Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Awaryjnosc w normalnym starym automacie a steptronic'u?

  1. #11
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Steptronic to świetna rzecz, ale czy montowana była od początku produkcji... chyba nie
    Trzeba pamiętać, że najgorszą wadą używanego samochodu jest jego poprzedni właściciel.

    Wydaje mi się, że nie raz warto przepłacić za auto, które nawet jak ma kilka mankamentów to nadrabia zachowaniem na drodze. \

    Skrzynia to bardzo ważna rzecz. Większość doradza zmianę oleju, ja tam nie wiem, nigdy tego nie robiłem, bo mam płynną zmianę, bez szarpnięć. Jeżeli takowe się pojawią to od razu zmieniam olej. Wiadomo trzeba sprawdzać stan, żeby nie było za późno!


    Powodzenia w szukaniu tej wymarzonej limuzyny ;]
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Nie uznaje GAZU w samochodzie wiec takie koszty odpadaja. Ale dzieki za wiadro zimnej wody. Chociaz lubie ratowac samochody, wyciagac ze zlych rak i dawac im nowe zycie..
    Wszelka krytyka mile widziana ;)

    16:05

    Ostatnie E32 kupilem na chwile( max pol roku)Tani bo za ok 5tys. Wazne -miala manualna skrzynie , ktora bardzo lubie. Uzywalem ponad 2 lata.Zrobilem co mailem w niej zrobic, na dzien dobry wywalilem gaz, ktory miala nowy( ok 2 mies) i smigalem. Zrobilem 38tys bez zadnej powazne awarii( jedyne powazne to skonczony akumulator pewnego zimowego poranka i urwany kruciec chlodnicy, osbiscie sie o niego zapalem) Jednak dzis stwierdzam ze 7er powinna miec automat))))
    RobRoy

  3. #13
    Ja tam nie widzę różnicy w awaryjności skrzyń ze steptroniciem i bez.

    Kłopot w tym, że te bez sa starsze i po prostu więcej jeżdzone - maja więcej kilometrów, a faktycznie ważny jest stan techniczny samochodu.

    Jak zaczyna szarpać- to na zmianę oleju jest juz za późno. Zmiana oleju nie odwróci się zjeżdzonych tarczek i wytartych kulek w mechatroniku :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Steptronic ma dla mnie wielka zalete. Mozna pomachac wajcha :D
    RobRoy

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    Steptronic ma dla mnie wielka zalete. Mozna pomachac wajcha :D
    Wiesz, automaty w BMW działają na tyle fajnie, że ten Steptronic to w zasadzie bajer, acz faktycznie, jak ktoś lubi pomachać.... ;)

  6. #16
    I dodatkowo - można hamowac biegami - kolejna zaleta, a także podczas wyprzedzania można łatwo kontrolować zmianę biegów.

    Ale faktycznie - skrzynia jest niemal intuicyjna i wyczuwalna
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    I dodatkowo - można hamowac biegami - kolejna zaleta, a także podczas wyprzedzania można łatwo kontrolować zmianę biegów.
    A to akurat bardzo ważna cecha tej skrzyni... Po pierwsze można trochę zaoszczędzić na spalaniu, a po drugie jak już czasem mam ochotę poszaleć to strasznie mnie wkurza gdy "COŚ" zmienia za mnie biegi :D

    Co do wymiany oleju w skrzyni jak szarpie.. To tak jak kolega wspominał. Wtedy jest zawsze za późno. Jesteś niestety przykładem, tych użytkowników automatycznej skrzyni biegów, którzy nie potrafią o nią prawidłowo dbać. Co do sprawdzania stanu i poziomu oleju w asb, to jestem ciekaw jak wykonujesz tę procedurę?

  8. #18
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Skoro poprzedni właściciel wymienił i chodzi idealnie to po co wymieniać, uwierzyłem mu:] a jak sprawdzić stan to zapytaj mechanika ... ja tego nie wiem

    Jedni wymieniają, drudzy nie... dwie szkoły, ale kolega pyta w temacie o co innego
    Pewność na każdym kilometrze ...

  9. #19
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Skoro poprzedni właściciel wymienił i chodzi idealnie to po co wymieniać, uwierzyłem mu:] a jak sprawdzić stan to zapytaj mechanika ... ja tego nie wiem

    Jedni wymieniają, drudzy nie... dwie szkoły, ale kolega pyta w temacie pyta o co innego
    No właśnie... w E38 sam nie jesteś w stanie, sprawdzić stanu i poziomu oleju w asb :]

    Dwie szkoły... POLSKA smutna rzeczywistość i reszta zachodniego świata.

    Zastanawiałem się kiedyś, z czego wynika taka "szkołą" i doszedłem do wniosku, że ze skąpstwa i wrodzonej oszczędności. Po co wywalać "w błoto" kilka set złotych, jak jest dobrze. Lepiej rżnąć skrzynie, a jak się posypie to sprzedać dalej, niech następny się martwi, skąd wziąć kilka tysięcy na remont. Ot polska rzeczywistość.

    Co do tematu.. Owszem, wymiana oleju asb, nie jest istotą tego postu, ale pytanie o awaryjność, nakazuje poinformować o jej głównych przyczynach. Ja jednak wolę uczulić chłopaka. Być może, dzięki temu, człowiek nie wpiep... na początek, w potężne koszta i tym samym nie zrazi do auta.

    Reasumując, automatyczne skrzynie biegów w E38 nie należą do awaryjnych. Oczywiście przy założeniu, prawidłowych ich eksploatacji.

    MOD: Przyhamuj ciut w wydawaniu osądów.

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Reasumując, automatyczne skrzynie biegów w E38 nie należą do awaryjnych. Oczywiście przy założeniu, prawidłowych ich eksploatacji.
    Dokładnie. I dotyczy to obu o jakie chodzi w temacie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •