Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Przesiadka z małego OBC na duże OBC, możliwe ??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków

    Przesiadka z małego OBC na duże OBC, możliwe ??

    Witam!!
    Mam pytanie, czy do E32 z 90r z małym OBC? ( czy to już można nazwać OBC :P ) (godz, data, temperatura zewntętrza), można wsadzić duże OBC wraz ze sterowaniem przy kierownicy ?? Czy wszystkie funkcje będą działały?? Słyszałem że jeżeli autko wychodziło seryjnie z dużym OBC to ma w sobie pare dodatkowych czujników do niektórych ukrytych funkcji OBC, czy jest to prawda?? Jeśli nie, to wyprowadzcie mnie z błędu :P

    Pytam , bo w mojej buni niestety troszke pogmatfało sie z papierami i jest nieużyteczna :(:( Dlatego kupuje dawce z dobrymi papierami i b.ładną budą i kompletnie nic poza tym :P i będe przy pomocy swojego kochanego dawcy tworzył cudeńko które potem myśle zaprezentuje na forum :D

    Pomóżcie koledzy ;) Pozdrawiam

  2. #2
    bmw4woman
    Gość
    Ja właśnie robiłem taką konwersję, miałem małe obc, podłączyłem duże i nie działało, musiałem te kable które są w kostce połączyć 9 z 17 (zmostkować) bo na 17 nie było napięcia, sprawdź u siebie jak na 17 nie ma napięcia to łączysz go z 9 i wszystko smiga elegancko, mam też ten przełącznik do kierownicy ale jeszcze go nie zakładałem, podobno też powinien działać ale ja to zrobię kiedyś przy okazji, bo nie jest mi to jakoś specjalnie potrzebne, ale jak Ci się uda to przy kierownicy podłączyć to daj znać czy są jakieś komplikacje czy plug & play

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Ok , dziękuje Ci bardzo za odp:) A masz może jakiś opis, lub zdjęcie tych pinów jak są ponumerowane po kolei?? Na dniach myśle sie zabrać za to więc dam znać co i jak ;)
    A jeśli o chodzi o przełącznik przy kierownicy to jeżeli będą jakieś większe komplikacje to przemienie całą kolumne kierowniczą ze wszystkim od swojej, a i tak najprawdopodobniej będe to musiał zrobić , bo u siebie mam kiere z poduchą która mi sie podoba a w tamtej jest ta brzydka, podstawowa wielka, której nie moge zcierpieć :D A niewiem czy kiera z poduchą podchodzi pod wieloklin ze zwykłej kierownicy więc zrobie pewnie przekładke ;) Wyjdzie wszystko w praniu :) Nie chce robić szybko i zeby zaraz coś zepsuć albo potem żeby przestało działać , to ma być porządna robota i chce się tak odbudowaną bunią troche pocieszyć jeszcze więc narazie zbieram powoli info na nurtujące mnie pytania ;) Fakt, faktem to leciwe autka ale posiadacze E32 wiedzą jaką dusze mają te autka i jak sie mogą odpłacić nam więc nie możemy w żadnym wypadku pozwolić im wyginąć !! :D Pozdrawiam

  4. #4
    bmw4woman
    Gość
    Jak wyjmiesz stare obc i będziesz miał tą kostkę w ręku to ściągasz z niej taką zieloną plastikową obudowę (zsuwasz ją) i tam masz ponumerowany pin 1 i 26 także policzysz od pierwszego i znajdziesz który jest który, a to sterowanie przy kierownicy to problem jedyny jaki może być z tego co wiem to nie chodzi o kolumnę kieorwnicy, tylko że któryś kabel od tego przełącznika trzeba do kostki na pin 25 podłączyć ale to już nie wiem dokładnie, było to gdzieś tu na forum. A i jeszcze jedno pełne obc jest dużo dłuższe i nie wejdzie na miejsce starego, są dwa wyjścia, ułamać w ramce w środku takie plastiki, jak wyjmiesz stare to zobaczysz o co chodzi, albo zmienić ramkę z auta z pełnym obc

  5. #5

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Ooo, dzięki , myśle że sie przyda ;) Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Ja włożyłem duże OBC i zaskoczyło od razu, wszystkei funkcje działały. BMW e32 730 88. Wcześniej miałem małe obc z termometrem.
    <<STOS>>

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    Pytanie

    u siebie też mam małe OBC mam kupić obc z końcówką 055 który korzysta z kosci pamięci która jest przy zegarach ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Bumer
    Pytanie

    u siebie też mam małe OBC mam kupić obc z końcówką 055 który korzysta z kosci pamięci która jest przy zegarach ?
    Pierw sprawdź czy masz pełną wiązkę do OBC. Powinna posiadać 26 przewodów.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    mam , w e34 tez zmieniałem z małego kompa na duży , tylko mi się rozchodzi czy ma być kom z końcówka 055 ale chyba tak ... ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •