Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [ elektronika] DSC i ABS - szwankuje.

  1. #21
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Autor nie zaglądał tutaj dość długo, ale może ktoś inny poradził sobie z tym słynnyn 92 pressure sensor ( plausibility precharge pump ) ?
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka Zobacz posta
    Autor nie zaglądał tutaj dość długo, ale może ktoś inny poradził sobie z tym słynnyn 92 pressure sensor ( plausibility precharge pump ) ?
    Owszem. Pompa doładowująca obok pompy hamulcowej.
    Odłącz ją i przewieź się. Powinna świecić tylko trakcja, ale ABS będzie działać prawidłowo.

    Pompa jest taka sama w E65, E63 czy E60 więc jest z czego brać
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Owszem. Pompa doładowująca obok pompy hamulcowej.
    Odłącz ją i przewieź się. Powinna świecić tylko trakcja, ale ABS będzie działać prawidłowo.

    Pompa jest taka sama w E65, E63 czy E60 więc jest z czego brać
    Zapomniałem podziękować Cursor, trafiłeś w 10tkę po raz kolejny

    Przy okazji bycia w Src podwiozę jakąś butlę :]

    za 30 pln udało się naprawić ten cholerny błąd

    Ps
    MODeratorze kochany zmień nazwę wątku na "rozwiązanie problemu abs/dsc" albo " abs/dsc problem"
    Pewność na każdym kilometrze ...

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy okazji bycia w Src podwiozę jakąś butlę :]
    Butla niepotrzebna(tym bardziej, że z alkoholu to jedynie piwo się zdarzy), ale chętnie ogarnęłoby się jakiegoś spota, tylko z czasem gorzej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja odświeżę temat bo mam podobny problem, u mnie jest błąd 92 błąd czujnika ciśnienia (prawdopodobnie pompa doładowująca).
    Pompa doładowująca włączona przez inpę w testach działa aż miło (można zrobić masaż stopy na pedale hamulca) tylko w tym samym czasie w testach z live data nie widać wzrostu ciśnienia hamowania. Czy to nie jest jakiś zbieg okoliczności że jednak pompa doładowująca mimo to nie działa ? czy może winny jest czujnik ciśnienia (ten na pompie przy sterowniku) ?

    P.S. przy wciskaniu hamulca jest odczyt wartości ciśnienia grubo powyżej 86 barów.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Gdańsk
    Witam.
    Czy uszkodzona pompa doładowująca dsc wywala też abs? czy tylko odstawia samo dsc a abs śmiga?

    U mnie odstawia dsc/abs, czujnik cisninia wymieniony i nie pomaga. Zastanawiam się czy to pompa doładowująca czy sterownik abs/dsc ten przy pompie abs.
    Proszę o pomoc i odpowiedź.

    PS. Na allegro sterowniki z pompami abs chodzą ponad 400zł. Jest też taki http://allegro.pl/bmw-e38-e39-modul-...064111904.html sam bez pompy. Podpasuje on do poliftowego m62 z dsc?

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Gdańsk
    Witam.
    Czy uszkodzona pompa doładowująca dsc wywala też abs? czy tylko odstawia samo dsc a abs śmiga?

    U mnie odstawia dsc/abs, czujnik cisninia wymieniony i nie pomaga. Zastanawiam się czy to pompa doładowująca czy sterownik abs/dsc ten przy pompie abs.
    Proszę o pomoc i odpowiedź.

    PS. Na allegro sterowniki z pompami abs chodzą ponad 400zł. Jest też taki http://allegro.pl/bmw-e38-e39-modul-....html#imglayer sam bez pompy. Podpasuje on do poliftowego m62 z dsc?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    odłącz pompę doładowującą i abs powinien działać u mnie tak było i ta pompa do wymiany.
    730

  9. #29
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U kolegi Grzgrz wymieniałem pompę - dawcą był E65. DSC ożyło i hula :)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •