Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Awaryjnosc w normalnym starym automacie a steptronic'u?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71

    Awaryjnosc w normalnym starym automacie a steptronic'u?

    Witam. Nosze sie z zamiarem zakupu E38. Mam maly budzet i zastanawia mnie opcja 94-96r.Byly tam montowane automatyczne skrzynie starego typu. Czy ktos ma wiedze czy sa bardziej awaryjne niz steptronic, czy odwrotnie.
    Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Czy 750 mialy od poczatku produkcji steptronic?
    Dzieki
    RobRoy

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    Czy 750 mialy od poczatku produkcji steptronic?
    ''

    Tego nie wiem na pewno. Jednak z tego co się orientuje to steptronic dostępny jest tylko w opcji, tzn nie był montowany seryjnie w każdym aucie, a jedynie za dopłatą. Z drugiej strony, to w V12 wiele wyposażenia, które w niższych wersjach jest opcją, tam jest standardem. Także cholera wie...
    Tak czy inaczej nie są to awaryjne skrzynie. Jednak wszystko zależy od prawidłowej eksploatacji. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o ASB (jak większość polaków), to przekłada się to na jej opłakany stan. Jeździłem już wieloma samochodami z automatem i jakoś nigdy nie miałem problemów, ani remontów. Przede wszystkim należy wymieniać olej w skrzyni (czego większość użytkowników nie robi, bo "po co?" i "bo drogo") i to nie co 100tyś km (bo o takich szkołach już słyszałem), tylko średnio co 2 lata.
    Tak więc pierwsze pytanie jakie powinieneś zadać sprzedawcy to: "kiedy wymieniał olej w asb?" (Poznasz po reakcji czy kiedykolwiek). Potem należy się przejechać i sprawdzić czy zmienia biegi płynnie, bez szarpnięć, czy się nie "ślizga" i nie "gubi".

    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    Mam maly budzet i zastanawia mnie opcja 94-96r
    Co to znaczy mały budżet? Konkretnie ile masz? Pamiętaj że dobrej 5.4 tanio nie kupisz, podobnie jak 4.4 i 4.0d. Ciężko jest w ogóle kupić przyzwoite 750. Wiem coś o tym, bo jak szukałem auta dla siebie, to wybór padł na 5.4, lub 4.4. Obejrzałem ich naprawdę dużo i niestety nie widziałem takiego 750, które nie wymagało by, naprawdę sporych nakładów finansowych, na doprowadzenie do przyzwoitego stanu. Wiem że na allegro znajdziesz E38 z początku produkcji za 20tyś, ale zastanów się ile będziesz musiał zainwestować w takie auto aby nadawało się do jazdy. Nie kupisz dobrej E38 za małe pieniądze... to nie wykonalne. Poza tym jeśli masz ograniczony budżet to jak później chcesz utrzymać takie auto? Nie mówię już o spalaniu (gaz na pojedynczym wtrysku nie daje rady, a w V12 żadna instalacja LPG nie będzie dobra (dopiero pojawiają się pierwsze instalacje pod V12 i kosztują od 8tyś w górę) i ubezpieczeniu, ale o późniejszej eksploatacji. Osobiście radził bym Ci poszukać słabszej wersji silnikowej i z późniejszych lat. Jednak abyś był zadowolony z zakupu musisz mieć odpowiednie środki na jego zakup i przynajmniej z 1,5tyś na pakiet startowy. Z dobrego serca radzę Ci omijać "OKAZJE".

  3. #3
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    dokładnie kolega ginspirations ma racje OKAZJA!!!FULL OPCJA!!!! omijać z daleka. Ja taka okazje z full opcja kupiłem i nawet nie pisze ile musiałem kasy włożyć.....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    żeby kupić dobre auto trzeba dużo jezdzić i cierpliwie szukać :/

    Warto jest dać za dany rocznik więcej niż cena rynkowa...


    sam jak na początku szukałem swojej e38 miałem brać 740 z 94r za chyba 20tyś zł...

    a Skończyło sie tak że dałem 26tyś za 728iA z 98r i jestem zadowolony ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Nie chodzi o to czy mnie stac na utrzymanie. Stac mnie na utrzymanie M5 E34, E30 Cabrio i Corvette C4,. Potrzebuje kupic teraz/zaraz E38 i mam ochnascie tysiecy. Moge sie bawic w doprowadzanie do porzadku jakis czas, Nie moge czekac dluzej z zakupem.M5 jezdzi moia zona ( bo to jej ulubione auto) a ja zostalem z dwoma 'letnimi 'autami. Sprzedalem przed swietami E32 z mysla ze bede mial ok 30 ty na E38. Niestety , mialem niespodziewane investy i skurczyl mi sie budzet. Nie kupuje aut , na ktorych utrzymanie mnie nie stac. Od 12 lat jezdze BMW, majac zawsze min 2 na stanie...
    RobRoy

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    RobRoy, z M5 zapraszam na bmw5er.pl :D


    a co do porównania tych skrzyń to jeżeli chodzi o awaryjność to nie wiem... Ale jeżeli chodzi o samą prace i jakość zmiany biegów to nie odczułem żadnej różnicy...

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W
    Ale jeżeli chodzi o samą prace i jakość zmiany biegów to nie odczułem żadnej różnicy...
    No tego bym nie powiedział. Steptronic w trybie auto chodzi inaczej jak zwykły automat. Mam porównanie bo znajomy jeździe 3,5 ze zwykłym automatem.

    Cytat Zamieszczone przez RobRoy
    Potrzebuje kupic teraz/zaraz E38 i mam ochnascie tysiecy
    To życzę powodzenia. Nie widziałem tak tanich E38. Jeśli masz czas na doprowadzenie auta do odpowiedniego stanu to ok, ale po co wyrzucać w błoto pieniądze, na naprawianie "wszystkiego" po poprzednim właścicielu. Za takie pieniądze nie znajdziesz auta które nie było walone, które nie ma przekręconego pięć razy licznika itd. Wybór należy do Ciebie, ale skoro pytasz nas o zdanie, to licz się z takimi reakcjami.
    Wyobrażasz sobie, aby któryś z nas, sprzedał Ci swojej E38, za takie nędzne pieniądze? Na dobre 4.0d, 4.4, czy 5.4 to potrzebujesz, blisko dwa razy tyle ile masz.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Tanie i dobre to jest wino za 3,5zł, dlaczego? Bo jest tanie i dobre hehe. A tak na serio to nie widzialem taniego i dobrego BMW.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    To życzę powodzenia. Nie widziałem tak tanich E38. Jeśli masz czas na doprowadzenie auta do odpowiedniego stanu to ok, ale po co wyrzucać w błoto pieniądze, na naprawianie "wszystkiego" po poprzednim właścicielu. Za takie pieniądze nie znajdziesz auta które nie było walone, które nie ma przekręconego pięć razy licznika itd. Wybór należy do Ciebie, ale skoro pytasz nas o zdanie, to licz się z takimi reakcjami.
    Wyobrażasz sobie, aby któryś z nas, sprzedał Ci swojej E38, za takie nędzne pieniądze? Na dobre 4.0d, 4.4, czy 5.4 to potrzebujesz, blisko dwa razy tyle ile masz.[/quote]

    Przestancie powtarzac takie glodne kawalki ze nie znajdzie okazji w dobrej cenie i dobrym stanie, po to kazdy z nas przeglada oferty zeby trafic cos dobrego w dobrej cenie. (maslo maslane :D )
    Ja na swoje BMW trafilem przypadkiem mozna powiedziec i wychaczylem sztuke w naprawde dobrym stanie i napewno nie bita i nie krecony licznik a zdziwil bys sie jakie pieniadze zaplacilem...

  10. #10
    I znów zaczyna się OT. Panowie!! Proszę trzymać się tematu....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •