Pytanie do dobrze rozeznanych w temacie, wg. inpy mój silnik pobiera 28m3 powietrza na godzinę, ma błędy zapłonów na cyl 1, 2, 3 przy obrotach 680 , chyba 1400 i 5800. Czasy otwarcia wtrysków /wartości nie wiem w jakich to jednostkach jest liczone/ po stronie lewej czyli kierowcy /cyl. 5,6,7,8/ wynoszą od 0! /6 albo 7 cylinder na wolnych obrotach/ któryśtam ma 13, i tak mniej więcej oscylują. natomiast prawa strona to ma wartości OD 900 z kawałkiem do nawet 1673 na bodaj 3 cylindrze. Jeżeli to istotne spisze szczegółowo te dane ile na którym. Błędy jakie wyświetla komputer to: wspomniane już misfire 1, 2, 3 cylinder, błąd czujnika położenia wałka rozrządu, oraz co ciekawe /bląď ''sporadyczny''/ poziom oleju silnikowego ale może to pozostałość po pękniętej chlodnicy gdzie motor grzal sie do 117st. Silnik oleju półsyntetycznego mobil 10w40 wciągną sobie ze 200ml od wymiany /170dni i 650l benzyny przepalone/ doalałem z miesiąc temu i do teraz trzyma full stan /przejechane w tym czasie 1500km/ . czy to mozliwe ze ktoś kiedyś źle poskładał rozrząd, lub łańcuch jest wyciągnięty, albo przeskoczył przy uderzeniu? nie wydaje mi sie aby czujnik polozenia walka robil takie jaja, choc znajduje sie on w glowicy w ktorej są wszystkie misfire. Uszczelka pod kolektorem mogłaby być odpowiedzialna? A może komputer silnika? Wypalone gniazda zaworowe? Dodam jeszcze kilka faktów: kompresja mierzona 13,5bar po równo na każdym / +- 0,1 /, wtryski przedmuchane sprezarka, świece bez oleju, nowe a stare ładnie wybarwione na brunatno, co do cewek pewności nie mam ale bardzo wątpię żeby wszystkie po jednej stronie padly bo wszystkie 8 mają tę samą datę 1997roku. Trochę za niskie jest ładowanie akumulatora bo na wolnych to ok 13,3V. adaptacja po jednej stronie na + po drugiej na -, lambdy pracują. przyspiesza ładnie, nie muli jej. kazdy kto jezdzi jest pozytywnie zaskoczony jak ten V8 chodzi poza tym telepaniem.