Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Problem z silnikiem

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Są dwie szkoły. Stary mechanik zawsze Ci powie że nie zmienia się oleju na lepszy gatunkowo bo Ci nagary wypłucze. Mustang z '69 zapewne by po takim zabiegu nie odpalil. Duży fiat na którym się ci mechanicy uczyli zapewne też nie. Ale to jest inna technologia i inne meteriały...

    Ok, w najgorszym wypadku wypłucze stare osady, wpie***li syntetyka ze 3 litry przez pierwszy miesiąc, ale uszczelni się na nowo i potem już będzie hulał do końca świata. Takie moje zdanie poparte praktyką innych.

    Właśnie w tym jest sęk że stara szkoła to tylko "szkoła" a nowa (zmiana na pelen syntetyk) poparta jest praktyką w e38. Ja ufam praktykom, nie demagogom.

    Jako że kompresja jest w normie (12-14bar a u mnie 13), przy następnej wymianie oleju idzie Motul 0w40.


    Co do silnika wyremontowanego to jest więcej niż oczywiste żeby lać pełnego syntetyka. Zresztą zapytaj tego kto robi ci remont czym go zalać.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    A moje zdanie to zalać najtańszym półsyntetykiem. Zrobić z 1000km i wymienić na pełny (oczywiscie plus filtr)dobrej firmy nie rozlewany w Polsce. Po dobrym remoncie nie ma prawa nic sie rozszelnić bo wszystkie uszczelniacze są nowe. Pamietaj o pomiarze cisnienia oleju. Bedziesz wiedział czy sie nadaje. Zresztą jak ktoś robi remont V8 to chyba zerknie na łożyskowanie wału. Pozdrawiam. Daj znać jak wyszło i podziel sie kosztorysem.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez artek_was
    A moje zdanie to zalać najtańszym półsyntetykiem. Zrobić z 1000km i wymienić na pełny (oczywiscie plus filtr)dobrej firmy nie rozlewany w Polsce. Po dobrym remoncie nie ma prawa nic sie rozszelnić bo wszystkie uszczelniacze są nowe. Pamietaj o pomiarze cisnienia oleju. Bedziesz wiedział czy sie nadaje. Zresztą jak ktoś robi remont V8 to chyba zerknie na łożyskowanie wału. Pozdrawiam. Daj znać jak wyszło i podziel sie kosztorysem.
    Popieram kolege, chyba tak sie to powinno odbywac po remoncie, chociaz czy takim najtanszym półsyntetykiem to niewiem cholera wie co tak naprawde sie kupi.. :D

  4. #34
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    odebrałem auto z warsztatu :) koszt remontu spory 1300 robocizna + 2200 części,uszczelki+ płyny.Razem 3.500 tys:/. Serce auta zalane syntetykiem Castrol 5W40. Silnik pracuje jak żyleta zero drgań na kierownicy itp, byłem przy 1 odpalaniu i powiem szczerze nie spodziewałem się ze będzie odrazu tak równo pracował . Teraz tylko spokojnie jeździć przez tysiąc km i obserwować auto. Później przedstawię kosztorys jak odbiorę fakturę .

    P.S przy jakiej temperaturze powinien otworzyć się termostat??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •