Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: [ elektronika] DSC i ABS - szwankuje.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Wczoraj coś mnie podkusiło żeby umyć auto ręcznie na dworze prz- 8 stopniach


    Dobrze, że chłodnice masz całą !!!
    Wiem totalna głupota - to co zrobiłem, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia auta jeden wielki sopel lodu:-)

    ---

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Czy coś zamroziłem tym myciem i zwariowało?
    Nie sądzę.

    Myślę ze to jakis zbieg okoliczności...

    Bez podłączenia nic się nie powie, ale spokojnie. Najczęściej pomaga ponowne zasetowanie czujnika położenia kierownicy.

    Póki co - obserwuj ;)
    W poniedziałek podłącze pod kompa zobaczymy co się dzieje :-)

    MOD: Edytujemy posty!
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Witam,
    Również mam problem z błędem 92 Pressure Sensor (plausibility precharge pump), objawy podobnie jak u autora tematu, jak jeżdżę spokojnie do 2tys. RPM i 40km/h - kontrola działa. Jak tylko przekroczę - błąd.
    Dysponuje ktoś numerem części której potrzebuje? 735i '01.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    Witam, u mnie od wczoraj nie mam kontroli trakcji, pierwszy odczyt inpa to dwa błędy 92 i 88 po skasowaniu został błąd 88, zaczeło się to od pierwszych opadów śniegu, na początku dsc zapalało się ale po zgaszeniu silnika wracało do normy teraz problem jest cały czas, czy może to być spowodowane zalegającym śniegiem, lodem na kołach i innych podzespołach, czy raczej ta pompka kwalifikuje się do wymiany?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    Panowie, czy jeżeli przyjdzie mi wymiana pompy dsc to czy w jakiś sposób się ją odpowietrza? Jak tak to w jaki sposób?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    dlaczego zaraz pompa ,akurat pompa psuje się bardzo rzadko ,bardziej możliwe że to sterownik ,posprawdzaj też mase od sterownika

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    W którym miejscu jest sterownik auto z 2001r dzisiaj tak na szybko podpiełem na krótko pompę doładowującą było słychać że pracuje, a tak wogóle to w którym momencie ona się załącza, nie sprawdzałem czy na zasilaniu tej pompki mam jakieś napięcie, jutro może będę miał więcej czasu na swzukanie

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ja obstawiam pompę dsc ,miałem to samo,odłącz wtyczkę od pompy pod maską przy serwie hamulcowym,wtedy kontrolka abs się nie zapala,u mnie zatarło się łożysko w pompie dsc,jest nad odpływem z filtra, a auto stoi na dworku,po wymianie pompy trzeba odpowietrzyć cały układ hamulcowy.
    730

  8. #18
    Vip Vip Awatar Yaro
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Warszawa
    Też miałem podobny objaw. W moim przypadku okazało się , że wykruszył się magnes, który jest wtopiony w łożysko koła, na podstawie, którego czujnik abs odczytuje prędkość obrotową koła. Wymiana łożyska pomogła.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    kolego turek ale u mnie ewidentnie słychać jak pompa na krutko pracuje, tak więc łożysko bym wykluczył nop chyba że faktycznie się przyciera i spowalnia silniczek, ale to powinno skutkować palącym się bespiecznikiem. Yaro czy w twoim przypadcku komputer wywalał błąd pompy dsc? czy dodatkowo czujnik tego wadliwego koła?

  10. #20
    Vip Vip Awatar Yaro
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Warszawa
    Komputer wywalał, że jest uszkodzony czujnik ABS-u.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •