Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] Regeneracja przekładni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn

    [mechanika] Regeneracja przekładni

    Witam, regenerował ktoś może z sukcesem przekładnię w E65? Moja już stuka na lekkich nierównościach i przymierzam się do regeneracji. Napiszcie gdzie robiliście swoje przekładnie i jak to pracuje po regeneracji. Moja przekładnia jest z servotronikiem, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja z kolegą jestem w trakcie składania przekładni z servo ale do e32. Myślę, że ogromnej różnicy nie ma w budowie. Po pierwsze, wymiana wszystkich łożysk i simeringów. Z tego co zauważyliśmy to luz jest tylko na nich bo nie ma śladu zużycia się wałka czy skoszonych zębów. U mnie też występuje stukanie na nierównościach. Wali niemiłosiernie... no i mam luz nie do skasowania...

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Re: Regeneracja przekładni

    Cytat Zamieszczone przez itomek
    Witam, regenerował ktoś może z sukcesem przekładnię w E65? Moja już stuka na lekkich nierównościach i przymierzam się do regeneracji. Napiszcie gdzie robiliście swoje przekładnie i jak to pracuje po regeneracji. Moja przekładnia jest z servotronikiem, jeżeli to ma jakieś znaczenie.
    W mojej X5 E53 też miałem luz na przekładni. Skasowal mi go ojciec podkręcając jakiś ślizgacz z teflonu (chyba)
    Też mam servotronic.
    Napewno jest róznica między tymi przekładniami ale może dokręcenie jest też mozliwe w E65.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    W E65 z tego co widzę (mam przekładnię wyjętą) nie ma możliwości skasowania luzu. Dlatego szukam jakiejś firmy "z polecenia" która mogłaby tę przekłądnię "porządnie" zrobić

    Te stukanie doprowadzało mnie do obłędu po prostu...

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez itomek
    W E65 z tego co widzę (mam przekładnię wyjętą) nie ma możliwości skasowania luzu. Dlatego szukam jakiejś firmy "z polecenia" która mogłaby tę przekłądnię "porządnie" zrobić

    Te stukanie doprowadzało mnie do obłędu po prostu...
    Nie ma mozliwości rozkręcenia obudowy przekładni? Może wewnątrz jest jakas regulacja.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Może i można ale ja się na tym nie znam.

    Chciałbym aby przekładnia została profesjonalnie zregenerowana, dlatego szukam jakiś warsztatów z polecenia

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Pytanie ile chcesz tym autem jeszcze jeździć?
    Bo regeneracja przekładni przy dobrym układzie to jakieś pół roku spokoju.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Chcę jeździć jak najdłużej, bo auto mi odpowiada i poza tymi stukami przekładni jest w idealnym stanie. Niestety E65 ma taki minus jak słaba przekładnia i to trzeba robić. A kupno nowej z racji ceny nie wchodzi w grę (ok. 6000 zl)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Dołączam się do pytania bo u mnie również stuka na nierównościach.
    Chciałbym zregenerować, ale zdecydowanie fachowo i na długi czas.
    Jakieś adresy?
    pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Z regeneracją magla jest ten problem, ze w E65 "specjalisci" nie bardzo wiedza co tam stuka.

    Wiadomo ze jak pokrecimy maglem i stuka, to najlatwiej powiedziec ze magiel do wymiany. Ale moze tez stukac jakis element kolumny kierowniczej. Od tego warto zaczac, bo elementy nie sa tak drogie, jak magiel.

    Regeneracja magla w E65 to bezsens, sam to przerabialem. Po odebraniu auta bylo jak wczesniej, ale luzy na kolumnie musieli skasowac (skrecic mocniej, nie wiem), bo subiektywnie bylo lepiej (w koncu zaplacilem i auto odebralem, ale 100% zadowolenia nie miałem). U mnie problemem byla wlasnie kolumna (ma 2 elementy, ktore sie zużywają).

    Co do wymiany magla, rozmawialem z ludźmi u ktorych serwisuje auto (wczesniej pracownicy serwisu w Bawaria Motors w Katowicach) i mowili, ze z maglami w E65 zawsze byly i beda problemy. Mieli klienta, ktory 3x wymienial magiel, raz po 40 tys, raz po 15 i za ostatnim razem nie zrobil tysiaca i juz stukalo (a ze byl upiedliwy jak ja, nie odpuszczal i skonczylo sie w sadzie). Meritum sprawy - nie zalecaja wymiany na nowy magiel, bo i tak max 50 tys, a zazwyczaj 15-25 magiel pozyje zyciem bezstukowym i potem bedzie to samo. Regeneracji tez nie zalecali, bo jak twierdzili, w swojej karierze nie znaleźli jeszcze takiego zakladu, ktory zrobil to dobrze.

    Dodam nawiasem mowiac, ze w F01 stuki na maglu tez sie pojawiaja. Potwierdzone u obywatela jezdzacego po naszych drogach z 40 tys km na budziku.

    Kolega ktory ma serwis i salon merca śmieje sie, że u mesiów to jest nie do pomyślenia. Oczywiście nie bede dyskutowal z nim o padakach zwanych w skrocie CDI, jednak to stukanie i mnie doprowadzalo kiedys do szału. To jest przeciez limuzyna, ma byc cicho, gladko i pieknie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •