Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Po odpowietrzeniu podniósł Ci się poziom płynu??
    Właśnie nie pamiętam czy obniżył czy podniósł :/ na pewno się zmienił
    No chyba obniżył, skoro dolałeś???????????
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Skąd masz pewność że już jest odpowietrzony?
    Bo z korka odpowietrzającego zaczął już lecieć płyn a nie powietrze :)

    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    No chyba obniżył, skoro dolałeś
    Ja to trochę w nieodpowiedniej kolejności zrobiłem. Najpierw dolałem trochę płynu, poziom się podniósł. Przypomniało mi się o odpowietrzeniu. I teraz po waszych sugestiach wydaje mi się że po odpowietrzeniu bagnet poszedł w dół jeszcze trochę. Ogólnie to przy otwarciu koreczka odpowietrzającego lekko jeszcze powietrza dostał tak że się bagnet uniósł i dla tego już nie pamiętam ile się ten poziom wahał. W każdym razie po całej operacji jeszcze ciut dolałem.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Pamiętaj, że jak jest zimny to bagnet będzie np. wskazywał poziom właściwy (powiedzmy temp. +2 stopnie), ale jak będzie np. -20 stopni to płyn się skurczy i bagnet opadnie. Dodatkowo jak lekko nagrzejesz silnik to bagnet się podniesie itd. Reasumując to najlepiej sprawdzać na zimnym silniku (bez znaczenia na temp. zewmętrzną), bo różnica w ilości płynu ok. 300-400 ml nie jest aż tak istotna. I na koniec to jeszcze inny poziom może pokazywać bagnet jak będzie lato i temp. +30 stopni, na 125%, będzie więcej niż zimą. Normalne zachowanie (ich fizyczna rozszerzalność) się płynów . Pozdrawiam :D :D :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    :) prawie dobrze.
    plyn chlodniczy to w najwiekszej czesci woda. a ta ma dosc specyficzne wlasciwosci wzgledem temperatury.
    gestosc wody przy -20 jest taka sama jak przy +35.
    najwieksza jest przy +3,98 °C. w ktorakolwiek strone od tej temperatury poziom plywaka moze pokazywac tylko wiecej :) (przy -20 i +35 to jakies 100 ml wiecej)
    nie wiem dokladnie jak wplywaja na to srodki dodawane do wody poza sprawieniem ze nie zamarza zima.
    jakby ktos chcial sprawdzic moje obliczenia:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Woda#Ro..._temperaturowa


    poprawki wprowadzone - dzieki RockR

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    no chyba raczej odwrotnie stary, skoro woda jest najgęstrza przy 4st C to w ktorakolwiek strone odchyl bedzie powodowal zwiekszanie jej objętości!

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Tylko panowie, nie rozmawiamy o czystej wodzie, bo istotnie każde odchylenie od temp. +4 stopnie będzie powodowało jej zwiększanie objętości, dlatego w temp. 0 stopni zamarza i logicznie zwiększa objętość (bo rozwala pojemnik w którym się znajduje) i odwrotnie kiedy temp. rośnie to rozszerzają się jej cząsteczki i analogicznie objętość rośnie. Ale wydaje mi się, że faktycznie środki które są w płynie chłodniczym nie powodują jej zamarzania, ale może to powodować zwiększanie się objętości (analogicznie do zamarzniętej wody czyli lodu.) płyn nie zamarza ale zwiększa objętość. Coś w tym chyba jest :?????
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Pewna nowość co do tego komunikatu Check Coolant Level.

    Mianowicie coś jednak niedobrego dzieje sie z tym płynem. Tydzień temu dolałem teraz znowu jakoś tak ten pływak na dół poszedł.
    Dzisiaj jeżdżę a tu dymek/para z pod machy :o I czuć w środku taki charakterystyczny zapach.
    Okazało się że tak jakby z okolicy podszybia dymi/paruje. Od strony kierowcy. I też z tamtej str lekko płynu czuć.
    Jadę dalej, klimatronic na maxa 32 stopnie. Prawa strona grzeje a lewa chłodna :?

    Czyżby zaworki? Po odkręceniu tych boczków na dole tunelu środkowego sucho, brak oznak wycieku.

    Pod samochodem sucho. Gołym okiem nie widać czy gdzieś płyn ucieka.

    -----------------------------------------------------------------------------------

    Jechałem jeszcze dzisiaj. Przed jazdą dolałem płynu, a po zatrzymaniu macha w górę i wypatrywałem oznak wycieku. Nic nie było widać ale za to było słychać. Syk płynu kapiącego na gorącą powierzchnię. Dobiegał od strony kierowcy pomiędzy silnikiem a zbiorniczkiem płynu do wspomy, kończąc na ścianie grodziowej. Gdzieś w tej okolicy słychać ten syk.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    no i jak? ustaliles czy jest jakis wyciek?

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Powiedzmy tak. Słyszę że gdzieś leci ale nie mam pojęcia gdzie :( Sam wiesz jak pod maską jest ciasno. Wiem tyle że po lewej stronie. Nie mam pojęcia jak mam się dostać do miejsca gdzie cieknie. Od góry czy od dołu :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #40
    Supermen - ciesz się że cieknie na zewnątrz!

    Serio!

    Płyn kapie na kolektor stąd syk. Nie jeździj tak a napraw. Najprościej jest napompować 1 bar nadciśnienia (jest taki przyrząd zamiast korka) i na zimno obserwować. Sprawdź dokładnie przy zaworkach czy nie cieknie i czy nic się nie przetarło. Poruszaj wężami, wsadź rękę i po długości węży pomacaj dokładnie. Na pewno gdzies poczujesz ten śliski płyn :)

    A wcześniej pisałem - jeździj i obserwuj :) Brawo!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •