Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektronika] Duży Obc zasięg, test 20

  1. #1
    bmw4woman
    Gość

    [ elektronika] Duży Obc zasięg, test 20

    Panowie ile wasze siódemki pokazują na Obc zasięgu jaki przejedziecie, w momencie zapalenia się rezerwy? Mi jak się zapala rezerwa pokazuje OBC że pozostało paliwa na 130km. Pytam bo zmieniłem mały obc na duży, i nie wiem czy prawidłowo pokazuje. Po odblokowaniu obc, test 20 (korekcja zużycia paliwa czy jakoś tak) ustawiłem na 1000 bo to podobno nominalna wartość, ale pokazuje mi za duże średnie spalanie o jakieś 5 litrów. W teście nr 3 (spalanie na godzinę) przy wyłączonych światłach, radiu i dmuchawie pokazuje 1,5 litra. Jak te wartości przedstawiają się u was, czy robiliście korekty przy teście 20? Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Poza korektami o których piszesz, jest kilka wartości na podstawie których komp zlicza zasięg.
    Same baki w e32 mają różne pojemności 90 litrów standard.100 litrów dla 750i oraz prawie na pewno dla wszystkich wersji lang bo dla 750iL na pewno.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wartości np zasięgu są szacowane z bardzo dużym rozrzutem - więc raczej ciężko się nimi sugerować , chyba, że sam sobie skalibrujesz , ale to duża róźnica więc nie wiem czy się uda...



    Spalanie 1,5litra /h dla m60b30 jest w normie - chociaż u mnie na całkowicie ciepłym silniku bez świateł itp pokazuje ok 1,3 ( zazwyczaj skacze - 1,2 do 1,4)

  4. #4
    bmw4woman
    Gość
    xsilver, czy w takim razie na test 20 masz wartość 1000? Sz4l0ny właśnie po części do tego zmierzam, czy jeżeli założyłem obc od wersji 750il to czy ten obc ma zaprogramowane wartości takie jak pojemność baku i średnie spalanie właśnie pod wersję 750il, czy obc po podłączeniu do samochodu sam sobie te dane jakoś zczytuje


    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Spalanie 1,5litra /h dla m60b30 jest w normie - chociaż u mnie na całkowicie ciepłym silniku bez świateł itp pokazuje ok 1,3 ( zazwyczaj skacze - 1,2 do 1,4)
    czy to spalanie na godzinę ma też związek z wartością w test 20? Bo takjak pisałem wcześniej średnie spalanie na obc wychodzi mi około 5 litrów za duże niż realnie, może i dlatego l/h też jest za duże

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Komputery pokładowe są we wszystkich wersjach takie same (oczywiście w zależności czy obc 3 czy 4) czy to 750il czy nawet e34 520 ...



    Ja też mam na tescie 20 - 1000 ... I też nie pokazuje dokładnie zasięgu - jednak ja nigdy tego nie brałem pod uwagę . Na rezerwie średnio chyba przejedziesz ok 50km ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •