Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dziwne objawy po odkręceniu Korka.

  1. #1
    Z00FY
    Gość

    Dziwne objawy po odkręceniu Korka.

    w Moim e32 przy odpalonym motorze po Mroźnej nocy i przegazowaniu po chwili (do 3 tyś. obr./min.) zaczął lecieć w malutkich ilościach olej na śnieg (z rury wydechowej) było widać małe czarne plamki i po odkręceniu korka od oleju silnikowego z łańcucha który pracował zaczął lecieć olej na obudowę silnika-zakręciłem go by nie ubrudził silnika. i Mam 3 Komunikaty na komputerze : *kuhlwasserstand - płyn chłodniczy?(dodam ze auto troszke słabo grzeje na postoju w trasie cieplutko natomiast jeśli stoi to letnie powietrze leci z nawiewów) *bremsbelage-klocki są do wymiany+ czujnik klocków * betriebsanleitig- postójowka spalona ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Jesli chodzi o olej z rury wydechowej to moim zdaniem cos nie tak. Jesli chodzi o olej wylatujący po odkręceniu korka to normalne leci siłą odrzutu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Miałem te same komunikaty, ale u mnie po odpowietrzeniu układu juz nie pokazuje: "kuhlwasserstand"
    A na postoju jak masz temperature w pionie to wieje zimnym? jak tak to mozesz miec zapowietrzony lub niesczelny układ chłodzenia.
    Chyba, że sie mylę to poprawcie ;)
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  4. #4
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Miałem te same komunikaty, ale u mnie po odpowietrzeniu układu juz nie pokazuje: "kuhlwasserstand"
    A na postoju jak masz temperature w pionie to wieje zimnym? jak tak to mozesz miec zapowietrzony lub niesczelny układ chłodzenia.
    Chyba, że sie mylę to poprawcie ;)
    Płynu chłodniczego dolałem na zbiorniczku brakowało centymetr na miarce, komunikat zniknął - teraz grzeje cieple powietrze ale nie gorące trzymając temperaturę pionowo. Czy te auta słabo grzeją ? w e39 530d miałem piekło jak włączyłem nawiew. możliwe ,że to wina termostatu..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Podepne się do tematu, u mnie też wskazówka w pionie, stan płynu okej, termostat wymieniony miesiąc temu i jak auto stoi to z nawiewów leci letnie powietrze.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    betriebsanleitig- postójowka spalona ?
    -intrukcja obsługi.
    Sprawdźcie sobie elektrozawory nagrzewnicy,temat był już wałkowany nie raz.

  7. #7
    A dokładnie nie elektrozawory a pompke pod nimi.

    Ona właśnie wymusza obieg na nagrzewnicę i ma całkiem spory wydatek. Sprawdź czy ma zasilanie a jeśli ma - wymień ją. Kłopot ustapi
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    betriebsanleitig- to odwołanie do instrukcji obsługi, pojawia się przy poważnych błędach.

    Jak odkręciłeś korek, to normalne że Ci pryska olej, bo przy korku masz łańcuch rozrządu (smarowany olejem silnikowym, a nie chodzący na sucho).

    A co do plam na trawie/śniegu z wydechu, to albo Ci podjada lekko olej, albo masz takie paliwo, że...

    Kiedyś mój tato zalał trefne paliwo na trefne stacji - auto słabiej troszkę chodziło, a za wydechem trawa po paru minutach była czarna i tłusta.
    Więc na początek zalej sobie troche jakiegoś v-powera czy podobnego i sprawdzaj, czy żadne płyny ustrojowe nie ubywają.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    betriebsanleitig- to odwołanie do instrukcji obsługi, pojawia się przy poważnych błędach.
    To nie jest tak do końca.Przy każdym komunikacie to się pojawia bo w dosłownym tłumaczeniu to znaczy "otwórz książkę serwisową".Nawet jak klocki się zaświecą czy postojówka to ten komunikat będzie.Przynajmniej tak jest u mnie.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    betriebsanleitig- to odwołanie do instrukcji obsługi, pojawia się przy poważnych błędach.
    To nie jest tak do końca.Przy każdym komunikacie to się pojawia bo w dosłownym tłumaczeniu to znaczy "otwórz książkę serwisową".Nawet jak klocki się zaświecą czy postojówka to ten komunikat będzie.Przynajmniej tak jest u mnie.
    Nie zgodzę się z Tobą.

    Jest grupa komunikatów tzw. najwyższego priorytetu, przy których się to pojawia, ale przy nizszych rangą błedach odwołanie do instrukcji nie będzie (jak np. spalone żarówki jedne czy drugie).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •