Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] grzanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40

    [mechanika] grzanie

    Witam
    Mam pytanko czy ktoś może wie, co może być przyczyną ,że nie działa mi grzanie w autku.
    Ostanimi czasy zmieniałem radio, był tam w środku kabelek z 4 wejściami i rzeczywiście przypadkiem ręką go odłączyłem, ale podpiełem spowrotem. Jednak to nic nie zmieniło w samochodzie dalej zimno.
    I zastanawiam się co może być tego przyczyną? Może jest jakiś bezpiecznik, przekaźnik odpowiedzialny za działanie wentylatora, tylko nie wiem gdzie go szukać.

    Posiadam adres do strony gdzie są całe schematy wszystkiego szukałem tam i nic nie moge znaleść 8/ http://www.realoem.com/bmw/select.do ( jak by ktoś coś szukał wystarczy wpisać 7 ostatnich cyfr vin i wszystko jest)



    MOD: Polska język trudna... Zredaguj, proszę powyższe, bo na razie ciężko zrozumieć, co chciałeś nam przekazać....
    bunia:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Mam prośbę. Mógłbyś napisać to jeszcze raz, tym razem po polsku? Bo jak narazie to tylko ty jeden ciąg bełkotu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolega chyba zmieniał radio i coś odłączył, że przestało mu działać ogrzewanie (tak myślę, ale bardzo ciężko coś z tego posta wywnioskować, więc mogę się mylić) :]
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38
    Kolega chyba zmieniał radio i coś odłączył, że przestało mu działać ogrzewanie (tak myślę, ale bardzo ciężko coś z tego posta wywnioskować, więc mogę się mylić) :]
    Też mi tak się wydaje, ale faktycznie ciężko cokolwiek zrozumieć 8/

    tonio911
    Wypadało by używać znaków interpunkcyjnych, oraz posłużyć się słownikiem. Napisz poprawnie o co Ci chodzi, a spróbujemy Ci jakoś pomóc.

    P.S. Dla ludzi mających problem, z poprawną polszczyzną powstała Mozilla Firefox. Proponował bym Ci zacząć z niej korzystać.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40
    poprawione :)
    następne posty będę pisał poprawnie, i bedę czytał 3 razy to co napisałem


    Pozdrawiam :)
    bunia:)

  6. #6
    Ok, a napisz czy przed wymiana radia działało poprawnie?

    Wypięcie i wpięcie kabelka nic nie zmieni. To co odłączyłes działa :)

    Jeśli nie działało przed walką z radiem to sprawdź pompę wody, pompkę dodatkową przy zaworach.

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40
    Przed podłączeniem radia działało, grzała jak szalona :)
    Zrobi się ciut cieplej to posiedze posprawdzam wszystko dokładniej.
    Dziękuję za radę z chęcią skorzystam i sprawdzę pompę wody i pompkę dodatkową przy zaworach

    Pozdrawiam
    bunia:)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez tonio911
    Przed podłączeniem radia działało, grzała jak szalona
    Więc jeśli grzało przed robotą a nie po, to sprawdź co mogłeś nie tak zrobić :)

    Jeśli silnik nie ma kłopotów z temperaturą to pompa wodna powinna byc dobra. Jeśli kłopot z ogrzewaniem, to pompka wodna (lub jej sterowanie oczywiście ;) )
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    A przypadkiem nie odłączyłeś sobie kabla/wiązki idącej do pokręteł (czy ogólnie sterowania) temperatury nawiewu?
    Inaczej nie sądzę, by grzebanie przy radiu miało wpływ na elektrozawory. Najwyżej będziesz musiał wyjąć przedni panel. Ale przedtem szybciej jest sprawdzić:
    1. stan płynu w układzie
    2. napięcie na pompie wspomagania obiegu (ta przy elektrozaworach)
    3. same eletrozawory - nie jest łatwe, bo trzeba je najlepiej odłączyć od wężów wodnych.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Nie dziala Ci wiatrak czy leci CI zimne pow zamiast cieplego bo nie lapie
    RobRoy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •