Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] nie moze utrzymac wolnych obrotów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice

    [mechanika] nie moze utrzymac wolnych obrotów

    mam 730i z 95r gdy rano odpalam auto to przez jakies 1-2 min musze przytrzymac lekko gaz zeby popracował bo innacze zgasnie
    co szukac silniczek krokowy czy cos innego (na zagrzanym chodzi dobrze)

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Może czujnik temperatury?

    jeżeli na rozgrzanym silniku, po odpaleniu załącza się pompka doładowująca powietrze do......(nie znam nazwy tego ustrojstwa) to taki objaw może mieć ten czujnik, miałem podobnie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Stawiałbym na krokowy.
    per aspera ad astra

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    dzieki pnowie załatwie drugi to sprawdze i dam znac

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Nic bym nie załatwiał tylko przedwszystkim to diagnostyka kompem, która może sporo wyjaśnić (uszkodzony czujnik), a krokowca możńa wymyć. Możliwe jest że zabrudzenie powoduje że żle pracuje. Mimo wszystko obstawiam brak ssania na zimnym silniku. uszkodzenie lub zabrudzenie krokowego powodowało by falowanie wolnych obrotów i gaśnięcie także ciepłego silnika.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Diagnostyka nie wykryje brudnego krokowca- najlepiej tak jak Danek mówi - wyjąc, przeczyscic (ja
    uzywałem odtłuszczacza do hamulców - pod ciśnieniem wypłukało mnóstwo świństwa)
    u mnie jeszcze na falowanie na jałowych obrotach pomogła wymiana sond lambda- moze warto byłoby przynajmniej zajrzec w jakim są stanie.
    per aspera ad astra

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli to krokowiec to mycie pomorze tylko na jakiś czas. Później znowu będzie ta sama sytuacja. Lepiej kupi nowego krokowca.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    Jeśli to krokowiec to mycie pomorze tylko na jakiś czas. Później znowu będzie ta sama sytuacja. Lepiej kupi nowego krokowca.
    Jeszcze zależy jakie mycie. Ja osobiście myję w benzynie ekstrakcyjnej ale z podłączoną krokówką do zasilacza impulsowego, lub generatora. Taki krokowy wrzucam w benzynkę i podłączam do generatora impulsowego na jakieś 6 godzin. Krokówka zanurzona w ekstrakcyjnej wykonuje ruchy zamknij otwórz cyklicznie przez kilka godzin. Po takim czyszczeniu w środku jest lśniąca i najtwardszy nagar wymięka. Jeśli masz jakiegoś znajomego gazownika to poproś żeby tak zrobił z Twoim krokowym. Gwarantuję, że wymiana nie potrzebna, a wyczyszczenie poskutkuje na bardzo długo. Owszem diagnostyka nie wykarze brudu w krokówce oczywiście, ale jeśłi winny jest czujnik temperatury to na bank będą błędy. Sondy też przecież można podejrzeć jak pracują robiąc podgląd parametrów. Na oko sonda może wyglądać ok. Tak czy siak komp dużó pomoże, a tak to można narobić zbendnych wymian, które będą "psu na budę"

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    Jeśli to krokowiec to mycie pomorze tylko na jakiś czas. Później znowu będzie ta sama sytuacja. Lepiej kupi nowego krokowca.
    Jeszcze zależy jakie mycie. Ja osobiście myję w benzynie ekstrakcyjnej ale z podłączoną krokówką do zasilacza impulsowego, lub generatora. Taki krokowy wrzucam w benzynkę i podłączam do generatora impulsowego na jakieś 6 godzin. Krokówka zanurzona w ekstrakcyjnej wykonuje ruchy zamknij otwórz cyklicznie przez kilka godzin. Po takim czyszczeniu w środku jest lśniąca i najtwardszy nagar wymięka. Jeśli masz jakiegoś znajomego gazownika to poproś żeby tak zrobił z Twoim krokowym. Gwarantuję, że wymiana nie potrzebna, a wyczyszczenie poskutkuje na bardzo długo. Owszem diagnostyka nie wykarze brudu w krokówce oczywiście, ale jeśłi winny jest czujnik temperatury to na bank będą błędy. Sondy też przecież można podejrzeć jak pracują robiąc podgląd parametrów. Na oko sonda może wyglądać ok. Tak czy siak komp dużó pomoże, a tak to można narobić zbendnych wymian, które będą "psu na budę"
    dokłądnie dziś o tym samym pomyslałem!!!

    tak zrobię i ja:)
    per aspera ad astra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •