Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: zamiana orginalnego radia na stacje multimedialna 2 din e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice

    zamiana orginalnego radia na stacje multimedialna 2 din e38

    witam
    Z racji tego ze nie posiadam orginalnie navi mam tylko zwykłe radio na cd w swojej 7 stwierdziłem ze to dośc "biedni" wygląda..przegladałem oferte radioodtwarzaczy 1 din ale nie przypadło mi to do gustu..wiec przegladałem oferte 2 din,znalazłem radio które by mi odpowiadało wygladem i funkcjami i tu zaczyna sie moj problem.
    Moj panel środkowy wyglada tak :
    http://www.maxbimmer.pl/album.php?al...tachmentid=122
    i wiem ze bedzie dosć trudno upchnac tam taką stacje na 2 din ale jakoś mnie to nie martwi.
    Wiem ze bede musiał przenieść panel od klimy niżej tak jak i wyświetlacz komputer a o przyciskach do grzania nie wspominam.Tu mam kilka pytań,czy mozna przełożyć sam panel środkowe od nowszej wersji 7 taki gdzie była navi 16:4? bo to chyba też jest stacja 2din.
    Moze robił ktoś z was coś podobnego i mógłby mnie pokierować choc troche?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Standardowo przy navi(i 4:3 i 16:9) nie ma panelu z BC, bo jest on zintegrowany z navi, dlatego jest więcej miejsca.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    rozumien dlatego licze sie z przesunięciem go pomiżej...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    tu masz kilka fotek jak to moze wygladac
    http://forum.7er.pl/clarion-vrx588ru...audio&start=15

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    dokładnie o czyms takim myslałem:) taylko tak jak jest napisane monitor chciałbym niećcentalnie a wyswietlacz komputera powyżej...ponizej klima...wiec temat jest do ugryzienia:) chyba kupie uzywaną konsole środkową i bede kombinował:)

  6. #6
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Nie prościej wstawić monitor 16/9 przedewszystkim jest ori i zdecydowanie lepiej wygląda

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    moze i łatwiej ale i duzo kosztowniej...jezeli miałby spełniać wszystkie swoje funkcje to:
    1.musiałbym dołożyć tuner tv
    2.monitor 16:4
    3.wiązke
    4.antene gps i napewno jeszcze pare rzeczy...
    nie wiem co wtedy z komputerem bo jak napisał ktoś wyżej w duzej navi komputer jest zintegrowany wiec znów jakaś przeróbka.
    I mysle ze bedzie to o wiele bardziej kosztowne..niestety..

  8. #8
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Fakt koszty są spore przerabiałem ten temat niedawno , dokładałem kompletną navi 16/9 z dsp , jeżeli chodzi o komp pokładowy nie ma żadnych przeróbek podpina sie go pod nowa instalacje i to wszystko , przemyśl może navi 4/3 tu cena kompletnego zestawu waha się od 1000pln do 2000pln . dużą zawsze można dołożyć później ....

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    Panowie nie bede zakładał nowego tematu żeby nie smiecić na forum...więc napisze tu bo defakto tyczy sie to jednego tematu:) mysle o car pc do swojej 7 i mam takie pytanie : gdzie bedzie można podać sygnał audio pochodzący z komputera?myslałem ze wywale radio i poprostu wepne sie w fabryczną wtyczke ale wtedy strace możliwość słuchania samego radia:/ gdzie bedzie lepiej sie wpiąć?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wczoraj rozpocząłem rekonesans mający na celu sprawdzenie co dokładnie będzie trzeba zrobić aby założyć do E38 stację multimedialną 2DIN.
    Mam kupionego w tym celu Pioneera AVIC F700BT.
    http://www.pioneerelectronics.com/St...0BT_source.jpg
    Cały montaż planuję wykonać w sobotę więc w niedzielę wrzucę fotorelację dla potomnych jak cała operacja wygląda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •