Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: E38 ZMIENIARKA ORYGINALNA JAKA?

  1. #11
    Sprawdziłem w ETK. Były dwa rodzaje zmieniarek:
    Przed liftem P nr: 65128361663
    Po lifcie PI nr: 65126907036

    Innych wersji nie znalazłem :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    no i dzieki wielkie, kupie tą po lifcie tylko moze ktos by wiedzial czy tak samo sie podłącza jak jest DSP i jak nie ma DSP i czy potrzebny jest do montazu jakis kabel? Czy sama zmieniarka wystarczy kupic ?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    chodzi mi o te z napisem "PI" np.:

    http://allegro.pl/item880841504_bmw_...ingu_w_wa.html

    http://allegro.pl/item874608897_bmw_..._model_pi.html

    jeden gość mi napisal ze jak mam DSP podlaczam w kostki a jak nie mam DSP to musze sobie kabel załatwić ;D:D
    Kolego Janek nie myl pojec- gosc z ktorym rozmawiales to ja :D
    Nie bylo mowy o DSP tylko o NAWIGACJI- skoro ja masz w aucie poliftowym to masz tez i przygotowana instalacje auta do podlaczenia zmieniarki- 2 dodatkowe kostki w bagazniku po lewej.

    Dodatkowy kabel przy systemie DSP sluzy do CYFROWEJ transmisji dzwieku bezposrednio ze zmieniarki do wzmaczniacza DSP (pomijany jest modul radia = zero strat jakosci dzwieku!!!)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    chodzi o to, że auto moje nie jest przygotowane do zmieniarki czyli nie ma tych 2 kostek, rozebraliśmy sprawdziliśmy należało zamówić kabel w ASO kosztował 218zł :)

    jutro go odbieram i będę mógł zmieniarkę dopiero podłączać :)

    inaczej by było gdybym kupił samochód fabrycznie ze zmieniarką a ktoś przy sprzedaży by wyjął zmieniarkę wtedy zapewne kabel by został.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    chodzi o to, że auto moje nie jest przygotowane do zmieniarki czyli nie ma tych 2 kostek, rozebraliśmy sprawdziliśmy należało zamówić kabel w ASO kosztował 218zł :)

    jutro go odbieram i będę mógł zmieniarkę dopiero podłączać :)

    inaczej by było gdybym kupił samochód fabrycznie ze zmieniarką a ktoś przy sprzedaży by wyjął zmieniarkę wtedy zapewne kabel by został.
    Dokladalem zmieniarki / systemy navigacji juz w przeszlo 40tu E38 i w podobnej ilosci E39 i KAZDA E38 po lifcie wyposazona w seryjna NAVI jest oryginalnie przystosowana do obslugi zmieniarki- takze albo ktos tam juz pchal lapy i cos namieszal :D albo po prostu nie znalazles tych 2 malych czarnych kostek (oryginalnie wplatane sa w glowna wiazke biegnaca z zza siedzenia do modulow navi- trzeba sciagnac ten drugi boczek po lewej stronie w bagazniku).
    Do przedlifotwca owszem- trzeba niestety kupic extra kabel i rozbebeszyc pol auta zeby go polozyc ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    No nie masz racji niestety, trzeba było wyjąć wszystkie moduły tunery itd żeby dostać się do kostki przy samym błotniku i tam podłączyć kabel który kupiłem w ASO za 217,07zł dokładny numer części 65128383857 dopiero do tego kabla można było podłączyć zmieniarkę to jest ten kabel o którym mówisz zakończony kostką którą wpina się zmieniarkę, owszem jeśli ktoś miał oryginalnie w samochodzie zmieniarkę i tylko ją wyjął na pewno nie wyjmowałby tego kabla bo jest bardzo ciężko, u mnie instalacji do zmieniarki nie było. Był tylko kabel zasilania a tego sygnałowego nie było.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Dokładnie, BOSS nie masz racji. Ja również specjalizowałem się w nawigacjach w e38,39,46 X5 i X3 i coś na ten temat wiem. W przypadku wiązek od nawigacji z tunerem BM24 lub PHILLIPS RDS nie było fabrycznie przewodu do zmieniarki, jedynie każda wiązka miała kabel zasilający. Dopiero w wiązkach pod tuner BM54 były od razu kable zasilające i sygnałowe.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •