Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [ elektryka] M30B35 brak iskry

  1. #11
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kumpel ostatnio u mnie robił swoją b35 bo też na paliwie mu nie odpalała i jak ściągnął te wężyki od paliwa blisko obudowy filtra oleju paliwo nie leciało.Pojawiło się dopiero w chwili gdy kręcił rozrusznikiem.Powód okazał się banalny bo zapchany filtr paliwa.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Czyli jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem po przekręceniu stacyjki i pojawieniu sie kontrolek na desce pompa powinna "nabić" cisnienie na listwę wtryskową..
    To teraz inne pytanie.. Czy jeżeli przy zwykłej instalacji gazowej (bodajże II gen. "zwykły piecyk' ;) ) jak odłączę centralkę od gazu powinna normalnie chodzić na paliwie ? może to kwestia uszkodzonej centralki że odcina mi pompe paliwa ?

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez dann-y
    jak odłączę centralkę od gazu powinna normalnie chodzić na paliwie ? może to kwestia uszkodzonej centralki że odcina mi pompe paliwa ?
    Zależy, jak jest zrealizowane odcięcie pompy (jeśli w ogóle jest).

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez dann-y
    jak odłączę centralkę od gazu powinna normalnie chodzić na paliwie ? może to kwestia uszkodzonej centralki że odcina mi pompe paliwa ?
    Zależy, jak jest zrealizowane odcięcie pompy (jeśli w ogóle jest).

    No właśnie.. a jak zakupie nową centralkę to kolory przewodów będą się zgadzały bo wszystkie jakie oglądam na allegro mają inną wtyczke więc bedę zmuszony zamienić wtyczki.

    Nie ukrywam że bardziej interesuje mnie ten brak iskry paliwo zawsze mońna podać w inny sposób..

  5. #15
    Myślę, że kombinujesz w złą stronę. Zostaw na razie gaz w spokoju. Ustal przyczynę braku iskry (koniecznie sprawdź cewkę WN). Czy masz sprawne świece? Jak wygląda palec rozdzielacza i kopułka? W tym przypadku to podstawa. Jeśli cewka i reszta elementów są sprawne, może być problem z zasilaniem DME.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Świece, palec, przewody WN wymienione w czerwcu ubiegłego roku, kopułka stara, przy czyszczeniu styków widziałem pęknięcie po środku przy tym złączu węglowym (czy jak to się nazywa) czekam na nową kopułkę już znalazłem Bremi u mnie w Łodzi za 168 zł jeśli dam rade to może nawet dzisiaj po nią pojadę.. Jak pamiętasz to przypomnij mi jakie wartości powinny być pomiędzy którymi złączami w cewce i czy cewka np. od 2.5 czy 2.0 m20 jest taka sama ?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Z cewką nie ma problemów jeśli tylko pochodzi z 6 cyl silnika to możesz spokojnie zakładać
    Na cewce powinny być opisane wartości ale +12V i - .
    Kubeł750

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    ale z tego co pamiętam cewkę sprawdza się omomierzem.. zaraz poszukam..

    ok znalazłem jak to ma wyglądać
    http://img96.imageshack.us/i/wartcewki.jpg/
    ale w tej chwili nie mam nawet miernika :/ muszę wyginać w drugi koniec miasta..

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Dokładnie sprawdzasz przez to opór uzwojenia cewki tylko nie pamiętam jakie maja być wartości
    Kubeł750

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Ustal przyczynę braku iskry (koniecznie sprawdź cewkę WN). Czy masz sprawne świece? Jak wygląda palec rozdzielacza i kopułka? W tym przypadku to podstawa. Jeśli cewka i reszta elementów są sprawne, może być problem z zasilaniem DME.
    Dzisiaj podmieniłem Kopułkę i przewody WN ze sprawnego auta.. i nic :/ za godzinke bede mial 2 cewke zeby podmienic wiec jeszcze pozostało mi tylko to...
    Proszę więc o jakies info dot. DME jak mam sprawdzić czy jest zasilanie itp. Druga sprawa to moduły ? jak można sprawdzić czy jest sprawny i który sprawdzac..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •