Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Ringi CCFL w przednich lampach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie

    [ elektryka] Ringi CCFL w przednich lampach

    Witam,
    zmieniał ktoś z Was standardowe ringi w przednich lampach troszkę kiepsko świecące na ringi typu CCFL, które są popularne w pozostałych niższych modelach BMW.
    Oczywiście modyfikacja ta wiąże się z otwarciem lampy.
    Może ktoś posiada informacje dot. trwałości takich CCFL?
    Z pewnościś coboss podpowie conieco bo zmieniał je w swoich samochodzie....
    pozdrawiam

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W e65 nie ma mozliwosci otworzenia lampy bez jej uszkodzenia.

    Jezeli chcesz uzyskac lepszy efekt niz oryginalne podswietlenie ringow, wystarczy zmienic ich podswietlenie na jasniejsze LED.

    W Allegro jest tego mnostwo.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Sporo osób juz zmieniało i powiem, ze trwałość jest słaba. Najczęściej padaja przetwornice a i same ringi nie rzadko się wysypują :/

    A powiedz czy sprawdzałeś mocne diodowe żarówki w miejsce ori? Efekt naprawdę świetny a lampy nie trzeba pruć. Efekt zbliżony.

    Sporo E60 na takich jeździ. Poszukaj i sprawdź. Ja bym poszedł w tę stronę
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Najlepiej wymienic same diody teraz sa juz dostepne bez takiej plastikowej obudowy wystarczy wymienic sama diode natomiast kjiedys trzeba bylo wymieniac wraz z taka plastikowa czescia i to podnosilo koszty.Mozna to znalazc bez problemu na all..pl.
    Natomiast co do efekyu...hmmmm ja mialem taki zamiar aby swoja przerobic ale po namysle stwierdzilem ze do e65 pasuje jednak ori kolor..tak samo do nowych x5 e60 i nowych 3er.
    Ale to tylko moje zdanie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Kolor faktycznie może i pasuje ale jasność-moc jest wg. mnie zbyt mała.
    Kolega w swojej nowej 5 po Fl ma tak mocne, że stosuje jako światła "krótkie".
    Jeśli chodzi o kwestię rozłożenia mam fajny warsztacik na Śląsku który regeneruje wszelkie lampy z odłyśnikami, przesłonami soczewki włącznie. Zrobił już skutecznie kilka takich lamp do e65.
    Jak tylko uda mi się zdobyć nowe szkła w Niemczech(są na ebay) to od razu pędzę z nimi na wymianę.

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez sqlled
    j 5 po Fl ma tak mocne, że stosuje jako światła "krótkie".
    Te sa juz tak zrobione fabrycznie zeby korzystac jako dzienne..tak jak diody w Audi i Nowych Mesiach...zypelnie inny typ oswietlenia w ringach.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    114
    BMW
    sold e38, not yet
    Skąd
    manchester
    Witam !!!
    Już jeżdże dwa lata na CCFL-ach i póki co nic się z zestawem nie działo.
    Kolor światła biały ladnie współgra z xenonami o temp. światła 8000stopni
    Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wiesz... moc światła a możliwość jeżdżenia na nich to 2 sprawy. W E38 też świecą bardzo mocno ale nie mają homologacji! Policja się tego czepia. Nie dostałem mandatu za to ale kilka razy mnie zatrzymali i poprosili o włączenie mimo wszystko świateł mijania :) dobrze wiedzieli, że homologacji na to nie ma więc nadal mam obowiązek używania świateł mijania. Z tego względu (dla świętego spokoju) darowałem sobie kozaczenie na samych ringach :)

    Ringi w nowych BMW nie różnią się tylko mocą żarówki i naklejką z homologacją. Jest też inny sterownik! Gdy ringi wykorzystywane są jako światła dzienne to świecą się bardzo mocno.
    Po włączeniu świateł mijania ich siła świecenia spada mniej więcej o 50% tak samo w przypadku gdy wykorzystuje się je jako światło postojowe! (bynajmniej tak mi ktoś powiedział w ASO) Muszą być w tym wypadku spore różnice bo inaczej policja uznała by, że auto nie posiada oświetlenia postojowego.


    Jak widzisz Ty masz łatwiejsze i tańsze rozwiązanie w swoim aucie, polecam Ci diody o oryginalnej barwie bo montowałem ze znajomym niebieskie w E61 i ni jak się to ma do bawarki, raczej robi wrażenie AgroTuningu. Koleś też tak stwierdził i zamówił kolejne już świecące żółtawo-białym światłem.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •