Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Korek jest bardzo wazny. Uszkodzony popuszcza cisnienie ( w postaci pary) i stad ubytek. jak dolejesz plynu to sprawdz odpowietrzenie. Co do termostatu to kiedys kupilem ORI z achore pieniadze i 3tyg po wymianie ( dwa razy w dobrym korku na Pulawskiej w Wawie) i nowy termostat przestal dzialac. To tylko Bi-metal niestety i lubi sie powiesic/zablokowac

    ---------

    CO do Twojego problemu z LPG i zimnym grzaniem to albo nie masz obiegu( dlatego nie dziala instalacja ) i grzanie tez , albo gdzies Ci ssie lewe powietrze. Chlodnicy Ci nie rozwalil. Ale pewnie cos mizial przy wezach i tam cos spartolil. Jaka masz instalacje?
    RobRoy

  2. #22
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    CO do Twojego problemu z LPG i zimnym grzaniem to albo nie masz obiegu( dlatego nie dziala instalacja ) i grzanie tez , albo gdzies Ci ssie lewe powietrze. Chlodnicy Ci nie rozwalil. Ale pewnie cos mizial przy wezach i tam cos spartolil. Jaka masz instalacje?
    Jaka to jest instalacja to nie wiem, bo montował ją jeszcze poprzedni właściciel, początkiem zeszłego roku (ja mam tylko fakturę i homologację). W każdym razie wiem że sekwencja 4 generacji, z wlewem pod klapką, za chore pieniądze... jeśli cena przekłada się na jakość to raczej dobra ;)

    Musi gdzieś się zapowietrzać, bo po kilkunastominutowym odpowietrzaniu, wszystko wraca do normy. Chodzi ładnie na gazie, jest prawidłowy obieg itd. Jednak każde odpowietrzenie załatwia sprawę, na ok pół godziny. Nie ma też znaczenia, czy auto jedzie, czy stoi i tak się zapowietrza. Sprawdziłem opaski na wężach przy parowniku i niby jest ok. Zastanawiam się, czy może po prostu parownik nie poszedł, albo nie zassał jakiegoś syfu, no ale wszystko okaże się jutro rano.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Dzięki :D Uspokoiliście mnie trochę. ;D Jak doleję i poobserwuje co i jak, to napisze :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    ja też to miałem dolałem do prawie do pełna i znikło
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    zwróć uwagę czy metalowe opaski przez to że są zaciśnięte wokół węży nie uszkodzilý ich z czasem swoją krawędzią, wtedy leci para lub płyn początkowo w niewidocznych ilościach. co do odpowietrzania ja wypróbowalem i polecam metodę: stawiasz auto na rownym, wlaczasz zaplon, ustawiasz temperature na 32st a sile nawiewu na minimum, odkrecasz odpowietrznik, odkrecasz korek, lejesz plynu pod krawedz az sie bedzie wylewał, lejesz - on sobie co chwile pozasysa go do srodka - dolewasz znowu i tak do czasu az wyleje sie odpowietrznikiem lub przez dluzszy czas nie wciagnie nic wiecej. pomacać węże, ponaciskaćzakrecic odpowietrznik, korek położyć /nie zakręcać/, odpalić silnik, 3-4 razy przegazować pod 5000, zakrecic korek. oczywiscie silnik nie moze być goracy przed robotą bo plyn w postaci pary wyleci odpowietrznikiem. ja sprawdzilem to po wymianie chlodnicy na nową i jest ok.

  6. #26
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    RockR
    Dzięki, na przyszłość się przyda. Dziś rano oddałem auto do serwisu, na wymianę oleju silnikowego i poprosiłem aby przy okazji odpowietrzyli. Podobno walczyli z nim godzinę ale dało radę i na razie wszystko jest ok ;)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    W sobotę tj. 23.01.10 poszedłem zabrać się za tą chłodnicę. Dolałem trochę płynu i przypomniało mi się żeby odpowietrzyć układ. Po odpowietrzeniu poziom płynu się podniósł na tyle że w sumie to dolałem ok 1-2 szklanki płynu żeby wyrównać pływak do maxa.
    I wszystko jest ok :D Komunikat już nie wyskoczył, poziom płynu w normie no i układ odpowietrzony :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #28
    Po odpowietrzeniu podniósł Ci się poziom płynu??

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Po odpowietrzeniu podniósł Ci się poziom płynu??
    Właśnie nie pamiętam czy obniżył czy podniósł :/ na pewno się zmienił
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    logicznie rozumując mógł się tylko obniżyć bo wypuściłeś coś z układu. Skąd masz pewność że już jest odpowietrzony?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •