Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Ubytki płynu mogą być związane tak jak u mnie było z uszkodzoną pompą wody: http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php . Musiałem często dolewać, myślałem że to wina nieszczelnej chłodnicy lub któregoś z węży, po zmianie pompy problem zniknął.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:58

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    a u mnie jest taki motyw że mam dorobione wejście do chłodnicy od zbiornika wyrównawczego... i jak układ dostanie ciśnienia to potrafi mi tam czasami dosłownie psyknąć.. i już mam komunikat.. nie wiem czy to możliwe ale w układzie jest też chyba czujnik poziomu ciśnienia w układzie..

    Pompa wody też powodowała u mnie komunikat.. Pomogła wymiana.. Po rozebraniu okazało się że już praktycznie nie było wirnika..

    Najciekawsze jest to że w obu przypadkach nie ubywało mi płynu..

    A co do ubytków.. To nie wiem jak to możliwe ale od ostatniej wymiany pompy wody.. 1,5 roku temu nie dolałem ani grama płynu.. więc 0,5 litra na 6 miesięcy.. trochę dużo jak dla mnie.
    Pozdrawiam.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    u mnie identycznie się stało w momencie jak mi walnął termostat, jeżeli teraz nie będzie Ci się nagrzewał silnik, tzn temperatura silnika wychodzi ledwo ledwo ponad niebieskie pole, tzn że termostat do wymiany.

  4. #14
    To jeszcze do tych żliwych przyczyn ubytku płynu dodam korek wlewu do zbiorniczka. Lubi popuszczać i trzeba go wymniać ;) Miałem właśnie z nim kiedyś takie problemy.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    .. nie wiem czy to możliwe ale w układzie jest też chyba czujnik poziomu ciśnienia w układzie..
    Nie - czujnika cisnienia nie ma, ale jest zawór upustowy który jest w korku i w benzynach jest to ustawione na 2 bary.

    Uszkodzony korek powoduje popuszczanie nadmiaru ciśnienia

    Jak Damias wyżej napisał - warto co jakiś czas wymienić
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    dolej i tyle. tez mialem taki komunikat ostatnio. poprostu nie dokrecilem mocno korka i wylecialo troszku plynu. zima plyn sie kurczy. dlatego na zbiorniczkach jest nim i max. ja dolałem ze 100 ml bo szybko zaaragowalem :) nie ma czym sie martwic.
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #17
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Też mi się wydaje, że nie ma się czym martwić. Ja natomiast, od dwóch dni, walczę z zapowietrzonym układem. Dałem się gazownikowi namówić, na wymianę elektrozaworów, na jakieś "lepsze". Skasował swoje i oddał auto z niedokręconym korkiem, od wlewu płynu chłodzącego. Teraz nie dość że auto, w kółko się zapowietrza, to wali mrozem do kabiny i na LPG nie jeździ wcale. Co go odpowietrzam dłuższy czas, to na półgodziny mam spokój i znów to samo. Jutro jadę do mechanika, żeby obejrzał czy nie rozwalił mi chłodnicy, węży etc.

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Ja natomiast od dwóch dni walczę z zapowietrzonym układem. Dałem się gazownikowi namówić na wymianę elektrozaworów na jakieś "lepsze".
    A jakie to sa lepsze zawory od ori?

    Oryginały wytrzymuja co najmniej 10 lat i nie sądzę, że są marnej jakości, wręcz przeciwnie.

    Napisz proszę jakie to są i za ile, bo może sie okazać, że jak po 100 PLN to są faktycznie lepsze o ile wymienia się je co 2 lata ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A jakie to sa lepsze zawory od ori?
    Chyba kolego nie zrozumiałeś. Proponuję jeszcze raz, na spokojnie, przeczytać moją poprzednią wiadomość ;) Podpowiem Ci, że mówimy o instalacji LPG.

  10. #20
    Ok - nie szkodzi.

    Jak piszesz o elektrozaworach i układzie wodnym to od razu kojarzy mi się z zaworami wodnymi.

    Powodzenia życzę :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •