Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: BMW E-32 735iA

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    57
    A słyszałeś może takie coś jak komputer, strojenie w sekwencji, ty myślisz że od razu się podłączy i jazda... ???? Bo widocznie nie.... Nie tak szybko


    Dobra nie będę robił więcej OT, bo to będzie więcej pracy dla moderatorów.


    Ja uważam temat do zamknięcia, sprawa problemu Kolegi została rozwiązana.


    Pozdrawiam
    Nie bójmy się ratować ludzkiego życia, w razie wypadku starajmy się pomagać jak tylko możemy. Życie jest bezcenne nie da się go kupić..
    POZDRAWIAM WIELBICIELI MARKI BMW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    A Co ma komputer wspólnego z fizyczną nie doskonałością reduktora ? komputer gazu nie podgrzeje a reduktor nie ma regulowano zakresu mocy grzania gazu

    ja też kończę tą dyskusje , jedno jest pewnie KME GOLD zamraża gaz i na tym forum nie jedna osoba to potwierdzi

    ja na szczęście temat zakłamałem kupując diesla


    dziwię się że Tym temacie nie odezwał się Nikoś , czyżby jakiś super projekt robił czy olał tu wszystkich ?

  3. #23
    Nikoś już tu nie mieszka.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    A Co ma komputer wspólnego z fizyczną nie doskonałością reduktora ? komputer gazu nie podgrzeje a reduktor nie ma regulowano zakresu mocy grzania gazu
    Trochę ma. Jeśli mapa zrobi się za bogata i silnik dostaje za dużo gazu reduktor jest zbyt bardzo chłodzony i mrozi go przez to. Jak da się trochę mniej gazu będzie go w sam raz a reduktor będzie miał wyższą temperaturę.
    Sonda nie zdąży tego skorygować.



    Pozdrawiam

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez coolmilosz
    Ja uważam temat do zamknięcia, sprawa problemu Kolegi została rozwiązana.
    Dokładnie, sprawa została rozwiązana, auto jezdzi na gazie, i nawet lepiej niz wtedy...

    Wiadomo, zaraz bedzie wymieniany reduktor, przewody gazowe na 8mm itd.

    Może ktos wie jak sprawdzic bez komputera czy wtryski pracuja dobrze?
    Czy bez podłączenia sie pod kompa niema opcji?

    Dziekuje za pomoc przy realizacji tej małej naprawy.

    Może komuś kiedyś sie przyda taki temat.

    {Pozdrawiam} :]
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    coolmilosz - gwarantuje Ci, że jak zaczniesz wykorzystywać w pełni moc swojego silnika (np przy ostrej jezdzie w trasie czy po mieście ) to Twój reduktor nie wydoli ...


    Temat przerabiałem wielokrotnie ( w e36 325, w 730 v8 , w 2x e34 535) - i Gold nawet w stosunkowo "słabym" 325 nie wytrzymywał ostrej jazdy na autostradzie i temp gazu spadała drastycznie, mimo że sam reduktor był gorący. Dopiero dokonanie pewnych modyfikacji w jego konstrukcji trochę pomogło (temp spada wolniej, ale i tak jak się długo pojezdzi to gaz zamarznie )


    Więc taki reduktor jak gold wytrzyma - ale u kogoś kto nie wykorzystuje ciągle pełnej mocy silnika - jak co jakiś czas się przyciśnie to będzie wszystko ok , bo ciśnieniowo jest stabilny.


    A regulacjami nic nie zrobisz - nie takie mody jak zmiana mapy w ustawieniach były robione i nic to nie dawało ;)


    PS - rurka 8mm to podstawa w takich silnikach - bez niej ani rusz :D

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Więc taki reduktor jak gold wytrzyma - ale u kogoś kto nie wykorzystuje ciągle pełnej mocy silnika - jak co jakiś czas się przyciśnie to będzie wszystko ok , bo ciśnieniowo jest stabilny.
    A porównując go do Magic III ?
    W zasadzie ja nie wykozystuje pełnej mocy auta bo nie ma za bardzo gdzie polatac powyzej 190 u nas, ale przydało by sie lepsze przyspieszenie przy wiekszych predkosciach...

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Dopiero dokonanie pewnych modyfikacji w jego konstrukcji trochę pomogło
    Możesz uchylić rąbka tajemnicy jakie to modyfikacje ???
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Osobiście MAGIC III miałem tylko w ręce, ale czytałem kilka opinii, że przy samochodach o mocy ok 190-200 ciśnienie spada na łeb , a do tego są dość awaryjne...


    Co do golda - to pomogło "przerobienie na silvera" - tzn zaślepienie jednego wylotu, zaślepienie w środku oryginalnych otworów i nawiercenie nowych, w taki sposób, że gaz płynie dookoła przez cały reduktor w przeciwną stronę niż woda- ale to pomogło tylko trochę i to w 325 ... W 3,5 raczej to niewiele da w mnie - ale spróbować zawsze można ...

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Osobiście MAGIC III miałem tylko w ręce, ale czytałem kilka opinii, że przy samochodach o mocy ok 190-200 ciśnienie spada na łeb , a do tego są dość awaryjne...
    To nie prawda. Na LPG Forum jest gość który ma Grand Cherokee 4.0 184 KM i u niego ciśnienie przy maks bucie spada do 0,8 cośtam z 1,0.
    Ja też mam taki reduktor i tragedii nie ma, choć dokładnie nie mierzyłem. Ale do jazdy do 4500 rpm z starcza bez problemu. Przy 6000 rpm spadek ciśnienia nie byłby bardzo duży, może do 0,7 tylko że na automacie to jest i tak bardzo chwilowe.
    Ale nie spieram się... ideałem byłyby dwa takie reduktory. Ale jaki pojedynczy, nie kosztujący przy tym tyle co dwa, da więcej gazu niż Magic III?


    Pozdrawiam

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Ale do jazdy do 4500 rpm z starcza bez problemu. Przy 6000 rpm spadek ciśnienia nie byłby bardzo duży, może do 0,7 tylko że na automacie to jest i tak bardzo chwilowe.
    Jak długo masz go zamontowanego w samochodzie? nie dzieje sie z nim nic?

    Pozdraiwam
    Lada Niva do zabaw w terenie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •