Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Przeróbka migaczy na coś w rodzaju obrysówek..

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Przeróbka migaczy na coś w rodzaju obrysówek..

    Witam. Kiedyś był już temat obrysówek do e38 a raczej ich migaczy ( czytałem starsze posty i już wiem że są jakieś specjalne kombinacje żarówki itp itd..) Chciałbym coś takiego zrobić u siebie ale szybkim sposobem bez większych ingerencji (praktycznie bez kosztów) a mianowicie mam taki pomysł : podprowadzić dodatkowe kabelki od np. kabelka postojówek. 2 końcówkę przerobić na wtyczkę dla małych żaróweczek. Wyjąć żarówki migaczy, wprowadzić kabelek z żaróweczka do klosza migacza (tak by sobie tam leżała nie było by tego widać), zrobić małe miejsce na nowe kabelki, wpiąć żarówkę migacza na swoje miejsce i powinno chyba być ok??Świeciły by równolegle z postojowymi światłami. Jeśli wiecie może co z tego wyjdzie albo macie jakieś podpowiedzi , chętnie poczytam. dzięki. pozdrawiam!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    We wszystkich e38 po 98 roku (czyli po lifcie) można takie coś włączyć zmieniając ustawienia modułu świateł. W autach, które mają LCM (a nie LM+CCM), można zastosować moduł LCM3, który taką opcję umożliwia. Można też kombinować z żarówkami.... Niestety, na przeglądzie raz nie zwracają na to uwagi a innym razem po prostu odmawiają wbicia stempla.

  3. #3
    Ja zrobiłem u siebie trochę inaczej. Na kierunkowskazie jest taka mała prostokątna przestrzeń. Wwierciłem się w nią od tyłu pod odpowiednim kątem i wkleiłem tam matową diodę podpinając się pod postojówki. Fakt, że w dzień jest to kompletnie niewidoczne, dopiero wieczorem widać że coś tam się delikatnie świeci, ale nie zależało mi na jakimś mega świetlnym efekcie widocznym w słońcu z kilometra, a i przy kontroli drogowej nawet wieczorem nie było problemów bo wyglądało to jaki ori :) Generalnie mi się podobało, bo się kierunki delikatnie tliły, a o taki efekt mi chodziło. No i nie wywalało na BC żadnego błędu.

    Koszta:
    Diody 3zł
    Trochę kabla 5zł
    Wiertarkę z wiertłem i pistolet do kleju na gorąco miałem :)



    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja akurat mam przed liftem 98r. więc pozostaje mi przeróbka podobna do Twojej :) tak to zrobię że na przeglądzie albo kontroli nie będzie problemu. Więcej pracy będę miał z kombinowaniem z żaróweczką bo mam białe kierunki i muszę coś poszukać żeby świeciło na pomarańczowo ale nie za mocnym światłem.Nie wiecie gdzie mogę kupić wtyczki, gniazda z kablem do świateł postojowych w5w( takie jak np. mamy teraz w 7er)? szukam i nic.dzięki za odp.pozdrawiam!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    generalnie patent z pozycjami w kierunkach mi się bardzo podoba ale mam pytanie czy wiecie jak to się ma do przepisów co policja na to ????

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez wisior
    generalnie patent z pozycjami w kierunkach mi się bardzo podoba ale mam pytanie czy wiecie jak to się ma do przepisów co policja na to ????
    Trzy posty wyżej napisałem...

  7. #7
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    ok dzięki nie doczytałem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •