Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Problem z silnikiem

  1. #1
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    dokładnie:) można wtedy dużo pieniążków zaoszczędzić:P mnie czeka remont sillnika bierze olej kopci:/ , odme zrobiłem i nic nie dało. Największy problem ze nie wiem do jakiego warsztatu oddać auto. Ostatnio robiłem kontrole trakcji i za to czyli za diagnostyka i wymiana modułu ASC ABS skasowali mnie 1200 zł <szok> P.S używane sterowniki na allegro chodzą od 100-200 zł a ja się sfrajerowałem.....za niewiedze trzeba słono płacić . Wg was lepiej kupić używany silnik czy remontować ten? w sumie i tak trzeba zdjąć głowice i sprawdzić co jest może to drobnostka a może nie 3-4 tys starczą mi na remont? wiem ze tyle kupie silnik tylko nie wiadomo co się kupi :/

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Jeżeli masz warunki to bym się nie zastanawiał i rozbierał silnik. I tak musisz go wymontować...

  3. #3
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    jak chcesz pojeździc jeszcze autkiem troche to jepiej zrobic remoncik.bedziesz mial wszystko na nacy , kupisz uzywany silnik nie wiadomo co trafisz. niby dadza jakas gwarancje rozruchowa ale 2 tygodnie to stanowczo za malo. poza tym jak silnik bedzie kiepski nie oddadza za swapa :) radze zrobic remont starego
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    macie racje nie wiadomo co się kupi. Najgorsze jest to ze nie ma u mnie w okolicy zaufanego mechanika. W Wałczu nie ma żadnego specjalisty od V8 najbliższy serwis specjalizujący się w BMW to SERWIS BMW FANGROF w Pile. Oni sobie zażyczyli za remont silnika od 5 tys w wzwyz:/. Nie wiem tylko na jakiej podstawie tyle kasy chcą jak nawet nie wiedzą co się dzieje z silnikiem.....

  5. #5
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    i stało się.... auto oddałem dzisiaj do mechanika zobaczymy co z tego wyjdzie

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez szczurek
    jak chcesz pojeździc jeszcze autkiem troche to jepiej zrobic remoncik.bedziesz mial wszystko na nacy , kupisz uzywany silnik nie wiadomo co trafisz. niby dadza jakas gwarancje rozruchowa ale 2 tygodnie to stanowczo za malo. poza tym jak silnik bedzie kiepski nie oddadza za swapa :) radze zrobic remont starego
    Nie rozumiem, jeżeli silnik jest w budzie, można odpalić, podpiąć pod kompa, poierzyć kompresję i zobaczyć płyny to dlaczego by nie kupić całego silnika? Większa pewność że jest ok niż przy kupnie całego auta.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Cytat Zamieszczone przez szczurek
    jak chcesz pojeździc jeszcze autkiem troche to jepiej zrobic remoncik.bedziesz mial wszystko na nacy , kupisz uzywany silnik nie wiadomo co trafisz. niby dadza jakas gwarancje rozruchowa ale 2 tygodnie to stanowczo za malo. poza tym jak silnik bedzie kiepski nie oddadza za swapa :) radze zrobic remont starego
    Nie rozumiem, jeżeli silnik jest w budzie, można odpalić, podpiąć pod kompa, poierzyć kompresję i zobaczyć płyny to dlaczego by nie kupić całego silnika? Większa pewność że jest ok niż przy kupnie całego auta.
    I co Ci da to że zmierzysz kompresje? I to że podepniesz go pod kompa? Nic Ci to nie da. Auto może być zalane jakimś polepszaczem kompresji na chwilkę i kompresja będzie ok do zmiany oleju i filtrów. Podam na przykladzie swojego silnika, po podłaczeniu pod kompa przed remontem silnik miał parametry wskazujące na jego dobrą kondycję. Nie wszystko rozwiążesz elektroniką.

    Druga sprawa i tak musisz ten silnik wyciągnąć więc można go rozebrać i zobaczyć co i jak wygląda. Jedyny problem w tym silniku to Rozrząd i Vanos, reszta jest bardzo prosta do złożenia. A mechaniory kroją kasę bo I - to BMW serii 7 więc jak tamim jezdzisz to masz kasę, II - to silnik V8 do tego dużej pojemności - jak taki masz to stać Cię na jego utrzymanie III - mało jest ludzi którzy robią takie silniki, każdy boi się jak diabeł wody święconej.

    Najgorsze jest to żeby Cię nie "wydymali" bo np: możesz mieć walnięte tylko uszczelniacze zaworowe które kosztują zestaw 100 zł + dodać do tego wszystkie uszczelki głowic i dekli i wydechów to ok 900 zł , + robocizna . A powiedzą Ci że wymienili zawory, pierścienie itp itd i skorją Cię z 5-6 kPL.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    "wydymali" mnie ostatnio kiedy naprawiałem ASC (patrz wyżej). Przed naprawą mechanik zabezpieczył się i dał mi do podpisania zlecenie naprawy <szok> już tak się zabezpieczają. Remontu silnika podjął się znajomy mechanik koszt remontu robocizna 700 zł juz ugadana + części. Jutro będę wiedział co i jak.Jeśli trzeba będzie pierścienie to niech je wymieniają bo później się okaże ze znowu trzeba będzie ściągać głowice a koszty rosną ......

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez dealer25
    "wydymali" mnie ostatnio kiedy naprawiałem ASC (patrz wyżej). Przed naprawą mechanik zabezpieczył się i dał mi do podpisania zlecenie naprawy <szok> już tak się zabezpieczają. Remontu silnika podjął się znajomy mechanik koszt remontu robocizna 700 zł juz ugadana + części. Jutro będę wiedział co i jak.Jeśli trzeba będzie pierścienie to niech je wymieniają bo później się okaże ze znowu trzeba będzie ściągać głowice a koszty rosną ......

    Rozbierzesz i zobaczysz, ważne aby mechanik który Ci robi silnik wiedział co robi , zresztą sam zobaczysz w środku silnik to będziesz mógł stwierdzić co jest mniej więcej nie tak .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    dokładnie jak będę już coś wiedział to napisze jak się sprawa rozwiązała.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •