Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: czasy otwarcia wtrysków INPA

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    czasy otwarcia wtrysków INPA

    Pytanie do dobrze rozeznanych w temacie, wg. inpy mój silnik pobiera 28m3 powietrza na godzinę, ma błędy zapłonów na cyl 1, 2, 3 przy obrotach 680 , chyba 1400 i 5800. Czasy otwarcia wtrysków /wartości nie wiem w jakich to jednostkach jest liczone/ po stronie lewej czyli kierowcy /cyl. 5,6,7,8/ wynoszą od 0! /6 albo 7 cylinder na wolnych obrotach/ któryśtam ma 13, i tak mniej więcej oscylują. natomiast prawa strona to ma wartości OD 900 z kawałkiem do nawet 1673 na bodaj 3 cylindrze. Jeżeli to istotne spisze szczegółowo te dane ile na którym. Błędy jakie wyświetla komputer to: wspomniane już misfire 1, 2, 3 cylinder, błąd czujnika położenia wałka rozrządu, oraz co ciekawe /bląď ''sporadyczny''/ poziom oleju silnikowego ale może to pozostałość po pękniętej chlodnicy gdzie motor grzal sie do 117st. Silnik oleju półsyntetycznego mobil 10w40 wciągną sobie ze 200ml od wymiany /170dni i 650l benzyny przepalone/ doalałem z miesiąc temu i do teraz trzyma full stan /przejechane w tym czasie 1500km/ . czy to mozliwe ze ktoś kiedyś źle poskładał rozrząd, lub łańcuch jest wyciągnięty, albo przeskoczył przy uderzeniu? nie wydaje mi sie aby czujnik polozenia walka robil takie jaja, choc znajduje sie on w glowicy w ktorej są wszystkie misfire. Uszczelka pod kolektorem mogłaby być odpowiedzialna? A może komputer silnika? Wypalone gniazda zaworowe? Dodam jeszcze kilka faktów: kompresja mierzona 13,5bar po równo na każdym / +- 0,1 /, wtryski przedmuchane sprezarka, świece bez oleju, nowe a stare ładnie wybarwione na brunatno, co do cewek pewności nie mam ale bardzo wątpię żeby wszystkie po jednej stronie padly bo wszystkie 8 mają tę samą datę 1997roku. Trochę za niskie jest ładowanie akumulatora bo na wolnych to ok 13,3V. adaptacja po jednej stronie na + po drugiej na -, lambdy pracują. przyspiesza ładnie, nie muli jej. kazdy kto jezdzi jest pozytywnie zaskoczony jak ten V8 chodzi poza tym telepaniem.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    trzeba się jeszcze pobawić tą inpa'ą... u mnie po wymianie świec pojawiły się dziwne sprawy ;) V7 czasami czuje ;)

    dojdziemy do jakichś wniosków u ciebie Rokr :D

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    taaa nasz znajomy mechanik już chciałby mi głowicę ściągać... twierdzi że gniazda wypalone, ale twierdzi także że stanie swiec w oleju /gdyby u mnie tak bylo/ nie wplywaloby na prace silnika, a łańcucha rozrządu się nie wymienia, a beemki nie lubią LPG, więc sam widzisz... każdy ma swoją mitologię. Tak się rozpisałem, nikt nic nie wyczytuje z tego?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    U mnie w M62TUB35 wskazania wachają sie na rozgrzanym silniku do około 200 na wolnych obrotach. Jak silnik jest zimny wtedy różnie zachowuje się na różnych cylindrach a wartości potrafią dobijać bodajrze na dwóch do około 700-800. Szczerze mówiąc też jestem ciekawy jak przy sprawnym silniku powinny sie te wartości zachowywać i ile wynosić. Może ktoś się wypowie?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    danek, telepie ci się silnik zanim sie rozgrzeje?? widze, ze masz Vanosy...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    A jak sprawdzasz czasy wtryskow inpa?
    http://poradnik.telewizor.eu
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:55

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    danek, telepie ci się silnik zanim sie rozgrzeje?? widze, ze masz Vanosy...
    Powiem ci szczerze że teraz nie. Latem miałem kilka razy właśnie nierówną pracę (wibracje) tylko wtedy gdy temperatura była pomiędzy zimnym a środkiem. Chwilkę potrafiło potelepać minimalnie. Walczyłem z tym zmieniałem świece fajki i niestety nic to nie dało. Jak zrobiło się chłodniej na jesieni to objawy zniknęły całkowicie. teraz też nie zauważam wibracji. Cholera wie czym to było spowodowane, ale błędów nigdy w silniku nie miałem żadnych (nawet wtedy gdy telepało). Nie wiem też jakie wartości powinny mieć vanosy w life data w INPI-e. A u Ciebie vanosy poklepują na ciepłym motorku?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40
    Powiem ci tak RockR że,na IMPIE spradzali mi,silniczek było pare błedów zostały usunięte
    poczym na progranie ST 6000 World.Okazało się że do wymiany mam,2 czujniki położenia wałka koszt około 370zł za sztuke w Fus-ie i czujnik teperatury.Dodatkowo tak czy inaczej silnik daje do remontu czyli planowanie i inne takie tam.Powiem szczerze że, te czujniki bardzo ważna rzecz, trzeba je będzie wymianić
    pozatym polecam http://kozieranski.com.pl/o_firmie.php



    a jeszcze poduszki pod silnikiem możliwe
    bunia:)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    A jak sprawdzasz czasy wtryskow inpa?
    Nie pamiętam nazwy zakładki, ale jest taka opcja że pokazuje Ci jakby "paski postępu" jak w windowsie i obok wartość dla każdego z cylindrów. Oprócz tego tak samo rozpisane są Lambdy, adaptacja, etc... wszystko live.

    Danek, ja nie mam Vanosów. Proszę Was, uzupełnijcie dane o swoich autach bo coraz więcej jest "moje BMW: e38" i później nie wiadomo o czym mowa ;) Ostatnio nasz Kolega z Lublina z którym się czasem widuję rozwiązał u siebie problem telepiącego się silnika. Ma M62TUB35, czyli Vanosy i na zimnym silniku miał dokładnie te same objawy co mój a komp pokazywał błędy zapłonów. Kiedy silnik osiągał prawidłową temp. uspokajał się i chodził gładziutko. Kolega znalazł w końcu kompetentnego mechanika który powiedział że nie będzie się w nic bawił dopóki nie sprawdzi rozrządu. Zajrzał, ustawił, poskładał do kupy jak należy i silnik cyka jak nowy. Okazało się że ktoś źle poskładał rozrząd, po prostu przestawione były czasy które na rozgrzanym silniku niwelował zmiennymi fazami Vanos. Obyło się bez wymiany łańcucha i napinaczy, gość skasował bodaj 700 za to i coś tam jeszcze przy okazji tak że sam rozrząd wyszedł 500. Jak znajdę dobrego mechaniora albo wrócę do Lublina też pojadę zrzucić pokrywy, nawet kupiłem już uszczelki

    tonio, nie znam nawet tego programu ale chętnie się nim pobawie na dniach :) Czy on pokazał więcej niż INPA? Bo napisałeś o błędach a nie napisaleś jakie. Druga rzecz ciekaw jestem ile dokładniej kosztuje taka impreza jaką planujesz (bo pewnie masz już jakiś szczegółowy kosztorys) i czy opłaca się taką kasę wkładać w 3.0? Na wiosce pod Lublinem chociaz brzmi to śmiesznie jest również bardzo zachwalana firma, która na nowoczesnym sprzęcie zajmuje się obróbką mechaniczną silkników, wiem bo mialem już przyjemność robić tak cylinder z głowicą w motocyklu. Właściciel nazywa się Dziak, jak chcesz porównaj ceny bo zakład jest naprawdę profesjonalny a liczą sobie niedrogo. http://www.auto-szlif.pl/kontakt_s70.html

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    A jak sprawdzasz czasy wtryskow inpa?
    Nie pamiętam nazwy zakładki, ale jest taka opcja że pokazuje Ci jakby "paski postępu" jak w windowsie i obok wartość dla każdego z cylindrów. Oprócz tego tak samo rozpisane są Lambdy, adaptacja, etc... wszystko live.

    Danek, ja nie mam Vanosów. Proszę Was, uzupełnijcie dane o swoich autach bo coraz więcej jest "moje BMW: e38" i później nie wiadomo o czym mowa ;) Ostatnio nasz Kolega z Lublina z którym się czasem widuję rozwiązał u siebie problem telepiącego się silnika. Ma M62TUB35, czyli Vanosy i na zimnym silniku miał dokładnie te same objawy co mój a komp pokazywał błędy zapłonów. Kiedy silnik osiągał prawidłową temp. uspokajał się i chodził gładziutko. Kolega znalazł w końcu kompetentnego mechanika który powiedział że nie będzie się w nic bawił dopóki nie sprawdzi rozrządu. Zajrzał, ustawił, poskładał do kupy jak należy i silnik cyka jak nowy. Okazało się że ktoś źle poskładał rozrząd, po prostu przestawione były czasy które na rozgrzanym silniku niwelował zmiennymi fazami Vanos. Obyło się bez wymiany łańcucha i napinaczy, gość skasował bodaj 700 za to i coś tam jeszcze przy okazji tak że sam rozrząd wyszedł 500. Jak znajdę dobrego mechaniora albo wrócę do Lublina też pojadę zrzucić pokrywy, nawet kupiłem już uszczelki

    tonio, nie znam nawet tego programu ale chętnie się nim pobawie na dniach :) Czy on pokazał więcej niż INPA? Bo napisałeś o błędach a nie napisaleś jakie. Druga rzecz ciekaw jestem ile dokładniej kosztuje taka impreza jaką planujesz (bo pewnie masz już jakiś szczegółowy kosztorys) i czy opłaca się taką kasę wkładać w 3.0? Na wiosce pod Lublinem chociaz brzmi to śmiesznie jest również bardzo zachwalana firma, która na nowoczesnym sprzęcie zajmuje się obróbką mechaniczną silkników, wiem bo mialem już przyjemność robić tak cylinder z głowicą w motocyklu. Właściciel nazywa się Dziak, jak chcesz porównaj ceny bo zakład jest naprawdę profesjonalny a liczą sobie niedrogo. http://www.auto-szlif.pl/kontakt_s70.html

    Tak wiem że,Wawa jest droższa od wielu miejsc
    Nie znam się na tych programach ale,powiem ci że, z tego co mi powiedziano to ten,ST6000 jest lepszy od INPY Bo INPA nie pokazała wszystkich błędów,a chodziło właśnie o czujniki położenia wałka i przepływomierz
    A jesli chodzi o remoncik, to szykuje jakieś parę tysi ,chcę nie tylko zadbać o silnik ale także o zawieszenie
    Ogólnie generalka
    bunia:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •