Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Zatrzasniety bagaznik w E32

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Pisze bo koleś jest z Krakowa
    Niestety auto stoi w Busku Zdroju :)) 100 km, które właśnie zrobiłem. Pomęczę się jeszcze z radami kolegi bryce z PW :)

    --------------


    UDAŁO SIĘ!!!! :D :D :D

    podpiąłem się z Hiluxem kablami do żaróweczki oświetlenia bagażnika i zadziałało otwieranie z klamki drzwi kierowcy (ale na cantralny nie wystarczyło, stąd wniosek, że do otwierania z klamką podniesioną obrót w prawo o 90* potrzebne jest jakieś minimum prądu)

    Pierwsze co zrobię w warsztacie, to wyciągam osobne kable od aku do bagażnika albo pod maskę, bo przecież niemożliwością jest, żeby być tak zablokowanym gdzieś na trasie....

    Wszystkim dzięki za pomoc (niestety - nie mam do nikogo żalu :> ) wyrwałem sobie wcześniej nerki z przodu i trochę połamałem plastiki mocujące, więc będę musiał to naprawić, ale - stwierdzam obiektywnie - przez przód nie da się dojść do zamków i otworzyć maski - są zabudowy blaszane za klaksonami i mamy dostęp tylko do chłodnicy, nic więcej.

    MOD: edytuj posty zamiast pisać kolejny post pod swoim własnym....
    Coffee and Cigarettes Generation Man

    BMW E32 730iA 3.0 R6
    Toyota Hilux "indestructible" 2,4d

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Hubertus miał identyczny przypadek z e32. Do kogoś zadzwonił i koles podjechał- otworzył, cos koło 100 skasował. Pisze bo koleś jest z Krakowa
    Odświeżam tu starego kotleta - znalazłem zaginioną wizytówkę do tegoż fajnego fachowca.

    Jak na Kraków gość jest (bo chyba jeszcze "nie był") świetny i niedrogi.

    Jak ktoś w Krk będzie potrzebował tego typu pomocy, to tegoż pana mogę podesłać (ja 2 lata temu byłem bardzo zadowolony z usługi, a i w ubiegłym roki znajomy tu skorzystał)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    jakubmysliwiec, miałem ten sam przypadek co Ty.... najlepszą opcją jest podłącznie na kable z innego samochodu poprzez żarówke w bagażniku. Sprawdzony patent.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    e38 nie ma zamka od strony pasażera.
    a w e32 jest, ale robione na nim "czary mary" nie zawsze skutkują sukcesem
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez gierobiala
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    e38 nie ma zamka od strony pasażera.
    Chyba że pasażer był w przeszłości kierowcą ;D
    mowa byla o E32 :P
    a E32 bez pradu rzeczywiscie najszybciej otworzyc mozna od strony pasazera- nawet w instrukcji obslugi auta jest extra opis ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Temat oddzieliłem od E38 ;)
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #17
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jakubmysliwiec
    stąd wniosek, że do otwierania z klamką podniesioną obrót w prawo o 90* potrzebne jest jakieś minimum prądu
    Nie jest to prawdą. Ostatnio w mroźne dni wyciągnąłem akumulator, żeby go naładować i pozamykałem auto z kluczyka. Stał chyba 3 albo i 4 dni bez aku i otworzyłem go bez problemu kluczykiem, stosując metodę z podniesioną klamką od strony pasażera ;)

  8. #18
    ale ty masz 740i a ja 730i
    Coffee and Cigarettes Generation Man

    BMW E32 730iA 3.0 R6
    Toyota Hilux "indestructible" 2,4d

  9. #19
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jakubmysliwiec
    ale ty masz 740i a ja 730i
    Rzeczywiście nie sprawdzałem tego na wersji 3 litrowej, ale pojemność silnika nic nie ma do takich "knyfów" ;) Chyba, że ktoś to kiedyś w jakiś sposób uszkodził (o ile to możliwe...)

    P.S. Jak podniesiesz klamkę i przekręcisz kluczyk to podniesie się rygielek. Następnie musisz opuścić klamkę i cofnąć kluczyk do pionu (albo w odwrotnej kolejności, nie pamiętam dokładnie) i pociągnąć klamkę normalnie jakbyś otwierał samochód. Powinien się otworzyć. Jeśli nie uda się, spróbuj z drugiej strony i daj znać jaki wynik.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez jakubmysliwiec
    ale ty masz 740i a ja 730i
    Nie ma znaczenia, w 735i 1990 oraz 730i 1992 też da się otworzyć w ten sposób z całkowicie wyjętym akumulatorem.
    Chyba nie sądzisz, żeby producent nie dał możliwości zamknięcia a potem otworzenia auta bez akumulatora?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •