Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 547

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #521
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    BLM
    Nie udało się zmienić tej daty w LMA. W CAS poszło za bez większego problemu, udało się zrobić 03.06, ale w LMA próbowałem chyba z 10 różnych kombinacji i za każdym razem ten sam komunikat.
    Przypomniałem sobie jeszcze, że wymieniany był ASK (w starym padł procesor). Kupiłem z roku 2007 i kodowałem go tylko pustym plikiem man. Na pewno nie był zmieniany VIN - czy to może mieć jakiś wpływ na te problemy?

  2. #522
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Do jakiego momentu zmieniłeś date w FA? Ja bym szedł co miesiąc aż zaskoczy

  3. #523
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    BLM
    Jechałem po kolei chyba do sierpnia 06, potem jeszcze spróbowałem po dwie daty losowo z roku 07 i 08 i się poddałem. Czy do zmiany FA trzeba czyścić za każdym razem folder WORK, czy niekoniecznie? Próbowałem z czyszczeniem i bez i za każdym razem to samo. Ale jak powinno być prawidłowo?

  4. #524
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A jak zmieniałeś datę w FA?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #525
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    BLM
    Udało mi się dopisać w końcu opcję $633 do FA. Przyczyną problemów był jednak NCS, wygrzebałem aktualizacje sp-daten, ecu i coś tam jeszcze, przekopiowałem do katalogów i LMA przekodowało się bez problemów. Przekodowałem później MMIG pod ten telefon, ale dalej nie pojawiła mi się opcja Phone na wyświetlaczu. Muszę kombinować dalej:-(

  6. #526
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    BLM
    Jednak bez Waszej pomocy sobie nie poradzę. Nie mogę w żaden sposób połączyć się z "nowym" modułem TCU. Nie widzi go INPA, NCS, ISTA też wyświetla na czerwono.
    Niby jego numer według tabelki jest kompatybilny z E65 (917 13 47), ale pewnie jest zakodowany pod inne auto. Niestety nie wiem z jakiego modelu pochodzi, bo kupiłem go dawno temu przy okazji innych zakupów.
    Jest jakiś program, którym da się sprawdzić jego wersję oprogramowania lub chociaż VIN auta, z którego pochodzi?
    I jeszcze mam pytanko odnośnie ekranu (MMI). Przekopałem podobny wątek na forum bimmerfest (czy jakoś tak) i być może mając auto poliftowe, mam wyświetlacz przedliftowy. Różnią się prawdopodobnie m.in. grafiką. Ktoś mógłby podrzucić jakieś poglądowe fotki ekranu przed- i polifta?
    Może żeby nie zaśmiecać forum, ktoś ogarnięty w temacie zechce pomóc przez PW lub mailowo.
    Dzięki.

  7. #527
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    Post

    Witam,
    Czy jest gdzieś może jakiś 'gotowiec' z maszyną wirtualną z XP oraz kompletnym WinKFP?
    Do tej pory korzystałem z INPA V3 by Trandolf - ale w WinKFP lista sterowników pusta, nawet mimo aktualizacji spdaten dla E65.
    Potrzebuję zmienić VIN w module SIM (stary uległ awarii)

  8. #528
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    95
    BMW
    740D
    Skąd
    Torun
    Zainstaluj nowszą inpe opartą na ediabas 7.3.0 bo ta trandolfowa to juz zabytek ;) potem uzupelnij spdaten w winkfp i gotowe.

  9. #529
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Rapik Zobacz posta
    Witam,
    Czy jest gdzieś może jakiś 'gotowiec' z maszyną wirtualną z XP oraz kompletnym WinKFP?
    Do tej pory korzystałem z INPA V3 by Trandolf - ale w WinKFP lista sterowników pusta, nawet mimo aktualizacji spdaten dla E65.
    Potrzebuję zmienić VIN w module SIM (stary uległ awarii)
    Folder Data w c:\EC-APPS\NFS\ masz pusty i dlatego nie masz nic na liście
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #530
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Ogarnięte - udało się. Niepoprawnie aktualizowałem SP-Daten.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •