Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z ABS - ASC

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Problem z ABS - ASC

    Takie mam wstępnie pytanie.

    Dziś wieczorem złapała mnie zaspa (nie zabawa, tylko zaparkowałe, że kołem nie mogłem potem przeskoczyć na zaśnieżony krawężnik wycofując).
    Po paru chwilach na wyłączonej ASC (kontrola trakcji) wyjechałem, no i... od tamtej chwili świecą mi się kontrolki ABS i ASC.

    Podejrzewam, że lewą stroną ślizgnąłem się po dość luźnym śniegu w formie usypanej łopatą zaspy.

    I tak się zastanawiam, czy jak jutro odepnę klemę, na "miękki reset" systemu, to błąd zniknie, czy też się to wiąże z finansowym rozwiązaniem problemu ???
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ciężko coś powiedzieć.

    Generalnie jeżeli wszystko jest sprawne to nie powinno nic świecić... Ale jak ostro tam męczyłeś to może złapał jakiegoś błenda i reset go uleczy... Jeżeli nie to komp i sprawdzenie co go boli ...


    Jak tak po zaspach targasz to szpera potrzebna :D

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    No i się rozwiązało ....

    Rano wychodzę do pracy lekko poddenerowoany (rano to jest tak krótko po 6-tej), wsiadam, przekręcam kluczyk/odpalam i ....

    ...i robie banana na twarzy :D

    Wszystko dobrze, żadnych błędów, nie ma świecących kontrolek, na panelu "check control ok", zaraz na śnieżnej nawierzchni parkingu sprawdziłem, że kontrola trakcji i ABS dobrze działają.

    Tak więc temat może iść do lamusa...
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To git :hihi:

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Problem z ABS - ASC

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Takie mam wstępnie pytanie.

    Dziś wieczorem złapała mnie zaspa (nie zabawa, tylko zaparkowałe, że kołem nie mogłem potem przeskoczyć na zaśnieżony krawężnik wycofując).
    Po paru chwilach na wyłączonej ASC (kontrola trakcji) wyjechałem, no i... od tamtej chwili świecą mi się kontrolki ABS i ASC.

    Podejrzewam, że lewą stroną ślizgnąłem się po dość luźnym śniegu w formie usypanej łopatą zaspy.

    I tak się zastanawiam, czy jak jutro odepnę klemę, na "miękki reset" systemu, to błąd zniknie, czy też się to wiąże z finansowym rozwiązaniem problemu ???
    Zrób na wszelki wypadek testa ASC. Mi rez kontrolki zaświeciły się kiedyś na stałe jak zrobiłem 180 st. przy dość dużej prędkości na asfalcie. Po restarcie silnika znikły.



    Pozdrawiam

  6. #6
    Z00FY
    Gość
    Jeśli pali się kontrolka ASC i ABS jednocześnie to przeważnie pada czujnik ABS-u który nie jest drogi.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Systemy ABS i ASC są w pewien sposób ze sobą sprzeężone (jak jeden jest nieaktywny, to drugi się wyłącza).

    U mnie się to zwiesiło, jak męczyłem się przez wyjechanie - przdnie koło było za krawężnikiem (taki zje..ny wjazd na mostku u mojego teścia) i lewą stroną po zaspie - jak wyszedłem to się zrobił jakiś błąd.

    Jak wyżej pisałem jest już "wsio haraszo" , nie mam błędów i przedmiotowe systemy poprawnie działają.

    Ale oczywiście test na kompie zrobię (i tak muszę zrobić niebawem kontorlną diagnozę ze wzgl. na niedawną wymianę sond).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    156
    BMW
    mk2
    Skąd
    Kraina deszczowców
    No i ja mam podobny problem. dzis jedac mialem awaryjne hamowanie ABS zadzialał ale po ponownych hamowaniach pedal mi deczko urósł co mnie zaniepokoiło, po chwili zapaliła sie kontrolka ABS. Nie zmartwiłem sie tym bo miałem podobny przypadek ze zapalił sie kontorlka ABS, ale zgasilem silnik zapalilem auto i wsjo wracało do normy. Nie tym razem zgasiłem auto u dziewczyny pod domem wsiadlismy do samochodu ja odpalam kontrolka sie nie swieci ale ruszam przekraczam 15km/h kontolka sie zapala i ABS nie chodzi.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A dzisiaj jak sytuacja??
    Ja czekałem ok. 10godz. jak miałem problema (jak wyżej pisałem).

    Jeśli Ci się zaświeca, to podepnij do kompa i sprawdź błedy - może czujnik abs na którymś kole (?)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    156
    BMW
    mk2
    Skąd
    Kraina deszczowców
    Powiem tak ok 23 zostawilem auto w garazu. A o 6rano wyjechalem do pracy i o dziwo wszystko bylo Ok. Ale wyjezdzajac z drogi od kumpla bylo zalodzone,nacisnalem na hamulec Abs zadzialal. Po chwili zapalila sie kontrolka Abs'u. I tak zostalo po ponownym odpaleniu auta syt. Sie powtarza. Czyzby zalapal blad jakis ktory sie wlacza co jakis czas? O 15 wyjde z pracy zobaczymy co sie okaze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •