Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [e32] zmienia biegi przy 6k obrotów /zablokowany kick down?

  1. #1

    [e32] zmienia biegi przy 6k obrotów /zablokowany kick down?

    Witam,

    kilka dni temu gdy mocno przygazowałem, aż do maxa kick down na dwa dni zablokowała mi się zmiana biegów - zmienia płynnie, ale dopiero przy 6tyś obrotów, tuż przed czerwonym. Z 1 na 2 przy 80kmh, z 2 na 3 przy 130kmh, z 3 na 4 przy 160-170kmh... generalnie ma niesamowitego kopa - więc powinienem się cieszyć, nawet na trybie sport nie ma takiego powera :D ale spalanie oscyluje w granicach 30-35 l/100km więc masakra - wskazówka paliwa spada jak sekundnik :( przy okazji przesunięcie dźwigni zmiany biegów na manualu na 1/2/3 nie daje żadnego efektu - po prostu nie reaguje na to.

    Co ciekawe jak auto stało ok. 8 h (mrozy w krakowie) to się odblokował i chodziło normalnie, natomiast jak znów wcisnąłem gaz na maksa to znowu się zablokował. Tak już ze 3 razy.

    Mieliście podobne przypadki? Gdzie szukać przyczyny?
    Coffee and Cigarettes Generation Man

    BMW E32 730iA 3.0 R6
    Toyota Hilux "indestructible" 2,4d

  2. #2
    sprawdź ten kick-down a nawet go odłącz na chwilę do testów. Jak to on, to odpięcie pomoże

    Jak nie pomoże to diagnostyka, ale to może byc faktycznie zacięty przycisk

    p.s.

    Tak podpytam - po co dawałeś tak ostro w gaz? Czyżby na postoju czy w trakcie jazdy? :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    sprawdzę idam znać. niestety znajoma diagnostyka nie pomogła, mają jakieś cienkie oprogramowanie, i nie chciał się połączyć ze skrzynią.. a gdzie indziej błędów nie wyrzucał. muszę jechać gdzie indziej...

    raz z postoju, reszta w trakcie jazdy. :) jazda po krakowie czasem wymaga dynamiki :)
    Coffee and Cigarettes Generation Man

    BMW E32 730iA 3.0 R6
    Toyota Hilux "indestructible" 2,4d

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    Mi się wydaje, że zacina przycisk kick-down, tak jak mówi sylwek7 .

    Możliwe że się zabrudził i się najzwyczajniej blokuje.
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  5. #5
    spróbuję dotrzeć do niego i przejrzeć co faktycznie jest nie tak..

    a tak w ogóle to czy kick down i tryb sport regulują tylko pracę skrzyni biegów / zmiana przy wyższych obrotach / czy ma też jakikolwiek wpływ na pracę silnika? wydaje mi się, że jak jestem na E i przełączę na wolnych obrotach na S, ciągle będąc na P to silnik wydaje z siebie taki specyficzne mruknięcie, jakby coś się zmieniało / dopływ mieszanki?
    Coffee and Cigarettes Generation Man

    BMW E32 730iA 3.0 R6
    Toyota Hilux "indestructible" 2,4d

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Raczej nie ma to najmniejszego wypływu na silnik ...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    32
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Zdążyła mi się taka sytuacja raz ale z mojej winy a mianowicie po zamontowaniu nowej skrzyni biegów do mojego autka, zmieniłem również kompa którego kupiłem wraz z nowa skrzynia, biegi zmieniały się strasznie późno w trybie E ale na S było troszkę lepiej, możliwe ze nawet pracowała poprawnie. Po zmianie kompa na stary wszystko wróciło do normy. Spróbuj dobrać się do niego, znajduje się na słupku z przodu od strony pasażera nad głośnikiem za plastikowa osłoną. Może nie ma dobrego styku miedzy kością a kompem i z tąd ten problem wynika.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    Ja miałem sytuacje ze przepływomierz mieszał danymi i skrzynia tez bardzo póżno zmieniała biegi na poziomie 3,5 -4 tys. Po diagnostyce wyszło czujnik prędkosci , skasowano błedy i od tamtej pory wszystko gra.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •