Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: [mechanika] Wymiana oleju i filtra w ZF 4Hp22

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Aha :)
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Olej w skrzyni ZAWSZE sprawdza się do 50 stopni Celsjusza czyli zimny silnik

    Tak jest napisane w TIS-ie i tego się trzymajmy.

    Inna sprawa ze na nalepce pod skrzynia jest to powtórzone, ale mało kto ma jeszcze tę nalepkę

    Nie ma czego patentować, Niemcy po cos to wymyślili
    Czy ten wpis w TIS dotyczy też skrzyni 4HP22 i 4HP24? Instrukcja auta, fabryczna instrukcja serwisowa i Bentley mówią coś zupełnie innego - sprawdzać przy 80 stopniach. Szczegóły w tym temacie:
    http://forum.7er.pl/mechanika-proble...942.htm#178791

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wpis w TISie mówiący o temperaturze między 30 a 50 st C dotyczy skrzyń 5hp.


    To jest właśnie problem TISu - czasami, żeby coś znaleźć trzeba szukać długo i dokładnie czytać opisy, bo potem wychodzą takie błędy.

  4. #44
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Wpis w TISie mówiący o temperaturze między 30 a 50 st C dotyczy skrzyń 5hp
    Nie do końca się zgodzę.

    Na tabliczce z nr oleju na skrzyniach 6HP... np w E65 jest równiez jasno napisane 30-50 stopni, więc nie jest to prawdą że tylko 5HP tak mają.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Wpis w TISie mówiący o temperaturze między 30 a 50 st C dotyczy skrzyń 5hp
    Nie do końca się zgodzę.

    Na tabliczce z nr oleju na skrzyniach 6HP... np w E65 jest równiez jasno napisane 30-50 stopni, więc nie jest to prawdą że tylko 5HP tak mają.

    Oczywiście, że nie tylko - ale to już inna sprawa. Dziwne tylko dlaczego wpisując vin np z e32 735 TIS pokazuje informacje o skrzyniach np 5hp czy nawet 6hp - pomieszanie z poplątaniem...

  6. #46
    TAK - Przyznam szczerze że TIS komunikatywny nie jest i wymaga wyczucia i wiedzy. Wówczas wiadomo kiedy kłamie :hah:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Ja dziś wymieniałem Olej w skrzyni w e32 4HP22 zlałem coś około 3,5litra + ok . 0,25l w kanał i koszulkę wleciało:P
    Po włożeniu nowego filtra wlałem 4litry oleju :D odpaliłem przejechałem się i na chodzacym silniku na P sprawdziłem,że mam max:) na bagnecie:D
    biegi przełączają się lepiej tzn. szybciej sprawniej lecz bzrdziej zauważalnie przede wszystkim motor ciągnie znacznie lepiej :D
    zrobiłem wymianę gdy na licznik wskoczyło 310tys:D zobaczymy jak będzie po powrocie z kanikuł mam do zrobienia 600km w jedną stronę:D

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Koszalin
    Odgrzewam stary temat, bo chciałbym prosić o wyjaśnienie. Tyczy się 4hp22, gwoli wyjaśnienia, poziom oleju sprawdzać należy w jakiej (circa) temperaturze i czy na pozycji P czy N? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    jedziesz 15-20km w miarę spokojnie stajesz wrzucasz P lub N i na odpalonym silniku sprawdzasz ile masz oleju, olej powinien być rozgrzany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •