Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] padł silnik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice

    [mechanika] padł silnik

    panowie mam mega problem wracałem dzis z wroławia i na utostradzie nagle zabrakło mi mocy powoli coraz mniej mniej dodam ze temperatura ok kontrolka oleju ok
    dojechałm jakos do domu i jakies 2 kilomtry przed meta pojawił sie stuk w silniku na wolnych obrotach tak jakby ktorys zawor sie zawiesił i motor zgasł (raczej pompa olejowa sie zatarła i panewki poszły)
    olej jest płyn jest auto zapaliło i nagle kontrolka oleju i zgasł
    teraz pytanie czy remontowac czy szukac drugiego nadmienie ze to 730 95rok
    i czy pasuje do niej silnik m60 z e32 czy musi byc z e38

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Przykro słyszeć. Co do silnika to jeśli to panewki i pompa to koszt naprawy nie powinien być duży. panewki nie są drogie , pompa oleju też raczej nie. Nie mniej warto rozebrać i zobaczyć co się stało.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Jesli masz silnik M60B30 to nie ma co grzebać. Spokojnie pasuje od E32 i to nawet od angola, tylko trzeba łapy przełożyć, kolektory i wywiercić dziurę na rozrusznik. Temat był już przerabiany ;D

    A zakup? No cóż jest kilka możliwości. Najlepiej przejechac się samochodem dawcą

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    dzieki bardzo na jutro jestem umowiony z kolega mechanikiem i bede rozbierac to sie zobaczy co sie dokładnie rozsypało raczej bedzie wymiana bo motor juz nie chce gadac t ylko musze gdzies w poblizu kupic aby nie latac po polsce za silnikiem bo jutro ewentualnie pojutrze auto musi jezdzic (zona w ciazy :D w szpitalu a tu auto kaput)

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez marcinj_84
    ...zona w ciazy :D w szpitalu...
    Tego Ci kolego gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania

    Cytat Zamieszczone przez marcinj_84
    ...jutro ewentualnie pojutrze auto musi jezdzic
    A to juz mocno powiedziane. Nie powiem ze nie możliwe, ale naprawdę trudne. Nie wiem jak u Was, ale u nas mechanicy mają spore terminy. Działaj kolego!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Znalezienie dobrego silnika nie jest łatwe chyba że w ogóle nie patrzysz na finanse:) Tak jak mówi sylwek7 jak jutro jesteś umówiony z mechanikiem to silnika raczej od ręki nie wymienicie :)

    Zobacz co jest grane i wtedy myśl o ewentualnej wymianie motoru. A silnik z e32 jest chyba inny bo przecież nie ma + symetrycznie do wlewu oleju jak w e38 tylko gdzieś tam w okolicach zbiorniczka wyrównawczego. Tak samo skrzynia z e38 m60b30 nie pasuje do e32 m60b30 (automat). Oczywiście wszystko da się wyczarować ale mówię, że nie są identyczne.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    sylwe7 dzieki za gratulacje a co do roboty to ja bede osobiscie go rozbierał dlatego tylko potrzebowałem miejsca i kolega na warstacie mi go udzieli na jutro wiec tylko zakasac rekawy i pora znowu sie pobrudzic

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A silnik z e32 jest chyba inny bo przecież nie ma + symetrycznie do wlewu oleju jak w e38 tylko gdzieś tam w okolicach zbiorniczka wyrównawczego...
    I co z tego? Tak samo jest różnica w filtrach oleju a konkretnie w wyprowadzeniach przewodów olejowych, ale jak jest ori M60 to NO PROBLEM

    Oczywiście że silniki sa identyczne i będzie pasować, wszak u kolego z forum pękł korbowód i przekładaliśmy silnik z E32 do E38 własnie 3.0i więc wiem z "doświadczenia" ze będzie pasić

    No chyba że klemka (+) to jakis kłopot ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A mi chodzi o to, że kupiłem skrzynie z e38 do siebie i nie pasowała do mojego silnika. Inaczej mocowany konwerter, inne gniazdo i inne mocowanie do silnika.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A mi chodzi o to, że kupiłem skrzynie z e38 do siebie i nie pasowała do mojego silnika. Inaczej mocowany konwerter, inne gniazdo i inne mocowanie do silnika.
    A ponieważ skrzyń jest co najmniej kilka różnych rodzai. I nie ważne że kupiłeś 5HP30. I tak nadal się różnią, co nie zmienia faktu, że sam silnik jest dokładnie taki sam

    Niebawem się okaże ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •