Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [ elektronika] DSC i ABS - szwankuje.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk

    [ elektronika] DSC i ABS - szwankuje.

    Witam. Mam problem z systemem DSC w BMW e38 730d z 2000r. Mianowicie gdy jadę samochodem to przy około 40 km/h zapalają się kontrolki od ABS-u i trakcji. ABS i trakcja przestaje działać. Gdy wyłączę silnik i ponownie go zapalę wszystko znów działa - kontrolki gasną i ABS z trakcją działają do około 40 km/h po czym znowu się zapalają i oba systemy są nieaktywne. Byłem na kompie i wyskoczył błąd nr 92 - czujnik ciśnienia. Czujnik został wymieniony a problem pozostał z takim samym błędem. Dzisiaj zauważyłem przez przypadek że gdy jadę autem i przyspieszam bardzo powoli to DSC i ABS cały czas działa nawet po przekroczeniu 40km/h. Gdy tylko wcisnę mocniej gaz wówczas kontrolki znów się zapalają.
    Słyszałem że może być to wina jakiegoś czujnika przyspieszenia bądź czujnika szybkości obrotów. Czy wiecie może gdzie go szukać w moim aucie gdyż mam problem z jego lokalizacją i czy macie może jakieś inne pomysły na powyższy problem?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Czujnik prędkości obrotowej to chyba tylny lewy czujnik abs-u ( z niego masz brany odczyt na deskę ) z tego co pamiętam ...

    Miałem podobne objawy jak zmieniłem 2 tylne opony ... Były jakiegoś śmiesznego rozmiaru i po przekroczeniu właśnie 50km/h zapalały mi się te kontroli. Zmieniłem opony i problem znikł :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Czujnik prędkości obrotowej to chyba tylny lewy czujnik abs-u ( z niego masz brany odczyt na deskę ) z tego co pamiętam ...

    Miałem podobne objawy jak zmieniłem 2 tylne opony ... Były jakiegoś śmiesznego rozmiaru i po przekroczeniu właśnie 50km/h zapalały mi się te kontroli. Zmieniłem opony i problem znikł :)
    Opony mam takie jak fabryka zaleca. Nic nie jest kombinowane. Jak przyspieszam powoli - delikatnie to cały system działa poprawnie nawet po przekroczeniu 40km/h . Gdy tylko mocniej przyspieszę systemy się wyłączają.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    zobacz czy czujniki abs nie sa zabrudzone (bywa tak ze nie moze zczytac predkosci obrotowej kola i zaczyna wariowac )moze wystarczy przeczyscic
    a sprawdzałes w czasie jazdy odczyt z absu ?

  5. #5
    Ostatnio walczyłem z DSC i miałem dokładnie takie same objawy

    Kłopoty z czujnikami co opisał Neuf to oczywiście włączą kontrolki, ale nie tędy droga. Jeśli czujnik ciśnienia w układzie to jest kłopot z ciśnieniem u hydraulice. Sądzę, że piszesz o czujniku który jest zamontowany w pompie DSC w podszybiu po lewej stronie.

    U mnie kłopot był taki, że wywalało przy przekroczeniu 2tys obrotów DSC + ABS z powodu uszkodzonej pompy DSC. Odkleiły się magnesy i miała stałe zwarcie na tych grubych kablach zasilających. Odpięcie oczywiście nie rozwiąże problemu :)

    Mogłem jeździc pół dnia do 2 tys i nic a tylko jak wskazówka przekroczyła 2 tys wywalało systemy

    Dzięki koledze z forum mam pompkę i po setowaniu działa doskonale

    Oczywiście każdy przypadek jest inny i zalecam diagnostykę systemu, ale taki kłopot jak opisujesz jest znany

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez marcinj_84
    zobacz czy czujniki abs nie sa zabrudzone (bywa tak ze nie moze zczytac predkosci obrotowej kola i zaczyna wariowac )moze wystarczy przeczyscic
    a sprawdzałes w czasie jazdy odczyt z absu ?
    Tak w czasie jazdy było wszystko sprawdzane i wywala tylko błąd nr 92 - sensor pressure.
    Czujnik ciśnienia został zmieniony a problem jest nadal z takim samym błędem.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    no to musisz sprawdzic pompe bo jezeli czujnik wymieniłes i jest to samo to sprawdz to co sylwek7 napisał
    powodzenia

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Wczoraj coś mnie podkusiło żeby umyć auto ręcznie na dworze prz- 8 stopniach;:))) Wodę do mycia miałem co najmniej ciepłą ale nie gorącą ( wiem że to mycie to głupota ) ale auto miałem całe w soli i już mi się nie chciało wieczorem wpadać na myjnię. Ale do rzeczy samochód zamarzł totalnie po tym myciu. Po ok 4 godzinach od mycia wyruszyłem w trasę ok 20 km, wyjeżdzając z posesji wcisnąłem lekko gaz i postawiło mnie prawie w poprzek - udało mi się zahamować :-) Patrzę na licznik świeci się kontrolka DSC, myślę co jest włączam przycisk nie reaguje DSC wyłączone i tak jechałem 20 km z duszą na ramieniu :-) gdzie dałem lekko gaz auto odrazu leci na bok, próbowałem się nawet zatrzymaći go zgasić problem był dalej. Dojechałem do miejsca docelowego wyłączyłem auto i coś mnie podkusiło żeby go zapalić, ku mojemu zdumieniu DSC już się nie świeciło i mogłem je włączać/wyłączać przyciskiem i już działa normalnie . Moje pytanie co jest grane ? Czy coś zamroziłem tym myciem i zwariowało?

    Dodam że ABS w tym czasie cały czas był sprawny .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Wczoraj coś mnie podkusiło żeby umyć auto ręcznie na dworze prz- 8 stopniach


    Dobrze, że chłodnice masz całą !!!
    Gra muzyka

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Czy coś zamroziłem tym myciem i zwariowało?
    Nie sądzę.

    Myślę ze to jakis zbieg okoliczności...

    Bez podłączenia nic się nie powie, ale spokojnie. Najczęściej pomaga ponowne zasetowanie czujnika położenia kierownicy.

    Póki co - obserwuj ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •