Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Wahania obrotow przy V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim

    [mechanika] Wahania obrotow przy V8

    Witam!

    W moim starociu zauwazylem jakis czas temu dziwna przypadlosc. Mianowicie, czasami obrotomierz na biegu jalowym (lub D w trakcie postoju) minimalnie sie porusza. Czasami jest to zauwazalne, czasami trzeba wpatrzyc sie z bliska i widac mini ruchy.

    Na kompie sa to skoki np 540-530-525 obrotow (mniej wiecej). Bledow 0, wszystko wyglada OK.

    Dodatkowo po odpaleniu na cieplym pojawil sie spadek obrotow, tzn odpala (zawsze ladnie, w ulamku sekundy, od reki niezaleznie od temperatury), obroty schodza do 550 czy cos kolo tego, po chwili wahniecie w dol do 400 (na oko) i wraca do 550, trzymajac je. Cos takiego tylko jak jest cieply.

    Czy panowie mechanicy maja pojecie, co to oznacza w praktyce? Swiece wymienione 50 tys km temu, cewki mialy byc zmienione, ale nowe ktore dostalem byly walniete (Bosch oryginal, nie z ASO). Olej wymieniany co 15 tys, przeplywomierz czyszczony w lecie preparatem do przeplywek. Lambdy wedlug serwisanta maja dobre wartosci (czyli teoretycznie dzialaja ok).

    Zastanawia mnie tylko wskazanie inpy dla przeplywki - przy biegu jalowym mam obok warosci (30-dziesci kilka, nie pamietam jednostki, wychodzi poza skale) wykrzyknik. Nie wiem czy to INPA czy cos z przeplywka, ale raczej blad bylby sygnalizowany, prawda?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Witaj.
    Borykam się z podobnym problemem przy odpalaniu (chociaż nie w E65, ale w E38), zwłaszcza na ciepłym (spadek obrotów do około 400, ale nieregularny) i też nie mam pojęcia co jest przyczyną, bo mechanicy mówią, że błędów jako takich silnik nie ma. Jak tylko pogoda się poprawi jadę do warsztatu w Łodzi na pełną diagnostykę i jak tylko coś mi powiedzą w tej sprawie, obiecuję tutaj napisać (osobiście obstawiam przepływkę). Zauważyłem też, że jak bardzo delikatnie, a zarazem szybko dotknę pedał gazu (żeby obroty podskoczyły do 800-1000) i go natychmiast puszczę, to na ciepłym silniku obroty również na chwilę spadają do około 400 (wrażenie, jakby silnik miał zaraz zgasnąć) i po chwili wracają do tych 500 czy 550. Też masz tak u siebie?
    Jak tylko będę znał jakieś fakty odnośnie tej usterki, odezwę się tutaj.
    Chyba, że inni Koledzy coś w tej sprawie nam pomogą ;)
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Zodiac,
    Powiedz kiedy miałeś wymieniane membranki odpowietrzające głowicę? One się zużywają i właśnie takie objawy się mogą pokazywać ponieważ będą się zawieszały. Do 745i koszt jednaj szt to zaledwie ok 50zł a samej roboty na 10 min. Więc i tak warto wymienić i zobaczyć jaki bedzie efekt. U mnie było podobnie jak opisujesz, a po wymianie wszystko się uspokoiło.
    Poniżej instrukcja dokładana do każdej sztuki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    tiger81 --> tez tak myslałem, dlatego wymieniałem 2 tygodnie temu.

    Zastanawia mnie przeplywka, w inpie na jalowym wlasnie odczyt z niej nie jest staly tylko skacze i wydaje mi sie ze to moze byc podstawa dla sterownika do zmian mieszanki adekwatnie do wskazan i minimalne ruchy obrotow.

    Ten spadek po odpaleniu pojawil sie po tym, jak przeczyscilem sobie przeplywke i skasowalem jej adaptacje (+ paru innych rzeczy od silnika "przy okazji"). Tylko nie bardzo chce wyrzucac 1500 na nowa tylko po to, zeby sie przekonac ze to to / nie to.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Zresetowałem w INPIe adaptacje 2 rzeczy:
    1. Bieg jałowy.
    2. Przepływke.

    No i wygląda na dobry trop - obroty są stałe w końcu. Do tego dół obrotów znacznie się poprawił, a ekonomizer przy pryśpieszaniu w dolnych obrotach pokazuje mniejsze spalanie, niz wczesniej (wychodziło poza skale często). Zobaczymy, czy tak zostanie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    U mnie z kolei obroty na gorącym silniku po wciśnięciu P idą powyżej 1000, co może być przyczyna ??
    BMW sie nie psuje

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    Tiger. Jak byś mógł to podaj namiar na stronę z której masz te rysunki .

    Mod edit: Tylko w słowie "Tiger" nie popełniłeś błędu Ręce opadają.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    U mnie przez pierwsze parę sekund po odpaleniu nierówno chodzi ale tylko rano jak jest zimny i aż chociaż lekko dodam gazu, dopóki chodzi sam sobie jest ok..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez lajba2
    Tiger. Jak byś mógł to podaj namiar na stronę z której masz te rysunki .
    to scan z instrukcji dołączonej do podzespołów

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    Teraz właśnie patrzyłem i w moim wozie te gumki są rozpadnięte całkiem
    BMW sie nie psuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •