Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] TEMP SILNIKA 725TDS - nie dogrzewa ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] TEMP SILNIKA 725TDS - nie dogrzewa ?

    Witam problem mam tego typu auto na wolnych obrotach nie chce się zagrzać

    by nie być gołosłownym robiliśmy test

    auto w lato przy +35 w cieniu (auto stało na słońcu) bardzo powoli się nagrzało do około 60 stopni

    i uwaga chodziło 8 godzin na wolnych obrotach i nie chciało się zagrzać temp stałą w miejscu (60 stopni)

    został wymieniony termostat na nowy WAHLERa który się otwiera przy 80 stopni

    zauważyłem to że połowa skali na zegarach odpowiada 75 stopnia

    uwaga wymiana termostatu nie pomogła , zostało zdjęte visco na próbę ale oczywiście tez to nic nie dało


    co do problemu teraz w zimę jak włączę ogrzewanie na maxa (nawiew full i 32stopne) auto na wolnych obrotach nie jest w stanie wyjść poza niebieskie pole temp silnika wg testów zegarów to 45 stopni ,

    uwaga jak pojeżdżę i silnik się nagrzeje i postoje sobie gdzieś właczająć na maxa ogrzewanie schładza się tak samo


    w lato problem mogłem olać ale teraz jest zima i jest mi po prostu na postoju zimno w aucie

    auto się długo nagrzewa itp

    a waż pod maską ten po lewej jest zimny tak jak chłodnica więc wnioskuję że termostat żyje ?


    ma ktoś jakiś pomysł ?

  2. #2
    Ciekawe masz objawy.... To, co opisujesz wskazywałoby ewidentnie na termostat. Może niefartownie zamontowałeś źle działający. Jaki masz poziom płynu w układzie? Sprawdzałeś pompę wodną? To słaby element, szczególnie jak z plastikowym wirnikiem....

    Co do wskazań temperatury - wskazówka trzyma pion dla zakresu temperatur (coś chyba około 85-115 stopni, ale mogę się mylić).

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ewidentnie termostat ,wiem ,że wymieniłeś ,ale bywa różnie :)
    Sprawdż jeszcze czy działa żaluzja na chłodnicy :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    żaluzja na chłodnicy ??

    czy ja dobrze myślę że w tym aucie jest patent ala PRL że coś przysłania chłodnice tak jak kiedyś katonami się przysłaniało ?

    jak to działa co to steruje ?

    termostat cóż spróbuje następny

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To nie patent z PRL-u ,powinienieś miec żaluzję na chłodnicy ,sterowaną podciśnieniowo .
    Jak jest zimny samochód to jakiś czas jest zamknięta i szybciej silnik sie nagrzewa :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    powiem tak rozwiązanie może skuteczne ale mi się nie podoba , muszę sprawdzić czy coś takiego mam albo czy mi nie brakuje ?

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Bardzo skuteczne ,dlaczego Ci się nie podoba ?

  8. #8
    p3xeon, takie rozwiązanie mają też nowsze diesle, choćby w e46.... Nie widzę w tym nic złego, działa to bardzo dobrze.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    no, nie do końca termostat, bo gdyby to był termostat, to podczas jazdy, silnik by się szybko schładzał, tzn jeżdżąc po mieście silnik by się nagrzewał, ale wystarczyłoby pojechać parę minut z większa niż 70km/h prędkością i silnik powinien się schładzać. No chyba, że tak się dzieje, to termostat :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    wymieniłem termostat i pompę wody - brak zmian :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •