Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Pompa ABS-U + STEROWNIK

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Z którego roku masz auto bo jakoś nie doczytałem. Możliwe, że podczas wymiany poprzedniego czujnika uszkodzeniu uległa koronka ABS-u umiejscowiona razem z łożyskiem w piaście, dlatego dalej występują kłopoty mimo sprawnego czujnika. Koronkę bardzo łatwo uszkodzić, nie wiedząc o tym. Jest bardzo delikatna.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jakby co mam pompe z mojego 740d - sprawna ale miałem uszkodzony tylko sterownik a kupiłem zestaw - jak kto chce mogę odsprzedać...

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    Mam podobny problem.. ASC ABS i licznik...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Z którego roku masz auto bo jakoś nie doczytałem. Możliwe, że podczas wymiany poprzedniego czujnika uszkodzeniu uległa koronka ABS-u umiejscowiona razem z łożyskiem w piaście, dlatego dalej występują kłopoty mimo sprawnego czujnika. Koronkę bardzo łatwo uszkodzić, nie wiedząc o tym. Jest bardzo delikatna.
    Autko mam z 95 roku. Demontarz czujnika odbył się tylko od strony zewnętrznej,co prawda nie bez problemów ale myślę że łożyska nie uszkodziliśmy..? Chociaż nigdy nie wiadomo.
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    więc ciebie usterka sterownika nie dotyczy (starszy model). Z autopsji na 100% masz dwa powody swoich kłopotów : lipny czujnik ABS, uszkodzony pierścień. To drugie łatwo sprawdzić. Wyjmij jeszcze raz czujnik powinien wyjść bez kłopotów wkońcu nie zdąrzył się zapiec i zajrzyj głęboko w otwór obejrzyj koronkę obracając piastą pod względem uszkodzeń, jak jest cała to obstawiam drugie czyli kiepski czujnik. Walkę toczyłem z kilkoma E39. Od tamtej pory nauczyłem sie że wymieniam na oryginał mimo, że klijęt marudzi. Swoją drogą mam właśnie E39 na czujnik i też tak sie składa że lewy tył. Obkawy standardowe czyli jak Twoje, diagnoza uwalony czujnik. Jutro mam mieć oryginał. Na jesieni miałem E39, z którą spędziłem dwa dni a wszystko przez czujnik TRW. Po jego zamontowaniu błąd wyrzucało po kilku metrach przejechanych a jak już zatrybił ( czasem mu się udało) to prędkościomierz raz pokazywał jadąc około 80km/h 20 a czsem wcale. Czujnik odesłano na reklamację a tam stwierdzono, że jest ok, zamówiłem oryginał i odrazu po zamontowaniu wszystko jest ok. BMW począwszy od modeli e39 nie lubi zamienników zwłaszcza czujników, nie mówię tu o zawieszeniu bo tam można założyć prawie wszystko.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Po jego zamontowaniu błąd wyrzucało po kilku metrach przejechanych
    Dokładnie tak jest teraz...
    Dzięki za podpowiedz jak tylko dokonam diagnozy dam znać co udało się zrobić z tym felerem :)
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    że tak powiem na moją odpowiedzialność wymień ten czujnik na oryginalny i będzie po kłopocie pod warunkiem że koronkę obejrzałeś i nie jest uszkodzona.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Koledzy, mam pewien problem tak samo.. Zawsze co zimę wyłącza mi się kontrola trakcji i abs. Przestaje po prostu działać. Gdy nadejdą cieple dni po zimie, znów działa jak należy.. Nie umiem znaleźć tego sterownika ABS/ASC. Na pompie napisane jest:
    0 265 217 000
    G-25 0307 841 4
    34.51-1 090 910
    667/26/1/1415

    Rozumiem, że jeżeli chciałbym kupić sterownik w/w to musi na nim pisać 0 265 217 000?

    MOD: Shift i Alt nie bolą. To samo dotyczy znaków przestankowych. A czyta się łatwiej.
    Biały

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    który rok auta? Winny może ale nie musi być sterownik. Diagnostyka musi być przeprowadzona wtedy można co kolwiek dalej myśleć.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    który rok auta? Winny może ale nie musi być sterownik. Diagnostyka musi być przeprowadzona wtedy można co kolwiek dalej myśleć.
    rok 1996r 2.8
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •