Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Spaleanie BMW e32 730 i 735

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    90
    BMW
    BMW e32
    Skąd
    Częstochowa

    Spaleanie BMW e32 730 i 735

    Witam
    Zamierzam kupić BMW e32 zastanawiam się nad silnikami 730 albo 735, oczywiscie silniki w gazie. Zastanawia mnie jakie jest spalanie bo różne wersje slyszalem, oraz to czy są to awaryjne silniki?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Jest o tym bardzo dużo na forum.Jaki LPG Cie interesuje?Spalanie jest bardzo zróżnicowane.Zależy od stanu silnika itd.735 może spalić 10L a może i spalić 25L mówię o Bp to gazu nie mam.Silnik bez awaryjny.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    podsumowując wiele wątków z tego forum oraz bazując na własnych doświadczeniu mogę napisać tak:

    - duże miasta, częste korki (Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Wrocław itp)
    spalanie na poziomie około 22-25 litrów LPG starszej gen, na sekwencji powiedzmy 20-23 ale u niektórych bywa tak samo jak na starej instalacji
    - mniejsze miasta typu Opole, Częstochowa, Tarnów, Siedlce itp
    spalanie na poziomie około 18-20 litrów LPG, na sekwencji raportują nawet i 16-17
    - na trasie przy spokojnej jeździe (np. nocą) spalanie potrafi zejść spokojnie do 11-12 LPG
    - jazda po zatłoczonej trasie lub szybkie przejazdy po autostradzie spalanie na poziomie 14-15 LPG

    Mi w zimie w 735i automat w godzinach szczytu nie udaje się zejść we Wrocławiu poniżej 24-25 litrów, bywa i 27,
    Kolega w 730i w manualu też we Wrocławiu nie dawał rady zejść poniżej 22.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    podsumowując wiele wątków z tego forum oraz bazując na własnych doświadczeniu mogę napisać tak:

    - duże miasta, częste korki (Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Wrocław itp)
    spalanie na poziomie około 22-25 litrów LPG starszej gen, na sekwencji powiedzmy 20-23 ale u niektórych bywa tak samo jak na starej instalacji
    - mniejsze miasta typu Opole, Częstochowa, Tarnów, Siedlce itp
    spalanie na poziomie około 18-20 litrów LPG, na sekwencji raportują nawet i 16-17
    - na trasie przy spokojnej jeździe (np. nocą) spalanie potrafi zejść spokojnie do 11-12 LPG
    - jazda po zatłoczonej trasie lub szybkie przejazdy po autostradzie spalanie na poziomie 14-15 LPG

    Mi w zimie w 735i automat w godzinach szczytu nie udaje się zejść we Wrocławiu poniżej 24-25 litrów, bywa i 27,
    Kolega w 730i w manualu też we Wrocławiu nie dawał rady zejść poniżej 22.


    Potwierdzam - są to realne szacunki przy normalnej jeździe i z takimi spalaniami LPG trzeba się liczyć.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Minus 2...3 litry w mieście jeśli będzie skrzynia manualna,u mnie spalanie wynosi ok 16 do 17 litrów w mieście gazu(sekwencja).

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Niestety u mnie w manualu i tak ciężko zejść poniżej 20L norma ok 22L (2 gen. LPG) przy normalnej jeździe w mieście (Łódź, niestety zatłoczona).. wiadomo spokojnie ruszam jak ktos jest przede mną jak stoję pierwszy to ruszam energicznie aby nie przeszkadzać innym.. W trasie potrafi zejść do 13-14 L granice 120-140 km/h..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Minus 2...3 litry w mieście jeśli będzie skrzynia manualna,u mnie spalanie wynosi ok 16 do 17 litrów w mieście gazu(sekwencja).
    no przecież dokładnie tak napisałem, że w mniejszych miastach na sekwencji raportują ludzie 16-17...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    podsumowując wiele wątków z tego forum oraz bazując na własnych doświadczeniu mogę napisać tak:

    - duże miasta, częste korki (Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Wrocław itp)
    spalanie na poziomie około 22-25 litrów LPG starszej gen, na sekwencji powiedzmy 20-23 ale u niektórych bywa tak samo jak na starej instalacji
    - mniejsze miasta typu Opole, Częstochowa, Tarnów, Siedlce itp
    spalanie na poziomie około 18-20 litrów LPG, na sekwencji raportują nawet i 16-17
    - na trasie przy spokojnej jeździe (np. nocą) spalanie potrafi zejść spokojnie do 11-12 LPG
    - jazda po zatłoczonej trasie lub szybkie przejazdy po autostradzie spalanie na poziomie 14-15 LPG


    ...bardzo trafne wyliczenia...mi sekwencji LandiRenzo Omegas pali tak jak kolega napisał...trasa11-12 miast ok 20...Instalka od kilku lat w aucie i żadnych problemów z motorem..

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Minus 2...3 litry w mieście jeśli będzie skrzynia manualna,u mnie spalanie wynosi ok 16 do 17 litrów w mieście gazu(sekwencja).
    no przecież dokładnie tak napisałem, że w mniejszych miastach na sekwencji raportują ludzie 16-17...
    Nie napisałeś,że manual,więc dodałem, ze skrzynią manualną,żeby była jasność :) dann- y miałem podobnie jak u Ciebie do momentu kiedy pozbyłem się tego wynalazku i założyłem normalną instalację gazową czyt.sekwencję.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    90
    BMW
    BMW e32
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Minus 2...3 litry w mieście jeśli będzie skrzynia manualna,u mnie spalanie wynosi ok 16 do 17 litrów w mieście gazu(sekwencja).
    Kolego takie masz spalanie w Częstochowie? Powiedz mi jeszcze jak wygląda spalanie na trasie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •