Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Oryginalna książka serisowa Bmw

  1. #1
    Z00FY
    Gość

    Oryginalna książka serisowa Bmw

    jak w temacie, kupiłem e32 z ksiazką serwisową od Turka w niemczech (nie bylo mowy o targowaniu-powiedział ,że taka cena albo jechać do domu) który miał kilka samochodów z duzymi pojemnosciami. Gość kasiasty dał mi też książkę serwisową (moge napisac co bylo na pieczątkach) prowadzoną do 2003 r. gdzie jest ostatni wpis na 161 tyś km. Badalem nr VIN wyposażenie zgadza się z tym co jest w aucie i jednostką napędową. Auto ma przejechane 240 tyś km i wydaje mi się ,że przebieg jest prawdziwy ponieważ elementy tapicerskie i blacharskie są wręcz idealnie poskładane bym powiedział nic nie trzeszczy, nawet w kilku letnich autach tak nie jest.pytanie brzmi Czy ksiązkę serwisową można kupić i wypełnić sobie ją samemu czy raczej sie nikt w to nie bawi ? Lub jest jakiś test zegarów, który ukazuje faktyczny przebieg motoru ? dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Testu zegarów nie ma - jakieś cyferki się wyświetlają ale to nie są przebiegi. Książki jak najbardziej można sobie samemu zrobić. Jeżeli auto było jeżdzone w Niemczech to da się taką wiarygodność sprawdzić w ASO - zazwyczaj nie robią z tym problemów.

  3. #3
    Z00FY
    Gość
    czyli M-Cars lub MisiakBmw Krakow i przebieg powinni bez problemu potwierdzić bez kosztów operacyjnych z ingerencją do bazy danych?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    sa trzy miejsca rejestrujace przebieg ktos kto sie tym zajmuje wie o co chodzi

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez MNIH
    sa trzy miejsca rejestrujace przebieg ktos kto sie tym zajmuje wie o co chodzi
    To znaczy? Pisz tak żeby każdy mógł zrozumieć..

    Tak kontaktujesz sie z ASO mówisz że kupiłeś auto i masz razem z nim książkę serwisową i chciałeś potwierdzić jej autentyczność. Zostawiasz im VIN i to trwa chyba tydzień bo oni wysyłają zapytanie do Warszawy a stamtąd do Niemiec dopiero.. Tak mi tłumaczył to pan w ASO Wrocław, niestety moje auto jest z Italii i nie mogą sprawdzić;/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    mial kiedys podobny problem moj znajomy posiadal orginalna ksiazke serwisowa a okazalo sie ze to lipa pojechalismy do goscia i zczytal z auta 3 rozne stany licznika nie powiedzial skad ale jeden napewno musi byc zwiazany ze skrzynia biegow bo przebieg byl zblizony do skrzyni ktora byla wymieniana w tej bejcy

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Zależy w jakim aucie, w e46 jest około 7 takich miejsc z których można odczytać przebieg auta.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    to bylo e65 760 z tego co pamietam 02 albo o3 rok ale ten gosciu co u niego bylismy twierdzil ze w kazdej siudemce jest kilka zapisow przebiegu

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W e32 raczej nie ...


    W nowszych modelach da się odczytać nawet ilość wciśnięć hamulca nożnego :D


    Przebieg i autentyczność książki sprawdza się przed zakupem samochodu . Ale zawsze możesz do misiaka zadzwonić/podjechać i zapytać .

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: Oryginalna książka serisowa Bmw

    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    auto ma przejechane 240 tyś km i wydaje mi się ,że przebieg jest prawdziwy ponieważ elementy tapicerskie i blacharskie są wręcz idealnie poskładane
    "poskładane" to raczej nie najtrafniejsze słowo w opisywaniu auta które ma być uznawane za dobry zakup? Chyba że to "przejęzyczenie"?

    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    bym powiedział nic nie trzeszczy, nawet w kilku letnich autach tak nie jest
    no coż ... witamy w BMW serii 7 i tyle :690:

    Co do przebiegu, to zmiana kości pamięci w której jest zapisywany to jakieś 5 min (mówię z własnego doświadczenia).

    Ciesz się pojazdem i dbaj, a z racji że nie odkupiłeś auta z pierwszej ręki, to z małego czy dużego przebiegu nie robiłbym na twoim miejscu większego halo.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •