Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektronika] zawieszony obrotomierz, ekonomizer 37l

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [ elektronika] zawieszony obrotomierz, ekonomizer 37l

    czy ktoś z Was ma pomysł dlaczego może mi nie działać obrotomierz który od momentu przekrecenia stacyjki na zaplon /nadal na zgaszonym silniku/ pokazuje ok 800obr/min i tak pozostaje, ruszając się może z 1,5mm góra/dół przy ostrym gazowaniu??? ekonomizer zaś najmniejsza wartosc jaka pokazuje to 18l a przy jakimkolwiek wcisnieciu gazu idzie na koniec skali? aktualnie srednie spalanie jaki mi pokazuje komp to 36,5l, test pod zegarami tez ma takie wskazania a biorac pod uwage zuzycie paliwa z baku prawdziwe spalanie to 15-20l/100 po mieście. Ostatnio bawiłiśmy się z kolegą z forum nowym interfejsem z Inpa, czy mozliwe ze coś pomieszaliśmy? Wczoraj kolega zrobił self-test zegarów na zgaszonym silniku, ja też robiliem ten test z poziomu OBC i wszystko podczas testu jest prawidłowe. Najgorsze, ze nie pamietam czy zrobilo sie to po naszej zabawie kompem bo wracalem zmeczony kolo 2 w nocy z zimnym silnikiem jakieś 1,5km i nie zwracalem uwagi na obroty i spalanie. Rano dwa dni pozniej odpalilem i w czasie jazdy coś mi nie grało. w drodze powrotnej ze spotu poznanskiego 4,7km wciągnęła 0,8l z baku i to powrót driftem wiec spalanie super nawet zakladajac blad pomiaru w baku. Czyżby wychodziła powoli przyczyna przelewania prawej strony silnika - czasy otwarcia wtrysków o wartościach nawet 1300 po prawej i 13 po lewej stronie....

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    może odłącz aku...


    Mi zaraz po kupnie zawiciły sie zegary wszystkie... przy 160kmh... zatrzymałem sie odłączyłem kleme i wróciło do normy :oops:

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Mi czasami tez sie zawieszały zegary, ale jak puknąłem w deske rozdzielcza z prawej strony to przestało.2 sposob- to odkręc srubokretem 2 śrubeczki , ktore 3maja deske, wyciągnij ja delikatnie, odłącz 3 wtyczki ktore sa przymocowane do niej, a nastepnie przymocuj spowrotem.Byc moze masz tez jak ja i DjB_M_W i problem tkwi w elektronice, po prostu zasrana wilgoc szkodzi naszym autom.Prysnął bym jeszcze preparatem w te wtyki do układow elektrycznych, ktory wyciaga wilgoc i poprawia przewodzenie prądu, tylko trzeba troszke odczekac zeby wyparował i zamontowac wtyczki spowrotem.
    A co do czasów wtryskow, to dzis kumpel, ktory ma brata mechanika , powiedział ze czasy wtryskow ustawia sie komputerem.Na początku lutego bede sie podłaczał i probował je poustawiac.Jesli to nic nie da to wymienie po prostu wtryski.
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    hmm w E39 tak sie działo z zegarami jak padał czujnik ABS w tylnym lewym kole lub prawym. nie pamiętam w tej chwili. w każdym razie na 100% tył).
    nie wiem jak to sie objawia w E38 ale może działa na tej samej zasadzie ?
    podłącz auto do komputera diagnozującego. jeśli wykaże czujnik ABS to masz problem rozwiązany.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Odłączyłem akku na cały dzień i problem zniknął... :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •