Tak na wstępie przeglądnij te 2 linki:

    http://forum.7er.pl/nie-dziela-jedna...ht=wycieraczki
    http://forum.7er.pl/pozostale-wycier...-96-vt8689.htm

    A co do kluczyka, to nie pomogę. Miałem tak kilka razy, że auto w ogóle nie reagowało na sygnał z kluczyka, ale po otwarciu czy też zamknięciu "ręcznie" zaczynało z powrotem reagować. Tak jak by na chwile zanikała komunikacja między autem a kluczykiem... Ale u Ciebie to nie wiem, może ktoś inny pomoże.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar B.
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    28
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    WROCŁAW
    Mam to samo przy dużych mrozach- zimne auto otwieram z bagażnika, centralny niby nie żyje, ale lampka "P" przy skrzyni biegów się zapala. Chwila jazdy, delikatne rozgrzanie wnętrza i wszystko wraca do normy :) W sumie nie jest to problemem, o ile masz dobrze zabezpieczony zamek w klapie bagażnika i włożysz tam kluczyk przy -20 stopniach :)
    "Hamulce są dla tchórzy"
    "Skasuj bilet"

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    "Martwe" wycieraczki + brak reakcji na pilota wyglada na uszkodzony modul ZKE
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Dziękuję za podpowiedzi .
    Jutro pójdę do garażu i sprawdzę czy coś reaguje na drugi kluczyk.?
    Co do tego modułu -to jestem zielony.
    Czytałem na forum troche o tym ......
    Jak zostanie stwierdzone , że to w tym tkwi problem ..... to koszty takiej naprawy są duże ?

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc

    ciepłej nocy :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Byłem dziś w garażu -właśnie wróciłem -powiem Wam , że zimno jest :)

    z drugiego kluczyka z pilota ani rusz aby otworzyć autko.Wycieraczki dalej lipa
    nie świeci sie również dioda od alarmu .... i jak wszedlem do garażu nie świecila się punkcik kolo "P" w ASB . czyli mam szukać tego modułu ???


    Teraz druga sparwa :) prawe drzwi jak otworzylem(pasażera) nie cchiały sie zamknąć - zamknąłem od srodka i teraz nie chcą sie otworzyć :) wogóle :(:(:(:(:(
    dodam że wczoraj bylem na myjce ale w garażu temp jest dodatnia -jednak myśle ze może gdzies dostała sie woda i to jest powodem ........???? jeżeli nie to czy jest jakaś metoda aby te drzwi otworzyć- i czy da sie tapicerke ściągnąć??

    podsumowując

    Jutro rano o 6tej musze jechać do Nowego Sącza ........ na 8mą rano musze się stawić w szkole później musze jechać na spotkanie z ważną dla mnie osobą-nie powiem Jej wsiądź Pan do tyłu bo mi w BMW drzwi nie działaja biorąc pod uwagę ze ta osoba od zawsze mi mówiła ze mercedes lepszy :):):):):):) . Nie mam wycieraczek , pilot nie żyje i drzwi pasażera sie nie otwierają- mam dzisiejszy dzień aby to naprawić - help :):):):):)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez Cyga
    Teraz druga sparwa :) prawe drzwi jak otworzylem(pasażera) nie cchiały sie zamknąć - zamknąłem od srodka i teraz nie chcą sie otworzyć :) wogóle :(:(:(:(:(
    dodam że wczoraj bylem na myjce ale w garażu temp jest dodatnia -jednak myśle ze może gdzies dostała sie woda i to jest powodem ........???? jeżeli nie to czy jest jakaś metoda aby te drzwi otworzyć- i czy da sie tapicerke ściągnąć??
    Wycieczka do sklepu po preparat smarujący i konserwujący, odmrażacz do zamków i może być też WD. Odkręcasz ten dzyndzel od otwierania drzwi (jest na gwint) i wpsikujesz tam preparat smarujący czy co tam kupisz. Psikasz, ruszasz później tym cypkiem do góry i do dołu żeby rozprowadzić po elementach. Później znów psikasz i znów ruszasz i tak kilka razy. Później wpsikujesz to samo do zamka od drzwi i ruszasz dzyndzelkiem i tak kilka razy. Poruszaj sobie jeszcze trochę klamką dla zasady ;) Ja tak zrobiłem i problem zniknął...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    znikam do garażu :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Cyga
    Teraz druga sparwa :) prawe drzwi jak otworzylem(pasażera) nie cchiały sie zamknąć - zamknąłem od srodka i teraz nie chcą sie otworzyć :) wogóle :(: (:(:(:(
    dodam że wczoraj bylem na myjce ale w garażu temp jest dodatnia -jednak myśle ze może gdzies dostała sie woda i to jest powodem ........???? jeżeli nie to czy jest jakaś metoda aby te drzwi otworzyć- i czy da sie tapicerke ściągnąć??
    Przejedz sie 30minut autem to sie same otworzą i póżniej dobrze wysusz zamek ewentualnie nasmaruj ...
    Ja mam to cały czas ale musze czekać aż się ciepło zrobi ,bo teraz nie mam gdzie tego zrobić
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez neon
    Ja mam to cały czas ale musze czekać aż się ciepło zrobi ,bo teraz nie mam gdzie tego zrobić
    Czapka szalik i jazda :] Ja to robiłem pod blokiem ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •