Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?

    Godzinę temu wchodzę do autka przekręcam kluczyk i widzę komunikat Check coolant level. Zdziwienie moje było ogromne. Odpaliłem auto i maska w górę. Zacząłem odkręcać korek wlewu płynu chłodzącego (przy tej czynności słychać było dźwięk jak by woda w ruchach w zlewie bulgotała czy coś) i widzę że pływak jest coś nisko. Ruszyłem tym pływakiem, płyn jest i nie jest zamarznięty.
    Tylko co się stało że nie jest go tyle ile powinno być? Pod autem sucho. Moja wina też w tym trochę jest bo już dawno chciałem zajrzeć do chłodnicy (ostatni raz latem) ale jakoś to odwlekałem.

    Wiem że podobne tematy były ale chce mieć odpowiedź do mojego przypadka a nie zastanawiać się który post odpowiada mojemu przypadkowi. Poza tym jestem bardzo poddenerwowany i wystraszony co się autku stało 8/

    P.S. Jak się cieszę że jest takie coś jak Check Control :D Bo bym jechał nieświadomy że coś sie dzieje.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Moze siadl termostat?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Jeśli nie zaglądałeś do chłodnicy od lata i teraz się takie coś zdarzyło, a wycieku płynu nie widzisz to ja bym dolał po prostu do właściwego poziomu i od teraz obserwował czy coś się dzieje.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Check coolant level.
    sprawdz poziom plynu chlodniczego

  5. #5
    Supermen - dolej płynu, zamknij maskę i na wiosnę sprawdź co się dzieje :D

    Pół roku to mnóstwo czasu i brak 0,5 litra płynu nikogo nie dziwi.

    Płyn sprawdzaj przed odpaleniem silnika bez zapłonu. To najbardziej miarodajne
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Check coolant level.
    sprawdz poziom plynu chlodniczego
    To chyba oczywiste ;D ;D ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Przy mrozach płyn się nieco kurczy i mogą być jakieś drobne ubytki jak wszystko jest pokurczone z zimna. Dolej i zobacz co się będzie działo dalej.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Troszkę mnie uspokoiliście :)
    Ale i tak parę siwych włosów więcej :/ Z tego co wiem termostat był wymieniany wiec chyba powinien jeszcze posłużyć. A jaki płyn zalać? Preston słyszałem że jest dobry.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wrzuć na luz :)

    Dolej płynu walnij machą i czytaj komunikaty - teraz i tak wycieku nie zauważysz (chyba ,że wypadnie cała chłodnica) więc tylko dolewaj i już.

    Co pół roku to i nam brakuje przynajmniej po 0.5l :)

  10. #10
    Z tymi ubytkami to róznie bywa. Ja zaraz po zakupie miałem strzelony jakiś wąż przy chłodnicy. Z tego co pamiętam to znikało tak z litr na 100-150km. A pod autem suchutko. Dopiero po zdjęciu osłon pod silnikiem na łeb wylało mi się wiadro płynu :] Część odparowywała a część zostawała na tej osłonie. Ale pierwsze co, tak jak juz koledzy pisali- dolej i obserwuj.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •