Strona 51 z 55 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 548

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #501
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli w okolicy to szukaj elektroników samochodowych w swojej okolicy.
    Może Greg(admin)? Bywa w DLS

    A najprościej to rozkręć oba liczniki. Znajdź kość M35080 w obu i zamień je. Jeśli nie masz umiejętności to podejdź do jakiegoś elektronika, żeby Ci to zrobił. Koszt zapewne będzie niewielki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #502
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Greg bywa w NS, więc możesz próbować się z nim złapać.

  3. #503
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Dzięki panowie, będę lutował ;)

  4. #504
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Witam.
    Temat poruszony w innym wątku. Ale odesłano mnie tutaj. Wymieniłem moduł SBSR Ponieważ pojawiały mi się błędy w innych modułach od poduszek "brak komunikacji z sbrs" to raczej nie będzie światłowód ani kabe (sprawdziłem wszystko) bo rano błędy się pojawiały i nie dawało się ich usunąć a po jakimś czasie jak auto pochodziło już się usuwały i nie powracały aż do rana. Aku wykluczone i wilgoć też.

    Wiec zakupiłem moduł podłączyłem i próbowałem wgrać vin i zresetować czas systemowy. Teoretycznie chyba wszystko się udało. Raport z inpy (link) pokazuje że ok. Ale jakiś błąd jest i nie chcę się usunąć. Wszystko według instrukcji co kolega z forum podesłał. Dodatkowo jeszcze parę innych prób według innych instrukcji. Niestety nic nie pomaga. Niestety rozwiązania nie znalazłem (ale to już udowodnione że do szukajki nie mam szczęścia i i zdolności) Dobrego wiskacza wisze temu co to pomoże rozkminic.

    https://zapodaj.net/c8c750bde0a84.jpg.html

    https://zapodaj.net/bfe6f8facf1dd.jpg.html

  5. #505
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jeśli w okolicy to szukaj elektroników samochodowych w swojej okolicy.
    Może Greg(admin)? Bywa w DLS

    A najprościej to rozkręć oba liczniki. Znajdź kość M35080 w obu i zamień je. Jeśli nie masz umiejętności to podejdź do jakiegoś elektronika, żeby Ci to zrobił. Koszt zapewne będzie niewielki
    Zamieniłem--przelutowałem kości w licznikach wszystko pięknie działa.
    Dzięki cursor.

  6. #506
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cytat Zamieszczone przez mlody1484 Zobacz posta
    Witam.
    Temat poruszony w innym wątku. Ale odesłano mnie tutaj. Wymieniłem moduł SBSR Ponieważ pojawiały mi się błędy w innych modułach od poduszek "brak komunikacji z sbrs" to raczej nie będzie światłowód ani kabe (sprawdziłem wszystko) bo rano błędy się pojawiały i nie dawało się ich usunąć a po jakimś czasie jak auto pochodziło już się usuwały i nie powracały aż do rana. Aku wykluczone i wilgoć też.

    Wiec zakupiłem moduł podłączyłem i próbowałem wgrać vin i zresetować czas systemowy. Teoretycznie chyba wszystko się udało. Raport z inpy (link) pokazuje że ok. Ale jakiś błąd jest i nie chcę się usunąć. Wszystko według instrukcji co kolega z forum podesłał. Dodatkowo jeszcze parę innych prób według innych instrukcji. Niestety nic nie pomaga. Niestety rozwiązania nie znalazłem (ale to już udowodnione że do szukajki nie mam szczęścia i i zdolności) Dobrego wiskacza wisze temu co to pomoże rozkminic.

    https://zapodaj.net/c8c750bde0a84.jpg.html

    https://zapodaj.net/bfe6f8facf1dd.jpg.html
    Czas systemowy resetowales?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  7. #507
    Początkujący Użytkownik Awatar Mati745li
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    24
    BMW
    E66 745li
    Skąd
    Gdynia

    Post

    Moge prosic o pomoc w zakodowaniu ryglowania drzwi po przekroczeniu 20km/h , co zmienic w pliku ? Znajduje tylko do e46
    Ostatnio edytowane przez Mati745li ; 26-03-2019 o 17:07

  8. #508
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Koduje się to tak samo jak w E60
    Kodujesz moduł CAS

    VERRIEGEL_XKM/H_OHNE_NR
    nicht_aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1
    nicht_aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2
    nicht_aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3
    nicht_aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4
    nicht_aktiv
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #509
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    BLM
    Witam.
    Przeczytałem cały ten wątek i kilka innych i nie mogę znaleźć rozwiązania swojego problemu. Otóż zabrałem się za wymianę modułu telefonu na ten z możliwością parowania po BT smartfona. Mam wszelkie instrukcje jak się za to zabrać, ale poległem w zasadzie na początku. Instrukcja (z netu) mówi najpierw o zmianie FA w CAS i LMA. No i w CAS udało mi się zmienić S638 na S633, natomiast w LMA mi już nie pozwala. Próbowałem różnymi profilami i za każdym razem ten sam komunikat. Mam gdzieś fotkę jego, ale w tłumaczeniu translatorem brzmi coś w rodzaju: "kodowanie niedozwolone dla tego modułu". Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Gdzie może być przyczyna?


    zalazłem fotki tych komunikatów, ale nie umiem dodać...
    Ostatnio edytowane przez Yoorek ; 09-04-2019 o 06:05

  10. #510
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    wrzuc fotki na jakis zewnętrzny serwer i wklej link do nich

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •