Witam!

Zastanawiam sie nad montażem ringow CCFL. Wiem ze wiele osob takie ringi ma, ale pytanie czy sa one zgodne z prawem? Czy policjant jak sie uprze moze nam zabrac dowod? Szukalem informacji na ten temat ale nie moglem nigdzie znalezc... Osobiscie wydaje mi sie ze ingerencja w lampe powoduje utrate homologacji;/

Ostatnio jak jechalem z bratem na slowacje to misie nam zabraly dowod za xenon bez homologacji;D Ja go nie robilem tylko poprzedni wlasciciel i wiedzialem ze bez samopoziomowania i spryskiwaczy jest nielegalny... zastanawiam sie czy za takie CCFL tez moga zabrac dowod jak beda mieli ochote sie przywalic...

I jeszcze jedno.... zabranie dowodu w Polsce to tylko drobna niedogodnosc... ale jak to np. jest w Norwegii czy w Austrii z takimi wiejskimi aczkolwiek fajnymi patentami?;D Wyobrazcie sobie taka sytuacje: jedziecie z panna na wycieczke po polnocy Norwegii waszą 7, a tu was zatrzymuje pan policjant na skuterku i odholowuje bete za ringi i jeszcze dowala 10000NOK=5000PLN mandatu;/ i zostajecie tak na drodze 5000km od domciu;/

A jak jest z przegladami ringow CCFL? wiem ze na pewno znajda sie tacy co je zrobia ale jak jest z reguly?

Pozdrawaim