Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: Awaryjnosc w normalnym starym automacie a steptronic'u?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Ja jednak wolę uczulić chłopaka, aby omijał takich jak Ty.
    a może lepiej żeby omijał takich jak Ty- wszystkowiedzących z "reszty zachodniego świata" ...

    Co Ty możesz wiedzieć o wymianie mojego oleju ... i o tym jak moja skrzynia chodzi ...
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    Czy 750 mialy od poczatku produkcji steptronic?
    ''

    Tego nie wiem na pewno. Jednak z tego co się orientuje to steptronic dostępny jest tylko w opcji, tzn nie był montowany seryjnie w każdym aucie, a jedynie za dopłatą. Z drugiej strony, to w V12 wiele wyposażenia, które w niższych wersjach jest opcją, tam jest standardem. Także cholera wie...
    Bez względu na silnik roczniki 1994 i 1995 mają skrzynie automatyczne starego typu.

    Od roku 1996 do końca produkcji E38 wszystkie automaty to Steptronic.

    Nie dotyczy rynku Amerykańskiego - tam do końca produkcji były automaty starego typu poza wersją 740iS gdzie był Steptronic.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie ma znaczenia czy Steptronic czy nie ,obsługa jest taka sama ,mam na myśli serwis.
    W skrzyni bez Steptronica tez jest hamowanie silnikiem ,wiem bo tak u siebie mam :)
    Generalnie nie wiem do czego ten Steptronic jest potrzebny ,chyba do tego żeby gadać ,że sie go ma :D
    Moja skrzynia (5-HP18) ma 432 000 przebiegu ,zmieniam olej i filtr co 60-70 tys i wszystko gra

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Nie ma znaczenia czy Steptronic czy nie ,obsługa jest taka sama ,mam na myśli serwis.
    W skrzyni bez Steptronica tez jest hamowanie silnikiem ,wiem bo tak u siebie mam :)
    Generalnie nie wiem do czego ten Steptronic jest potrzebny ,chyba do tego żeby gadać ,że sie go ma :D
    Moja skrzynia (5-HP18) ma 432 000 przebiegu ,zmieniam olej i filtr co 60-70 tys i wszystko gra

    Super, życzę Ci 1000000 :]
    Steptronic to taki lift w e38 ... jest choć nie wszystkim się podoba... i nikt nie wie czy był potrzebny.
    Faktem jest, że lepiej wygląda w kabinie :]
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    a może lepiej żeby omijał takich jak Ty- wszystkowiedzących z "reszty zachodniego świata" ...

    Co Ty możesz wiedzieć o wymianie mojego oleju ... i o tym jak moja skrzynia chodzi ...
    Tyle co sam powiedziałeś. Ciesz się że ładnie chodzi, bo daję głowę że do czasu... a potem pojawi się Twój post "co się dzieje z moją skrzynia".

    Super, życzę Ci 1000000 :]
    Steptronic to taki lift w e38 ... jest choć nie wszystkim się podoba... i nikt nie wie czy był potrzebny.
    Faktem jest, że lepiej wygląda w kabinie :]

    Kolejna bzdura. Może tobie się nie podoba, bo nie masz tego "lftu", a fajnie było by go przecież mieć :] Potrzebny owszem nie jest, ale przydatny i umilający życie owszem.

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Generalnie nie wiem do czego ten Steptronic jest potrzebny ,chyba do tego żeby gadać ,że sie go ma :D
    Po prostu skrzynia ze steptroniciem to opcja. Mało tego jest nowsza i tyle w tym temacie. Z ciekawości jak hamujesz silnikiem nie mając steptronica?

  6. #6
    .......Z ciekawości jak hamujesz silnikiem nie mając steptronica?
    ginspirations, czy jeździłeś kiedykolwiek ze skrzynią automatyczną bez steptronica?

    Jak przyjrzysz się uważnie, masz tam dodatkowe pozycje 4,3,2.... One właśnie służą do hamowania silnikiem. Poza tym automat standardowy, wprawdzie w dużo mniejszym stopniu, ale jednak też wyhamowuje silnik, jak zdejmiesz nogę z gazu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    ginspirations jestes na forum dwa miesiace a nabijasz posty wszedzie choc sam nie wiesz o czym piszesz, na dodatek sadzisz sie do kazdego. Krytykujesz kolege za olej w skrzyni mowisz o skapstwie a zabijasz silnik gazem. Co do ASB to nie sa zbyt awaryjne produkcji ZF czego nie mozna powiedziec o modelach GM.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Po prostu skrzynia ze steptroniciem to opcja. Mało tego jest nowsza i tyle w tym temacie. Z ciekawości jak hamujesz silnikiem nie mając steptronica?[/quote]


    Zdejmuję nogę z gazu i hamuję silnikiem,proste.
    Szczególnie jeśli zjeżdzam z górki ,nie musze używać hamulca i nie przełączam na 2,3,4 :)

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    bo daję głowę że do czasu
    Co za typ ... :x

    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Kolejna bzdura. Może tobie się nie podoba, bo nie masz tego "lftu"
    Znowu wiesz lepiej co mam ... chyba, że liftu nie odróżniasz

    Zakończ pisać post za postem jak Ci kolega wyżej radzi ... pozdrawiam

    dla autora postu- lektura http://forum.bmwautoklub.pl/printvie...7c27694c814fd7
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nikt jeszcze dotąd nie powiedział - że TYP SKRZYNI to jedno a STEPTRONIC (lub jego brak) to drugie.

    W 740i były dwa typy skrzyń - 5HP30 do okolic rocznika '96 oraz 5HP24 od tego momentu wzwyż. Te dwie skrzynie różnią się mocno - choćby tym, że 5HP30 jest bez porównania większa.

    Steptronic to dodatkowe "ręczne" sterowanie, które opcjonalnie można znaleść również w 5HP30 (nie wiem czy były 5HP24 BEZ Steptronic'a).

    Co do awaryjności - spotykałem się z opiniami na korzyść jednej i przeciwko drugiej - jak i dokładnie przeciwnymi.
    Czytając forum mam wrażenie, że żadne skrzynie BMW (właściwie producentem jest ZF) nie należą do szczególnie bezawaryjnych. Przez "bezawaryjne" rozumiem tu np. GM-owskie THR-700R4/4L60(E) czy skrzynię, którą BorgWarner robił dla Merca W126.

    PS. jak masz C4 to muszę kiedyś "obmacać" przy okazji jakiegoś spota! ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •