Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Zachowanie skrzyni automatycznej

  1. #1
    Z00FY
    Gość

    Zachowanie skrzyni automatycznej

    740iA m60b40
    mam 740iA 93r grudzien m60b40

    i w skrzyni po wbiciu wsteka czyli R ma lekkie opoznienie zanim auto ruszy (włączamR z P puszczam hamulec i po 3 sekundach auto dopiero pooooowolutku rusza do przodu D zachowuje sie normalnie odrazu sobie jedzie)
    reszta ok D normlanie reaguje R ma opóżnienie. Może to sprzęgiełko wsteka wiem ,że są osobne do D i R ale prosze o wypowiedż osób które wiedza jaka może być tego przyczyna i co ewentualnie moze być padnietę lub na wykończeniu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    moim zdaniem albo sprzęgło albo elektrozawór od wstecznego a zmieniałeś olej w skrzyni ??
    Kubeł750

  3. #3
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Świrus
    moim zdaniem albo sprzęgło albo elektrozawór od wstecznego a zmieniałeś olej w skrzyni ??
    Nie, zamierzam to robić ponieważ auto kupiłem w środę w Heidenheim kolo Monachium od turasa i wszystkie oleje filtry bedą dopiero wymieniane. jak sprawdzić jaki olej był zalany jeśli nie będzie opisane na skrzyni przez poprzedniego własciciela i na silniku. m60b40 a skrzynia nie wie mjaka jest

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Na pewno skrzynie masz zalaną olejem ATF tylko pytanie jakiej klasy czy dextron 2 czy 3 jak bym znał oznaczenie skrzyni to prędzej bym ci powiedział ale sądzę że jeśli ją zalejesz olejem Mobil ATF 220 to jej nie zaszkodzi ja mam skrzynie 4hp24 i na takim oleju śmigam . Dobrze by było jak byś wymienił cały olej czyli jakieś 9l plus filtr do tego na pewno po takim zabiegu skrzynia będzie chodzić lepiej ... Ja przy wymianie oleju rozebrałem układ sterowania i go wyczyściłem potem skrzynia chodziła bez porównania lepiej .... ale to dla tych co lubią sie w takie rzeczy bawić .....
    Kubeł750

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    48
    Witam nie chce cię straszyć ale w skrzyniach 5hp30 najczęściej pada właśnie R,spróbuj właśnie wymienić filtr i olej ale dextron 3 bo 2 się nie nadaje.Pozdrawiam
    Było e32: 730 R6,750 v12,730 v8

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    dobrze sprawdz zanim zmienisz olej bo moze byc problem a z tym wstecznym to kosz moze dawac o sobie juz znac

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    Witam. Ja mam u siebie dokładnie to samo, mnie mechanik powiedział że powinna pomóc wymiana oleju. Do 5hp30 wchodzi 9 litrów oleju ??
    ex 735i 89'

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Kłopoty ze wstecznym to najczęstsza oznaka końca 5hp30 niestety
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Sprawdź jakiego koloru masz tabliczkę na skrzyni . Jeżeli czarną to dextron , jeżeli zieloną to longlife ZF albo esso.


    5HP30 często mają problem ze wstecznym - były w nich montowane wadliwe kosze biegu wsteczne ... Może też to być spowodowane wytarcie kulki zaworu biegu wstecznego ( z czasem się wyciera i może powodować takie problemy z ciśnieniem) - kulkę można kupić w ZF i wymienić .


    Ja bym się tym zainteresował poważnie, bo jak jeszcze trochę tak pojeździsz to może się okazać, że popalisz tarczki wstecznego i czeka Cię kapitalny remont skrzyni - a na razie może to być tylko jakaś pierdoła. Poziom i stan oleju to podstawa - to sprawdź w pierwszej kolejności...


    Coś w temacie : http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopi...026c167d9ab9f9

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Sprawdź jakiego koloru masz tabliczkę na skrzyni . Jeżeli czarną to dextron , jeżeli zieloną to longlife ZF albo esso.

    Tabliczka jest Czarna

    znasz jakiegoś mechanika od automatów któremu móglbym polecić znalezienie i usuniecie usterki ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •