Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] TEMP SILNIKA 725TDS - nie dogrzewa ?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    43
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Możesz zastosować kartonowy patent z żuka :hihi: (żarcik!)
    Tak na poważnie - może warto założyć Wahlera 85 (sam tak zrobiłem w MB i dziecina była lepiej dogrzana)

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: TEMP SILNIKA 725TDS - nie dogrzewa ?

    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    uwaga jak pojeżdżę i silnik się nagrzeje i postoje sobie gdzieś właczająć na maxa ogrzewanie schładza się tak samo

    w lato problem mogłem olać ale teraz jest zima i jest mi po prostu na postoju zimno w aucie

    auto się długo nagrzewa itp

    a waż pod maską ten po lewej jest zimny tak jak chłodnica więc wnioskuję że termostat żyje ?
    Przede wszystkim najwiekszym bledem jesto to ze "olales" to sobie w lecie- takie akcje dosc powaznie skracaja zycie silnika...
    To co opisujesz wyglada mi na niedomykajacy sie termostat lub tez zle ustawiona dawke paliwa (jak znam zycie nastawnik zajechany i zeby to jakos chodzilo to dawka ustawiona jest duuuzo in + bo inaczej silnikiem kolysaloby jak w czasie sztormu :D ), defekt pompy wody nie wchodzi w gre bo jakby byla uszkodzona to auto by sie przegrzewalo.

    Zaluzja w TDS to bardzo dobrze przemyslana rzecz- dzieki niej ten silnik rozgrzewa sie najszybciej wsrod diesli z tamtych lat (przy sprawnym ukladzie 3-4min na mrozie na wolnych i wskazowka jest w pionie!) skoro jej nie masz tzn ze ktos juz tam lapki pchal i cos klepal... :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    sprawdź termostat... dziś pewnie już tak się nie dzieje ale sparwdź
    po prostu w garczku z wrzącą wodą domowym sposobem obczaj z termometrem na własne oczy jak działa. Kiedyś mialem bardzo taki sam objaw i okazalo sie ze NOWY termostat byl zepsuty - a wade w silniku mechanicy okreslili na conajmniej 1tys zl
    mialem tak w silniku 2.4td .

    pozdrawiam

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    wierz mi ze sie dzieje - mowie o tej akcji z garnkiem i gotowaniem :) najprostszy sposob a wiadomio ze najprostsze sposoby sa najlepsze.

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez happy129
    wierz mi ze sie dzieje - mowie o tej akcji z garnkiem i gotowaniem :) najprostszy sposob a wiadomio ze najprostsze sposoby sa najlepsze.
    Ale co on ma sprawdzic gotujac?? :shock: Ze otwarty termostat sie otwiera???
    Przeciez auto jest NIEDOGRZANE wiec termostat dziala i to lepiej jak powinien...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    43
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Auto jest niedogrzane, czyli termostat jest niesprawny. Jeśli termostat jest niesprawny, to puszcza chłodziwo przez chłodnicę i mamy silnik wiecznie za małą temp.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez happy129
    wierz mi ze sie dzieje - mowie o tej akcji z garnkiem i gotowaniem :) najprostszy sposob a wiadomio ze najprostsze sposoby sa najlepsze.
    Ale co on ma sprawdzic gotujac?? :shock: Ze otwarty termostat sie otwiera???
    Przeciez auto jest NIEDOGRZANE wiec termostat dziala i to lepiej jak powinien...
    no jak go wyjmie i w temp pokojowej czy ujemnej jaka obecnie panuje na dworze bedzie otwarty to juz nie ma po co go gotowac oczywiscie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Termostat sprawdzony z garnkiem i termotrem otwiera się oki

    ale czemu auto nie chce się grzać ? silnik wydziela za mało ciepła ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •