Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: BMW E-32 735iA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120

    BMW E-32 735iA

    Mam problem....
    Posiadam taki reduktor:

    Po wykręceniu go z auta okazało się, że elektrozawór wkręcony w reduktor rusza się ...
    Gwint jest totalnie zerwany...

    wyglądał tak jak był jeszce zamontowany w aucie :

    Otworzyłem redutor uważając na membranke:

    Po sciągnięciu membranki nie było za dużo parafiny w środku

    ale to chyba dlatego, że wylatywała Przez nieszczelnośc na gwincie.... ?


    Tak to wygląda niestety.
    3 Pytania :

    1: Jaki jest najlepszy sposób na ten gwint ???
    2: Czy Trzeba zakładać nową membrankę podczas składania ???
    3: Czy mój reduktor zdj.1 Jest "odpowiedni do tego silnika ???

    Podpowiedzcie mi prosze bo niemam wiedzy w tym temacie.pozdrawiam :papa:
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    Odp 1.

    najlepszym sposobem na takie coś albo klejenie, są specjalne kleje 2 składnikowe które po zmieszaniu robią się jak metal i można w tym po ( jak dobrze pamiętam) 24h robić wszystko nawet gwintować, sam używałem tego kleju.

    Odp 2.

    Ja na twoim miejscu był złożył na nowych uszczelkach, komplet uszczelek do naprawy to koszt ok 150zł. Wtedy, samochód zacznie lepiej się zbierać, mniej zacznie palić... No i będziesz miał spokój na jakiś czas.

    Odp 3.

    Nie mam pojęcia do jakiej mocy jest ten parownik ale jak wciśniesz gas nie powinien Ci strzelać, a przy 4 tyś obrotów nie powinien Ci mulić... U mnie np. w BMW jak był za mały parownik to było słychać jak membrany obijają się o obudowę :hah: i zmieniłem go na większy.

    Gdzieś na Parowniku może pisać do jakiej mocy jest ten parownik.. Nie wiem czy on jest SUPER( wersja) jeżeli nie to jest do mocy 130 KM lub do 150 KM a wersja SUPER jest do 190KM

    Najlepszy parownik jaki jest dostępny do takich dużych mocy i pojemności to jest KME GOLD lub tzw EDELMAYERa. Są to parowniki do 300 KM

    Pozdrawiam
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez coolmilosz
    najlepszym sposobem na takie coś albo klejenie, są specjalne kleje 2 składnikowe które po zmieszaniu robią się jak metal i można w tym po ( jak dobrze pamiętam) 24h robić wszystko nawet gwintować, sam używałem tego kleju.
    Zastosowałem płynny metal:

    Dopasowałem w Opoltransie króciec.

    ma dłuższy gwint, posmarowałem gwint tym metalem wkręciłem to na tyle mocno żeby nie przekręcić gwintu w aluminium i jutro będzie wiadomo czy sie udało.


    Cytat Zamieszczone przez coolmilosz
    Ja na twoim miejscu był złożył na nowych uszczelkach, komplet uszczelek do naprawy to koszt ok 150zł. Wtedy, samochód zacznie lepiej się zbierać, mniej zacznie palić... No i będziesz miał spokój na jakiś czas.
    Tak też zrobiłem, zapłaciłem za komplet 80 zł.

    Cytat Zamieszczone przez coolmilosz
    Najlepszy parownik jaki jest dostępny do takich dużych mocy i pojemności to jest KME GOLD lub tzw EDELMAYERa. Są to parowniki do 300 KM
    a co myślisz o reduktorze tłokowym Magic III ? ? ?
    http://allegro.pl/item878313756_redu...wy_350_km.html

    Dziekuje za odpowiedź, Na Ratownika można zawsze liczyć ! :)
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    ma dłuższy gwint, posmarowałem gwint tym metalem wkręciłem to na tyle mocno żeby nie przekręcić gwintu w aluminium i jutro będzie wiadomo czy sie udało.
    Widzę, że to bardzo ładnie i pomysłowo zrobiłeś, moim zdaniem na pewno się udało. :) też takie coś kleiłem i jak dobrze posmarowałeś to będzie git.


    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Tak też zrobiłem, zapłaciłem za komplet 80 zł.
    Super będziesz miał spokój na jakiś czas. :D


    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    a co myślisz o reduktorze tłokowym Magic III ? ? ?
    http://allegro.pl/item878...owy_350_km.html

    To jest nowość na rynku dopiero co wprowadzona, lecz już przed chwilką dzwoniłem do kolegi gazownika który już ten parownik zakładał do Jeepa 4.7, powiedział że naprawdę ten parownik jest superowy

    PLUSY:
    - duża stabilizacja ciśnienia pod każdym obciążeniem
    - nieduży rozmiar


    Tylko nie wiem czy to jest też do zwykłych instalacji??

    Wartałoby zadzwonić do Pana i się spytać. Ja jeszcze spróbuje się czegoś dowiedzieć o tym parowniku.

    Pozdrawiam

    Nie ma problemu, będę się starał pomóc jak najlepiej :)
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    24H minęły od momentu klejenia, wygląda na twardy ten płynny metal. wygląda to tak:



    "Tylko nie wiem czy to jest też do zwykłych instalacji?? "
    Też niewiem czy to pasuje do zwykłej instalacji, ale ja mam sekwencyjny wtrysk gazu...
    Tylko teraz pytanie, czy taki Magic III będzie działał zamiast mojego reduktora czy trzeba bedzie cos jeszce wymieniac....



    Wieczoram napisze czy klejenie dało efekt.
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    Wygląda na solidne łączenie :)

    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Też niewiem czy to pasuje do zwykłej instalacji, ale ja mam sekwencyjny wtrysk gazu...
    No to extra będzie pasowało :D

    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Tylko teraz pytanie, czy taki Magic III będzie działał zamiast mojego reduktora czy trzeba bedzie cos jeszce wymieniac....
    Myślę że jeszcze należało by wymienić filtr gazu i ustawić dobrze ten parownik na komputerze i na analizatorze spalin i powinno śmigać.
    :what:
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Witam może się nie znam ale Mój Kolega ma E34 535i i miał Reduktor KME GOLD i nie dawał rady potem wsadził Magic III i też nie dawał Rady w końcu wsadził 2 x Zavoli Zeta N i jest OKI

    więcej szczegółów nie znam ale logika mówi że jak w e34 535i nie dał rady to w e32 735i tym bardziej nie da rady

    ja na szczęście mam diesla i nie mam już problemów z gazem ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    Ja mam w tym momencie
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    KME GOLD
    i przepięknie chodzi daje radę.... Moim zdaniem nie dawał rady bo, pewnie gazownik to ustawiał i źle ustawił, albo wcale.
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    No, mogę sie pochwalić, ze założyłem wszystko i zrobiłem około 50 km, wielokrotnie włączałem gaz i wyłączałem, nic nie syczy, nie smierdzi, czyli chyba naprawa sie udała.
    Teraz chodzi lepiej, czuc ze "nie zamula", ale i tak jest różnica miedzy PB a gazem.
    Niemniej jednak jutro jade zamowic przewód 8mm, bo teraz mam 6mm.

    Czy taka róznica w przekroju przewodu może miec odczuwalny wpływ na moc?






    p3xeon napisał/a:
    Witam może się nie znam ale Mój Kolega ma E34 535i i miał Reduktor KME GOLD i nie dawał rady potem wsadził Magic III i też nie dawał Rady w końcu wsadził 2 x Zavoli Zeta N i jest OKI


    Musuały dawać rade, Magic 3 jest do 250KM na jednym króćcu a na dwóch do 350KM, wiec 211KM to nie sprawiło by problemu.
    Dwa reduktory do rzedowej szóstki- jeden dobry wystarczy. :/

    coolmilosz napisał/a:
    Moim zdaniem nie dawał rady bo, pewnie gazownik to ustawiał i źle ustawił, albo wcale.

    Też mi sie tak wydaje, albo przewody za małe tak jak u mnie...

    Ja i tak wymieniam reduktor Magic III jak sie da ... :)

    Pozdraiwam
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    hmm z tego co wiem To Silver jest do 270 koni a kolega xsilver pisze że przy ten Mocniejszy KME Gold nie daje rady przy e36 325

    wiem tez ze magic 3 nie radzi se w mojego koledze alfie 156 2,5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •