Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: [mechanika] Wyświetlanie temperatury silnika-jak uruchomić

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie

    [mechanika] Wyświetlanie temperatury silnika-jak uruchomić

    Witam,
    drodzy przyjaciele jak wiadomo właściwie zagrzanie silnika po odpaleniu to niezwykle ważna czynność o jakiej nie należy nigdy zapomnieć. Modele e60, e65 i pozostałe skutecznie to utrudniają...
    Jak więc sprawić aby na desce rozdzielczej wyświetlało mi temperaturę silnika.
    Podobno istnieje coś takiego jak ukryte menu, które można aktywować, a jedną z nich jest funkcja wyświetlania temperatury.

    pozdrawiam

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    W e65 po wlaczeniu silnika na tarczy obrotomierza jest na zewnetrznej czesci pasek swietlny ktory gasnie po osiagnieciu odpowiedniej temperatury im zimniej na dworze tym ten pasek jest na wyzszej liczbie obrotow i to znaczy ze tych wlasnie wartosci obrotow silnika nie wolno przekraczac.Wraz ze wzrostem temperatury silnika ten pasek przesuwa sie i po osiagnieciu optymalnej temperatury pracy silnika calkowicie zanika.
    A jak zagotuje Ci sie woda to wtedy na I-Drivie zapala sie komunikat ze masz wylaczyc silniki i zacholowac do serwisu , wczesniej nie ma zadnych ostrzezen :) :D
    Pozdro

    PS.Tak mi sie wydaje ze nie ma mozliwosci odblokowanie tejj funkcji temp. Silnika.

    o tutaj na tym zdjeciu masz pokazany ten wyswietlacz temp.silnika.To znaczy zeby nie przekraczac w tym momenice 4 tys obr.....

    http://motolucy.pl/galeria/991,large,bmw730de65.jpg
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A jak sie delikatnie niedogrzewa to co ?

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ale caly czas sie swieci ten pierscien?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    nie wiem bo nie kupiłem jeszcze:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    A ja w swojej 730d nie widziałem nigdy takiego pierścienie, czy to znaczy że coś jest nie halo w tym aucie? Czy można tą funkcję jakoś uruchomić bo tegoroczna zima nie zamierza szybko odpuścić.
    Risorius ;-)

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Moze masz cos zepsute,zrob tes zegarow i zobacz czy ten pierscien sie pojawia na tesie...
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    A jak sie delikatnie niedogrzewa to co ?
    Jak sie nie dogrzewa to ten pierscien po prostu caly czas sie swieci i informuje poprzez to ze cos z tem silnika jest zle.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Właśnie a u mnie nie ma żadnego pierścienia, poza tym zauważyłem że nie zawsze na panelu idrive'a wyświetla się powitanie BMW, też dziwne.
    Test zegarów? Prosiłbym o przypomnienie jak go zrobić:)

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    co do powitania na panelu to mi też nie zawsze sie wyświetla, natomiast ten pierścień jak pisze BEZI oczywiście mam - ostatnio po odpaleniu auta po tygodniowym postoju zaczynał się od 4 tys obrotów i po 10 min zgasł zupełnie- więc jest ok
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •