Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: BMW e38 735i

  1. #11
    Wiadomo że z tymi przebiegami różnie bywa. A tu z jednej strony mamy całkiem ładne fotele, kierownicę i niewytarte rączki do zamykania na drzwiach, z drugiej dziwną dziurę w dywaniku... Nie ma się co zbytnio nad tym rozwodzić. Czy auto ma 100 czy 500 tyś, czy 700 cofnięte na 200, liczy się stan techniczny.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #12
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    no i tu się zgodzę :) stan techniczny ponad wszystko :)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Tu masz dla porównania fotki moich nerek
    Dzięki za fotki! Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale jednak u Ciebie to jakoś lepiej sie prezentują pod względem wykonania.
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Poza tym z pierdół jakie mnie osobiście rażą to ta dziwna wyściółka bagażnika
    W bagażniku leży taka jakby "mata antyposlizgowa" Pod nią jest ładna, czysta oryginalna wykładzina z dwamoa gumowymi paseczkami :)

    A reszta tak jak mówisz. Kosmetyka. Nerki idą odrazu do zmieniania na oryginały, z kierunkami może być problem, bo na marchewy nie wymienie :what:
    Znaczek już zakupiony. Nie jest to oryginał, ale napewno lepiej będzie sie prezentował, niż ten co jest teraz :)

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Auto wygląda trochę jakby je ktoś przygotował do handlu
    Auto jest w zasadzie ładnie umyte i tyle. pod maską nie ruszane, naturalnie zakurzony.. Także nie jest aż tak strasznie wypicowane pod handel. Środek na zdjęciach wygląda na wyglancowany, ale w rzeczywistości jest on "normalnie" zakurzony, zabrudzony, zakruszony :)


    Na przebieg, to nie zwracam szczególnej uwagi. Liczy sie stan techniczny i wizualny, a tu narazie jest super :) (przynajmniej tak mi sie wydaje ;) ) W mieście mam dobrego elektryka samochodowego. Zobaczymy co pokaże komputer jeszcze.

    A propo komputera. Złącze diagnostyczne, to jest jedno do wsyzstkiego i znajduje się pod maską, tak? czy może skrzynia, silnik... mają osobne. Przepraszam, za takie pytania, ale jeszcze dużo nie wiem o tym aucie W zasadzie to będzie moje pierwsze BMW.

  4. #14
    Całe auto diagnozujesz przez to jedno złącze. Drugie złącze masz pod drewnianą zaślepką obok uchwytu na napoje. Ale nie jestem pewien czy w każdym roczniku to było. No i zatrzaski na zaślepkach się notorycznie łamią :) Więc lepiej nie sprawdzaj. No i pytanie, jakim kompem włada Twój mechanik? Bo jak miałem problem z sonda lambda, to u mojego mechesa potrafiło wywalić litanię 50 błędów z cylindrów. A na jakimś innym pokazywało że silnik jest igła :]
    A co do lamp, to ja bym zdecydowanie zmienił przód i tył na pomarańczowe. Do zielonej budy- rewelacja. Ale każdy lubi co innego.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Całe auto diagnozujesz przez to jedno złącze. Drugie złącze masz pod drewnianą zaślepką obok uchwytu na napoje. Ale nie jestem pewien czy w każdym roczniku to było. No i zatrzaski na zaślepkach się notorycznie łamią Więc lepiej nie sprawdzaj
    Dziękuje :)

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    No i pytanie, jakim kompem włada Twój mechanik? Bo jak miałem problem z sonda lambda, to u mojego mechesa potrafiło wywalić litanię 50 błędów z cylindrów. A na jakimś innym pokazywało że silnik jest igła
    Tego niestety dziś nie powiem, bo poprostu nie wiem. W poniedziałek pojade i zrobie wywiad :D. A o jakie programy wogóle do diagnostyki pytać? Który "prawde powie"? :)

  6. #16
    Tego Ci już nie powiem, ale np Sylwki z Warszawy... Może napisz do któregoś z nich na PW :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Podpinaj INPE (pewnie są inne dobre których ja nie znam). INPA przy wprawnym oku powie Ci niemal wszystko o silniku. Jak pracują cylindry, sondy lambda, elektronika itp... Tylko musi sie ktoś znać. Skontaktuj się z kimś kto oferuje takie usługi i podjedź do niego tym autem w ramach przejażdżki przed zakupem. Dobrze by było gdyby sprzedawca zgodził się na sprawdzenie kompresji. Trwa to góra z godzine a powie baaardzo wiele o stanie silnika.

    PS. Jeśli ją kupisz i zdecydujesz się zmienić felgi to masz już kupca na nie! :P

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Tego Ci już nie powiem, ale np Sylwki z Warszawy... Może napisz do któregoś z nich na PW
    No nic... ale i tak dziękuje za pomoc.

    --
    RockR, Dziękuje kolego, dziękuje bardzo :)

    Felg narazie nie mam w planach sprzedawać, ale jak coś, to będe pamiętać :)


    Jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc!

    Auto stoi już u mnie w garażu :) Jutro porobie dokładniejsze zdjęcia i najwyżej zobaczycie, ocenicie, doradzicie.. ;)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    czekamy, czekamy :)

  10. #20
    No to gratulacje :) Czekamy na foty
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •