Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ zawieszenie] Łącznik stabilizatora przód

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    [ zawieszenie] Łącznik stabilizatora przód

    Panowie potrzebuję pomocy,a sprawa jest dość banalna.
    Kupiłem na Alledrogo łączniki stabilizatora (teknorot) i okazały się zbyt długie.
    Gościu ,który mi to sprzedał wmawia mi,że innego typu do E38 nie ma!
    Tymczasem te wymontowane z mojego auta (Delphi) są o 7 cm krótsze.
    Ile jest typów (długości) łączników do E38 bo gość mam wrażenie robi już ze mnie debila i jakich ewentualnie szukać aby uniknąć już tegio typu pomyłek?
    Mixer

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    A mógłbyś podać długości tych kupionych i tych wyciągniętych z auta?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A może Delphi* są złe? Między producentami tego elementu bywają różnice ale mowa o 5mm czy 1 cm a nie 7!

    A na przyszłość polecam polskiej produkcji wykonane całe z metalu są jednymi z lepszych i w porównaniu do Lemfordera banalnie tanie!

    *ciary mam jak słyszę o takich producentach w BMW
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Wygląda na to,że będzie to jednak prosta sprawa na którą chyba sam wpadłem przez przypadek...
    A mianowicie zajrzałem do skrzynki na forum gdzie mam rozkodowany VIN i data produkcji auta to 01.09.1994 czyli pokrywała się jeszcze z datą zakończenia produkcji E32.
    Właśnie rozmawiałem z kilkoma osobami i twierdzą,że właśnie może tak być,że producent użył jeszcze w okresie przejściowym części od odchodzącego modelu.
    Tak czy tak mój wymontowany łącznik ma 240mm z małym hakiem rozstawu od sworznia do sworznia ,a dostałem o rozstawie 310mm czyli E38.
    Widać ewidentnie,że mam te od E32,a "miły" Pan sprzedawca z Alledrogo nie chce mi dać możliwości zwrotu ze względu na rozcięty nieprawidłowo karton. Także polecam DEXX auto z Łodzi.

    Oczywiście nie mam zamiaru wkładać tam Delphi tylko pytanie co?
    Moog,Febi(ostatnio słyszę tylko narzekania),Lemforder???
    A te nasze polskie solidne o ktrórych mowa w poście powyżej to mają jakąś nazwę?
    Mixer

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie znam producenta na allegro sprzedaje koleś w opisie ma je oznaczone jako nasze polskie! Na prawdę od lat je kupuje do takich i owakich aut. Wytrzymują dłużej jak Lemforder a przy tym kosztują grosze! Lemforder nie całe 100zł a za polskie dasz może z 20zł ;)

    A jeżeli chodzi o firmę DEXX to stary! Z dala od frajera! Mnie też już oszukał i w kilku wątkach absolutnie go odradzałem. Mogę się założyć, że rachunku też nie dostałeś mimo, że o niego prosiłeś. Koleś robi non stop dziwne rzeczy. Nie przyjmie Ci tego na pewno i oleje Cię z góry do dołu.

    MOD: Piszesz na forum ogólnodostępnym!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Witam :)

    Wątek o łącznikach, i zainteresowały mnie te polskie, o których mówi Coboss.

    Link 1

    Link 2

    To któreś z tych? Gość daje rok gwarancji, więc chyba nie jest źle? :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja kupowałem od kolegi UNKEL do dziś latają ślicznie jak i przy innych autach w rodzinie.
    Lemforder dał rade 35tys km!! Rewelacja zważywszy na to że kosztują ok 90zł/szt (kupowałem w sklepie nie na Allegro więc 100% ori) :o
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź

    Post

    Dotknął mnie ten sam problem... Auto mam z 04.1998, więc kupiłem sobie łączniki LEMFÖRDER dla OE 31351095695, zgodnie z tym co mi podaje http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...04#31351095695. Mają one długość 310 mm.
    Stare wyjęte z auta miały 240 mm, czyli takie jak wg katalogów w E30, E36, E24, E28, E31, E32, E34. Wg mechanika łączniki 310 mm opierałyby się o wahacz. Ja nie jestem do końca przekonany
    Czy możliwe aby ETK się myliło? Czy ktoś z Was jeszcze przerabiał taki temat i z jakim skutkiem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •